İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yılbaşını Kutlayalım | Hosting de Yeni Yıl Kampanyası sadece 5 adet!!!

Aktif Bilişim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hosting Kampanyamızdır ;

1 Gb alan
70 Gb Bw
60 Subdomain
999 E-Mail
100 adet MySQL Veritabanı

Yıllık 50 YTL !

Sunucu Özellikleri

Kampanya'dan 5 paket verilecektir.Kampanyaya ücretsiz domain dahil değildir.

İletişim msn,mail ;
[email protected]
www.aktifbilisim.net Aktif Bilişim İnternet Çözümleri

<edit|Arkadaşlar sanırım konuyu yanlış bölüme açmışım :p özür dilerim kusara bakmayın gereken yapılırsa sevinirim :)|>

phidiess

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hosting arayanlara tavsiye ederim.

Sağlam firmadır.

Hayırlı olsun şimdiden.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yılbaşı gününün neden 31 aralık olduğunun da araştırılması gerekiyor. Noelin birkaç gün önce başlaması yılbaşı gününü aklamıyor malesef.

Ne demek istediğinizi anlıyorum ama Türkiye'de Hristiyan vatandaşlar hariç kimsenin yılbaşını o amaçla kutladığını düşünmüyorum.Yılbaşı yeni bir yıla girişi kutlamaktır bize göre.Herhangi bir dini inançla alakası yoktur.Ama siz 31 Aralık gecesi sadece o konuya odaklanıyorsanız bence de kutlamayın.Zararlı olabilir. :)

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sen kendini o şekilde avutmaya devam et.

Yaşadığımız yer Türkiye...

Ve yılbaşı yaklaştığı zaman bak bakalım alışveriş merkezlerine..

Çam ağaçları görüyor musun ? - EVET
Noel Baba ve geyiklerini görüyor musun ? - EVET

Türkiye'nin çok ama birçok yerinde noel baba ve geyikleri görüyoruz.. Çam ağaçlarının süslendiğini görüyoruz... Ve bunu yapanlar hristiyan değil.. Müslümanlar.... Hindiyi kesenler de müslümanlar...

Günden güne değişiyoruz... Günden güne kültürümüz yozlaşıyor...

Buna rağmen senin sözlerinle kendimizi avutmamız gerekiyorsa avutalım...

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben hala kendimizi avuttuğumuzu düşünmüyorum.Yılbaşında hindi yemek,çam ağacı ile evi süslemek,noel baba resimleri kullanmak kültür yozlaşması değildir bence.İnsanlar için bir tane kötü,olumsuz sonucunu göremiyorum bunların.Kültürümüzü korumak demek çelik duvarlar örüp yabancı kültürlere sırtımızı dönmek değildir bence.Olumsuz sonucu olmadığı sürece yabancı kültürlerle alışveriş yapmamız şart.Buna yozlaşma demek anlamsız bence.

Haticeye değil neticeye bakmak lazım. :)

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Onlar niye kurban kesmiyor acaba...

vs.vs.vs.vs.vs. yazacaktım ama sen noel baba kültürünü kazansak ne zararı olacak dedikten sonra sana diyecek lafım kalmadı.

Yazdığım diğer mesajlar için de özür diliyorum.
Sen noel babayla noelini kutla güzel kardeşim.

Hristiyanların Noeli kutlu olsun.
Müslümanların Kurban Bayramı kutlu olsun.

uzatmaya gerek yok.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hangi Müslüman noel babayı,çam ağacını Hristiyanlık'a özentilik amacıyla kullanıyor.Ya da Hristiyan'ların kullandığı amaçla?

Şunu kabul etmeliyizki noel baba ve çam ağacı yılbaşının simgesi gibi birşey.Nasıl ki 29 Ekim'de bayraklarla süslüyorsak bulunduğumuz ortamları,yılbaşında da bunlarla süslüyoruz.Ve bunlar sadece SÜS.

Hristiyan'lar bunları dini inançlarında kullanıyor diye kullanmamak saçmalık olur.Onlar da hayvan kesip yiyorlar.Ama hiçbir zaman "Müslümanlar bunları özel bayramlarında kesiyor.Bu onlara göre bir ibadet simgesi.Biz hayvan kesmeyelim." demiyorlar.

Dediğim gibi olaya bakış açısı meselesi..Eğer siz illa ki bu Hristiyan geleneğidir diye uzak kalmak isterseniz bu sizin olaya at gözlüğüyle baktığınızı gösterir.

Ben de müslümanım ve ben de yeni yılı kutlayacağım.Ama içimde hiçbir şekilde Hristiyanlığa özenti yok.Bu forumun binlerce üyesinin %99'u da öyle ya da böyle kutlayacaktır yeni yılı.Ama hiçbirinin içinde Hristiyanlığa özenti olduğunu sanmıyorum.

Bir insanın doğum gününü kutlamakla 365 gün beraber yaşayacağımız bir YILIN DOĞUŞUNU kutlamak arasında fark göremiyorum.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Noel baba ile birlikte size mutlu mutlu seneler diliyorum.
Çam ağacınla ren geyiğinle sana iyi eğlenceler dilerim...

Forumdakilerin %99 u falan demişsin... Alakaya maydonoz..
Forumdakilerin %99 u Çam ağacını süslemez..Noel baba kıyafetleriyle uğraşmaz.

Neyse.
Senin dinin sana.
Benimki bana..

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Ünlü fizikçi Blaise Pascal

"Alışkanlık, bütün inanma güçlerimizi ele geçirir ve bizi en güçlü akıllardan daha iyi ikna eder."

diye bir söz söylemiştir.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Vay beee ... Yeni bir yılın gelişini kutladığım için Müslüman değilim ha, vay anasına ... Ve benle beraber milyonlarca insan...

Yazık ya böyle zihniyete ...

- Aktif Bilişim; Kendime Hakim olamayıp konuna bunların yanında ufak bir boya bende vurduğum için ayrıca özür dilerim.

Fuchs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya bana gore bu noel baba olsun cam agaclari olsun sadce para kazanmak icin...Herkes biilir noel baba da bi oyuncak firmasinin para kazanmak istegi ile ortaya atilan sonra da ragbet goren bi urun...

Reklam kokan hareketler bunlar...

Maalesef bizim insamizda tv gazete surdan burdan olsun onlari gore gore benimsedi..

Yazik cok yazik!

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5