İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yerli Arama Motoru İçin Uzman Coder ve Tasarımcılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ferahi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar !

Proje: Türkiye'nin dünya standartlarındaki yerli arama motoru yapımı projesi.
Proje adı: Yoklaa

Türkiye'de internetin daha fazla gelişmesi,yerli üst düzey kalitede arama motorunun olması,servisleri ile diğer kullanılan arama motorlarından farklı bir arama motorunun yapılması için bir ekip oluşturduk.Bir çok iş adamı ile sponsorluklar için görüşme yaptık.Bize mali olarak tüm giderleri sağlayacak bir iş adamı ile anlaştık.Şuanda tek yapılması gereken büyük bir ekip kurup projeyi bitirmek.Proje çok büyük iş adamlarınca yatırım alanı olacak.Alt yapısı,reklamları vb. tüm giderleri için büyük yatırımlar olacaktır.

Şimdi ekibimizi büyütmek ve bu projeyi derhal bitirmek istiyoruz.Projemiz için Python,Ajax,html,php dillerini veya herhangi birini çok ileri düzey bilenler aranmaktadır.Tercihen bu dillerin bölümünü okuyup bitirmiş kişiler olacaktır.

Bu iş kesinlikle gönüllü olmakla yapılıcaktır.Yalnız proje başarılı ile tamamlandığında,gerekli mali ödemeler olacaktır.Siz de Türkiye'nin yerli arama motorunda çalışmak isterseniz sizleri de mutlaka bekleriz.

Bize Cv'lerinizi pm yolu ile gönderirseniz memnun oluruz.Cv'lerinizin içinde mutlaka online olduğunuz messenger adresleriniz bulunmalıdır.Her cv gönderen ile çok detaylı iş hakkında ve arama motoru servisleri,özellikleri hakkında bilgi sunacağız.

Ekibe katılmak istemeyenler forumdaki funclub grubuna katılıp bize destek verirlerse çok memnun oluruz.

FunClub'a Katıl !

yusuf21

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
projeni kursagında bırakmayayım ama sen galıba hayalden bahsedıyorsun.arama motoru yapmak ıcın guclu serverların olması gerek.server kıralamakla olmuyor.bılgılerı google dan degıl senın kendı sunucundan alman lazım.tum yenı kayıt olan sıtelerı kaydetmen lazım.her sıte hemen hemen hergun guncellenmekte.yanı sen bıraz hayal projeden bahsedıyorsun dıyecem cunku aynısını bende dusundum ve 25.000.000 dolarım olmadıgı ıcın vazgectım.bence bır daha dusun dostum.gene de basarılar dılerım.

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
"Gönüllü" profesyoneller aramanız bana saçma geldi ve iyi bir izlenim de bırakmadı. Madem mali sponsorunuz var, o zaman doğru düzgün maaş verin millete. Herhangi bir yazılım dilinde aradığınız gibi "çok ileri düzeyde" bilen ve saatlerini, günlerini, aylarını bu işe harcayacak kişinin gönüllü olmasını bekliyorsanız siz sarhoşsunuz herhalde. İnsanların geçim dertleri var.

Böyle bir projeden de bir cacık olamaz.

ferahi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biz server kiralamayacağız.Datakent kuruyoruz kendimize.Gönüllü kavramını daha iyi anlamanızı beklerdim.Bir projeyi bitirmeden insanların o projeye nasıl yatırım yapmasını bekliyorsunuz ? Proje tamamlana kadar gönüllü çalışılacak.Daha sonra bu ekip gönüllü ekpi kadrolu çalışıcaktır.

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Arama motoru piyasası geliştirilmesi en zor olan piyasadır çünkü dünyanın en güçlü şirketleri bu alanda at koştururlar (Google, Microsoft, vs). Arkalarında yüzlerce mühendis ve milyarlarca dolar vardır. Yerli de olsa "arama motoru" nedir onu bilmiyorsanız yapacak bir şey yok.

Arama motoru kodlayabilecek çapta bir insan neden size gönüllü olsun, ileride verileceği vadedilen kısıtlı bir maaş için mi? Gider kendi kendine evinde uğraşabilir zaten. Sonra da gelir hepimizin sitesini satın alabilecek noktaya gelir. Gelirdi yani, öyle bir deli dâhi olsa... Yani bence gerçekçi bir işe soyunmamışsınız.

ferahi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biz arama motoru yazacak aramıyoruz.Biz arama motoru yazımında bize katkısı olacak kişileri arıyoruz.Her yazdığınız cümleden konunun sadece başlığını okuduğunuzu belli ediyorsunuz.Ekibimiz tamamlanmıştır.Konu kilitlenebilir.

yusuf21

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
Biz server kiralamayacağız.Datakent kuruyoruz kendimize.Gönüllü kavramını daha iyi anlamanızı beklerdim.Bir projeyi bitirmeden insanların o projeye nasıl yatırım yapmasını bekliyorsunuz ? Proje tamamlana kadar gönüllü çalışılacak.Daha sonra bu ekip gönüllü ekpi kadrolu çalışıcaktır.

Vay bee..Datakent kuracak adam neden forumlarda dolaşıyor ve neden gönüllü eleman aramaktadır.O kadar paranız varsa neden eleman almıyorsunuz ve başka forumlarda da gönüllü web tasarımcı vs. aramaktasınız ? Neyse beni alakadar etmiyor umarım bulursun ( bulursan bana da bildir bende tutacam)

ferahi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forumlarda gezinmiyoruz.Bu yerli ve milli bir proje olduğu için gençlerimize şans tanımak istiyoruz.Bizim zaten bir ekibimiz var.Ama ne yazıkki gençlerimizin bu kadar amatör ve gelişine yorum yaptığını tahmin edemedik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5