Yeryüzündeki EN KORKUNÇ ve GİZEMLİ 6 Mekan!

10yenibilgi

0
İyinet Üyesi
Katılım
3 Mart 2016
Mesajlar
4
Reaction score
0
https://www.youtube.com/watch?v=-rOyS1tSJ1k

Şuana kadar kaydedilmiş yeryüzünde ki en korkunç ve gizemli 6 mekanını sizlere derleyip sunduk inşallah beğenirsiniz.
Video ile ilgili kullandığım,kullanmadığım tüm yazılı metni aşağıda uzun hali ile okuyabilirsiniz.

6. Aokigahara Ormanı

Aokigahara Ormanı Japonya'da Fuji Dağı'nın altında bulunan bir orman ve bu ormanın yanında Blair Cadısı ormanı Winne the Pooh'un yaşadığı cıvıl cıvıl orman gibi kalıyor. Muhtemelen sağda solda duran cesetler yüzünden.

Evlenmek isteyenler için Niagara şelalelerinin manzarası oldukça popülerdir, burası ise intihar etmek isteyenlerin Niagara şelalesi adeta Peki böyle bir kötü şöhreti edinmek için kaç kişinin burada intihar etmiş olması gerekir? Bir düzine? Elli?

1950'lerde 500 kişi, evet 'beş yüz' kişi, Aokigahara Ormanında kendini öldürdü!

Söylenene göre bu intihar trendi, Seicho Matsumoto iki karakterinin bu ormanda intihar ettiği romanı Kuroi Kaiju'yu (Kara Ağaçlar Denizi) yayınladıktan sonra sonra başladı. Romanın yayınlanışından sonra -görünen o ki kolay etkilenen- yüzlerce insan Aokigahara'nın sonsuz bitmez tükenmez ağaçları arasında kendini astı ve bu orman o kadar fazla ağaca sahip ki gün ortasında güneş tepedeyken bile zifiri karanlık olabilen noktaları bulmak hiç zor değil.

Kemikler ve insanların kendilerini astığı halatlar dışında burada insanları vazgeçirmeyi amaçlayan yazılarla dolu -"Hayat çok değerli, lütfen tekrar düşün", "Aileni düşün" gibi- tabelalar da bulunuyor.


5. Overtoun Köprüsü
İskoçya, Dumbarton'da, büyüleyici küçük bir köy olan Milton'daki Overtoun Köprüsü son 10 yılda kimsenin bilinmeyen bir neden ya da gizemli bir şekilde ölmediği yerel bir yapı.

Ancak, bu zaman zarfında, anlayamadığımız nedenlerden ötürü yüzlerce köpek burada intihar etti. Daha sonradan belirlendiğine göre, 60'ların başından beri her ay en az bir köpek kendini Overtoun'dan aşağı bıraktı ve bu rakam bugüne gelindiğinde, nedense her şeye son vermeye karar vermiş köpeklerle dolu, toplamda 600'ü bulan bir hale gelmiş bulunmakta.

Bu ölümler basit bir korkuluk ya da alınacak önlemlerle engellenbilecek olan kazalar değillerdi, tanıklara göre köpekler kendi kendilerine korkuluklara tırmanıp suratlarında tuhaf bir ifadeyle ölüme atladılar.

4. Esrarengiz Winchester Malikanesi

Bu malikane San Jose'de bulunmakta. Burası devasa büyüklükte, 160 odalık genişlikte, metrelerce uzuluktaki koridorları, gizli geçitleri, çıkmaz koridorları, duvarlara açılan kapıları vetavana çıkan merdivenleriyle labirent şeklinde inşa edilmiş bir malikane.

Burası, Winchester Tüfekleri servetinin varisi Sarah Winchester tarafından yapıldı. 19.yy sonlarında kızı ve kocasının ölümünün üzüntüsüyle Boston'da bir medyuma gitti ve medyum kendisine Winchester tüfekleriyle ölenlerin ruhlarının kendisine musallat olduğunu söyledi. Ruhların kendisini affedebilmesi için sürekli bir ev inşa ediyor olması gerektiğini de söyledi. Kocasını ve kızını henüz kaybetmiş birine söylenecek en iyi şey olmasa gerek, bu sözler üzerine Addams Ailesi'ndeki malikanenin aynısını inşa etmeye falan kalkışırsa eğer kim onu suçlayabilir ki?

3. Sedlec Ölü Evi

Aokigahara'nın intihar etmek isteyenlerin Niagara Şelaleleri olduğunu
söylemiştik ya, Çek Cumhuriyeti, Sedlec'te bulunan bu mezar, nasıl ölürlerse ölsünler, ölü insanların Niagara'sı. 13.yy'da birisi buraya Kutsal Topraklardan getirdiği toprağı serpiştirdiğinden beri Avrupa'nın çoğu yerinden insanlar buraya gömülmek istiyorlardı ve Sedlec Mezarlığı, buradaki rahipler bu konuda bir şeyler yapmaya karar verene kadar yani 1870 yılına kadar büyüdü. Çılgın bir çözüm...

2. San Zhi Tesisleri

Bir dizi füturistik, ufo şekilli ve paslanmakta olan binalarıyla, hükümet tarafından gizlenen bir sürü esrarengiz ölüme sahne olmuş bir yere gelseniz burası neye benzer sizce?Taipei'nin hemen dışındaki hayalet şehir/turistik tesis olan San Zhi doğru cevap.

1. Pripyat

Pripyat Kuzey Ukrayna'da bulunuyor ve bir zamanlar Çernobil Nükleer Santralinde görev yapan bilimadamlarına ve çalışanlarına ev sahipliği yapardı. 70'lerde kuruldu ve 50.000'lik bir popülasyona sahipti. Daha sonra 1986'da, Resmi Sovyet kayıtlarında bulunan bir nota göre, çernobil Santralinde ufak bir teknik problem söz konusuydu ve şehir güvenlik tedbirleri doğrultusunda tahliye edildi.

Burası ailelerin yaşadığı bir yer demiştik ve doğal olarak burada çocuk bakım evleri de mevcut ki söylenene göre şu anda bu bakım evi bebek ayakkabıları ve oyuncak bebekleriyle dolu. Yani Pripyat kısaca radyoaktif hayalet Sovyet bebekleri için bir lunapark.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
Üst