İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

YGS Sınavı Kötü Geçen Genç Canına Kıydı

tepki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
65
1302112764_17_ygs_intihar.jpg

Kars'ın Kağızman ilçesinde YGS'yi kazanamayan lise öğrencisi bunalıma girince tabanca ile kendisini vurarak intihar etti.
Edinilen bilgilere göre, Kağızman Lisesi 12-F sınıfı öğrencisi Hayrettin A., YGS'ye girdikten sonra bunalıma girdi. Yatağına not bırakarak babasına ait silahla intihar eden Hayrettin A.'nın notunda, "Hakkınızı helal edin ben mezun olamam. Sizi çok özleyeceğim, arkadaşlarım, sevdiklerim, ailem. Ama bitti, buraya kadarmış. Allah canımı almadıkça ben sıkıntıya giriyorum. Ama ben evin bodrum katında öldürüyorum kendimi. Sizi çok özleyeceğim" sözleri yer aldı.

Evlerine ait bodrumda intihar eden gencin cenazesi, gözyaşlarıyla evden çıkartılarak Kağızman Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Hayrettin A.'nın cesedi, daha sonra morgdan alınarak Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Antika

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
yazık etmiş harbiden bir sınav yüzünden, ne diyelim allah rahmet eylesin

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Bence tek sorun sınav değildir,

Birçok sorunu vardır üzerine de bu sınav kötü geçince çareyi intihar etmekte bulmuştur diye düşünüyorum.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Allah benzerlerine akıl fikir versin nediyelim.Hayatta öyle bir noktaya geldiki insanlar sınavsız hayat olmaz sanıyor.Halbukü öyle değil.Ayrıca biraz daha bekleseymiş belki sınav iptal olucaktı.

mustix68

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
kendine yazık etmiş ama harbiden bunalıma sokuyor kendimden biliyorum ama intihar kadarda degil.. ygs'de şifreleme konusunda? öss kpss dgs polislik sınavlarında calınan soruların yenilen hakların hesabını ? öbür tarafta alacagımız biri buluruz demi??? calanlar belli görebilene..

Umutsuzum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazık ya altı üstü bir sınav candan dahamı değerli :S

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
demin bir aile ile görüştüm yarım saat önce. çocuk saçına uhu sürmüş. daha sonra annem kızar diye saçlarının önünü makasla kesmiş.
bu tarz çocukların büyüdüğünü düşününü olay aynı olaydır.
sebeb şu: aile sürekli sıkıntı ile karşılaştığında (anne-baba arasında ya da çocukla) hep şiddet, azarlama, hakaret vs ile çözmüştür. yukarda verdiğim örnekte olduğu gibi çocukta aynı şekilde bi sıkıntı ile kaşılaştığında kökten çözüm yapmıştır. saçlarındaki uhu bi çok şekilde çözülebilirdi ama korku ve kaygıdan dolayı kökten çözüm yapmıştır...
aileler olarak sorun çözmeyi 4-6 yaş arası özellikle öğretmemiz gerekiyor. biz sorun olduğunda mutfağa gidip kavga etmek yerine, çozukların yanında o sorunu çözmüş olsak, çocukta sorun olduğunda çözme davranışı oluşur.
ama haberde olduğu gibi sorun çözme davranışı oluşmuyor çocuklarda.
direk kökten çözüm. ailelerin çok dikkat etmesi gereken konulardan biridir.
tv vs gibi iletişim araçlarında model olacak çok örnek var. bu noktada kişilikleri çok sağlam oluşturulmalıdır çocuklarımızın.
zor ve sabır isteyen bir iştir. ama çok çok önemlidir.

haberdeki gence de üzüldüm umarım çevresi ve bizler gereken dersi alır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5