İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yıllık 20 milyona kaliteli hosting!

Netmira.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili Ovetto ve adresim;

Önyargısız ve olumlu yaklaşımlarınızdan dolayı teşekkür ederim..
Bu kadar olumsuz eleştirinin üzerine ilaç gibi geldi..
Dediğin gibi müşterilerimize üçkağıtçı firmalardan olmadığımızı kanıtlayacağız.

Netmira.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Toz free host'lardan çok şikayetçiydin şimdi memnun kaldığına sevindim..
Bu arada uni.cc'nin free domain servisi de çok iyiymiş, sanırım başka böyle bir hizmet yok.

E

ediz

Misafir
konuya karışmamalıyım ama

uğurun yazdıgı

--
Yıllık 20 Milyona kaliteli hosting olmaz!!

Eğer bir webmastersen,kafanda varsa projelerin,birşeyler yapmak istiyorsan Türkiye için bunu bağıra bağıra her zaman söylerim Yıllık 20 milyona hosting, aylık 5 milyona hosting inanmayın... Alırsınız hostu bir gün açık bir gün kapalı,ali baba ve kırk haramiler,binbir gece masalları...

Kaliteli firmalar hiçde uzağınızda değil,ama hosting ararken ucuz fiyat verenleri direk es geçin,o zaman doğru firmaya bir adım daha yaklaşırsınız!

Ama öyle ilkokul arkadaşlarınızın resimlerinizi yayınlıyacağınız bir hosting arıyorsanız yıllık 20 milyon ideal bence
--
görüşüne karşıyım

ki bu fiyatla cidden sayılı "düzgün, firma, güvenilir, adam gibi iş, vesaire"
niteliklerini taşıyan hosting firmalarından daha iyi hizmet verenleri bilirim (sayıları çok çok az da olsa)

7 senedir 17 27 hosting firması/kişisi ile çalıştım
hala hosting arayışındayım ki kapat git demiyor değil şeytan
artık şu kanı kafama yerleşti
"bu iş türkiyede böyle" işine gelirse

ya da bana denk gelmedi adam gibi iş yapan adamlar
ya da ben imkansızı istedim hep...
olmadı işte yok ötesi

aylık 5-15gb bw 50mb alan yerli server da hosting istedim

1. gün bahsi geçen hostingçi kişicikler ilgi alaka gösterdi güven verdi parayı aldı !
2. gün server down oldu
3. gün scriptlerim çalındı
4. gün uye maillisti database alındı
5. gün hta ile dialer kondu
6. gün kapandı açıldı kapandı açıldı kapandı
7. gün aradım kimse cıkmadı
8. gün aradım tamam abi hallediyoruz dendi
9. gün ek para istendi
10. gün yerli serverdan parası verilmedi diye kötü bir resellere taşındı orda host edildim
11. gün hosting dağıldı ağır ötesi oldu
12. gün heklendi dendi elde avuçda yedek kalmadı
13. gün ftp server down oldu
14. gün ftp server düzeldi www gitti o düzeldi mailserver gitti vesaire
ben bu listeyi 1 dakkada öylesine cıkardım hiçbiri abartı yalan değildir
ki eminim çoğunuz bunlardan daha kötülerinide görmüşsünüzdür

böyle bir liste çıkaralım desem bir başlık altında

KİMBİLİR NELER ÇIKAR NELER ???

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ediz sitenin adresi nedir? Şu andaki servis sağlayıcından memnun musun?

internet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ediz sana gerçekten hak veriyorum.şuanda çok düşük fiyatlarla reseller alan bütün herkes bir anda hosting satışına başlıyor.ve gerçekten bu işten ekmek yiyen insanların alanını daraltıp birde bu da yetmezmiş gibi insanların paralarını yiyorlar.
İlk önceleri gerekli ilgiyi alakayı gösteriyorlar tabii ki ama parayı aldıktan sonra ne ilgi kalıyor ne de alaka.
Ama hala bu kadar şeye rağmen bizim halkımız ucuz diye bunlar ıtercih ediyor.
Mesela adam yıllık 10 mb alan verir vb. kısıtlı özellikler açar.Ve yıllık ücreti çok düşük olur.
ama adam müşteri çekmek için sınırsız bw den bahsediyor vb. ve sorun burda ki bizim halkımız bunlara inanıyor.
örnek olarak vthost.net diye bir site vardı bir zamanlar.
onlarda böyle ucuz ucuz deyip milleti kandırıp gittiler.şimdi ortada ne firma var ne birşey.

ben burada kimseyi kötülemek adına söylemiyorum.sadece şuana kadar yaşadığım ya da müşterilerimin bana eski hosting firmalarına ait lanet okumasından dolayı bu ucuz hosting palavraları atan hosting firmalarına duyduğum öfkeden dolayı yazdım.

kimse üstüne alınmasın.

herkese iyi çalışmalar dilerim.

[email protected]

http://www.ayhosting.com

E

ediz

Misafir
@elmasgunes
"ediz sitenin adresi nedir? Şu andaki servis sağlayıcından memnun musun?"

---
adres mühim değil niyetim ne sponsor aramak nede reklam yapmak 4 senedir devam eden ortalama mizahi bir sitem var 1500 tekil hiti reklam ile popup ile de almıyorum gelenler aynı hep insanlar biz yazıoz onlar gülüo onlar yazıo biz gülüoz vs...

ayrıca şu an servis sağlayıcım yok arıyorum da

"
elmasgunes.net
> Deneyin, Farkı Göreceksiniz
"
buna da inanmıyorum çok kişi farkı gösterdi bana

---

türkiye de hosting denen bir piyasa varsa
düzgün iş yapan adam sayısı çok çok çok çok AZ !!!

ya aslında konuyu uzatmaya gerek yok

iyinetadmin sanırım yada başka biri forumda bu lafı birine etmişti
"koy al gelsin"
cidden heykelini dikerim ben bunu söyleyenin tam türkiyedeki hosting piyasasını anlatıyor
koy al gelsin

iyi eğlenceler
zira ben çok sıkıldım !!!

B

Bedavalar-Net

Misafir
Simdi ucuz hosting demek benim görüsüm adi hosting anlamina gelmiyor,illede cok iyi hizmet almak icin büyük paralar vermemize gerek yok bence.

Elmasgünes ´deneyin farki göreceksiniz´ bence gercekten denenmesi gereken yerlerden birisidir Elmasgünes,bir yigin müsterileri var,scriptleri var yani piyasada güveni saglamislar.Yeri gelmisken kendi calistigim firmayi da denenmesi gereken diyeyim cünki 24 saat teknik destek olayi bir cok yerde palavra ama burada degil.Ben cok memnunum,belki deneme hesabi acmak isteyen olabilir adresi vereyim: http://www.aydinlariletisim.net ..

Bence ucuz hosting adi hosting degil.

selamlar

internet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence piyasanın çok çok altında fiyatlar verip,
bu işi gerçekten yapanların hakkını yedikten sonra
kaliteli hizmet verilmiyorsa bence bu hosting adi bir hosting dir.

şuana kadara ucuz hosting deyip de veremeyecekleri hizmetleri temin edip bunları yerine getiremeyen firmalarla dolubu piyasa.ve benim de kızgınlığım onlara.

nedense hep kötü örneklerle karşılaşıyoruz bu konuda.

neden hep iyi örnekleri yok?

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ediz' Alıntı:
buna da inanmıyorum çok kişi farkı gösterdi bana

Denemedikten sonra bileceğinizi pek sanmıyorum. Biz piyasada bulunan "ucuz satıcılar" gibi değiliz. Referanslarımız sağlam sitelerdir. Aylık yaklaşık 60-70 GB trafik yiyen 4 site host ediyoruz. Ayrıca daha bir çok sitenin de hostunu sağlıyoruz.

internet' Alıntı:
neden hep iyi örnekleri yok?

Türk insanının bir huyu desek? Kötüyü yerden yere vurmayı biliriz ama iyiyi övmeyi, desteklemeyi bilmeyiz.

Kolay gelsin..

E

ediz

Misafir
demişimki;
ki bu fiyatla cidden sayılı "düzgün, firma, güvenilir, adam gibi iş, vesaire"
niteliklerini taşıyan hosting firmalarından daha iyi hizmet verenleri bilirim (sayıları çok çok az da olsa)
----
yani ucuz olan adi maldır kavramına karşıyım !

*

@elmasgunes
Denemedikten sonra bileceğinizi pek sanmıyorum. Biz piyasada bulunan "ucuz satıcılar" gibi değiliz. Referanslarımız sağlam sitelerdir. Aylık yaklaşık 60-70 GB trafik yiyen 4 site host ediyoruz. Ayrıca daha bir çok sitenin de hostunu sağlıyoruz.

piyasadaki ucuz satıcılardan yenen kazık
piyasadaki pahalı satıcılardan yenen kazıkdan daha iyidir !
@elmasgunes
Biz piyasada bulunan "ucuz satıcılar" gibi değiliz.

bu da aynı işden ekmek yiyen insanların birbirlerine olan tavrıdır heralde ben hiçbir meslekdaşıma hiçbir kötü yaptırımda bulunmadım
yanlış anlaşılmasın asla size burda nasihat vermek haddim değil

@elmasgunes
Referanslarımız sağlam sitelerdir.
kimlerdir ?
sağlam site kavramı nedir ya ????

@elmasgunes
Aylık yaklaşık 60-70 GB trafik yiyen 4 site host ediyoruz. Ayrıca daha bir çok sitenin de hostunu sağlıyoruz.

ben amatör olarak bu işi yapıyorum
hiçbir kâr amacım yok yaptıgım birbok değil açıkcası, sadece zaman geçiriyorum hevesim bu benim pahalı bir zevkim
zira günlük ziyaretçilerim sayfamdan
mp3 dosya vs.. indirmeden
sadece yazılar ve az bulunan optimize resimlere bakarak ayda max. 10 gb bandwith harcıyorlar
ki günlük hitime göre bu 10gb bw gayet normal
diyorumki ben bu hizmete yıllık 30 40 milyon tl veriyorum

@elmasgunes
"Aylık yaklaşık 60-70 GB trafik yiyen 4 site host ediyoruz"
bu o kadarda abartılacak önemsenecek ve bir hosting firmasında aranılan özellikler değil

söylediklerim kesinlikle elmasgunes e kötü birşeyler söylemiş olmak için değildir ki elmasgunes ile bir sorunum derdim yok, yaptıklarına da diyeceğim yok
tebrik ediyorum özendiğim belkide adam gibi iş yapan ama benim bilmediğim o az sayıdaki insan arasındasın ama

yazıgın mesajlarda aksi yaptırım bulunduracak çok kelime sarfediyorsun

ki benim için ha "sınırsız hosting" diyen adam

ha "Referanslarımız sağlam sitelerdir."

ha "Biz piyasada bulunan "ucuz satıcılar" gibi değiliz"

ha "Aylık yaklaşık 60-70 GB trafik yiyen 4 site host ediyoruz. Ayrıca daha bir çok sitenin de hostunu sağlıyoruz.
"
diyen adam

ve

@internet
bence piyasanın çok çok altında fiyatlar verip,
bu işi gerçekten yapanların hakkını yedikten sonra
kaliteli hizmet verilmiyorsa bence bu hosting adi bir hosting dir.

bunu yazağınıza

@elmasgunes gibi meslekdaşlarınıza saldıracağınıza

neden ortak bir fiyatlaşmaya
bir gruplaşmaya gitmiyorsunuz ?
türkiye hosting sağlayıcıları felan ?

pendikliyim ve geçen gün karşılaştım gördüm

"cep telefoncuları"
2. el ve 0 telefonlara fiyat vermeden önce
ellerine her dükkanda bulunan bir kağıt alıpo bakarak fiyat veriyorlar

yani 2. el de de 0 telefonda da rekabetin boku cıkmıyor gayet güzel aslında

ve

@bedavalar.net

Yeri gelmisken kendi calistigim firmayi da denenmesi gereken diyeyim cünki 24 saat teknik destek olayi bir cok yerde palavra ama burada degil.Ben cok memnunum,belki deneme hesabi acmak isteyen olabilir adresi vereyim: http://www.aydinlariletisim.net ..

Bence ucuz hosting adi hosting degil.
---
görüşüne katılıyorum başdan beri söylüyorum da
fakat

bu siteyi referans mı gösterdin diye düşünmekteyim
o site referans olamaz bence
"biz bunu yaptık" demem ben asla ! denemez de

söylediklerim kimseye laf sokma amaçlı değil lütfen yanlış anlamayın

sadece konu hosting olduğunda böyle olurum,

iyi eğlenceler

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
elmasgunes bu sektörde taktir ettiğim işini başarıyla yapan cüzi sağlayıcılardan bir tanesidir.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
Söylediğim tüm kelimeleri geri alıyorum o zaman. Oldu mu?

Bizim için müşterinin 100GB trafik harcamış, 10MB trafik harcamış hiç bir farkı yoktur. Ya da 10GB alanı varmış, 5 MB alanı varmış hiç önemli değil. Biz müşterimizi aldıkları hizmete göre sınıflandırmıyoruz. Hepsi bizim için önemlidir, ve hiç birini kaybetmek istemeyiz.

Sağlam site olarak telâffuz ettiğim, ziyaretçi sayısı yüksek olan sitelerdir. Sitenin içeriği vs. ilişkin söylediğim bir söz değildir. Bizim hosting hizmeti sağladıklarımıza örnek olarak vermek gerekirse; www.fotografgalerisi.net, www.kayzer.ner, www.uzanwap.com

Aylık yüksek trafik harcayan siteler, firmanın referansları arasında önemli bir yer kaplar. Ben bu yüzden örnek verdim.

Belki bilirsiniz, hostbulforumlari.net var (şimdi kapalı bir süreliğine). Orada bu tür hosting sağlayıcılar arasında bir birlik kurulmaya çalışıldı devamlı. Değişik kişiler "neden yapmıyoruz, neden ortak bir politika belirlemiyoruz" şeklinde konular açtı. Ben bu tür konuları açan herkes ile gerek msn üzerinden gerekse e-mail yoluyla iletişim kurdum. Hepsine "destek veriyoruz, ne gerekiyorsa yapalım" dedim. Ama hiç biri ciddi bir adım atmadan aldığı tepkiler nedeniyle durdu.

Benim hiç bir meslektaşıma hakaret ettiğimi sanmıyorum. Oradaki "ucuz" lafı satıcıyı değil, sattığı ürünü/hizmeti tanımlayan bir laftır. Ucuz ürünler satan hosting satıcılarından farkımız var demek istiyorum.

Tartışma yaratmak gibi bir niyetim yok, şimdiye kadar kimse ile bu tür gereksiz tartışmalara da girmedim, girmekten de çekiniyorum.

İyi Çalışmalar..

E

ediz

Misafir
elbette tartışma yaratmayı istemiyoruz zira
--
@elmasgunes
Merhaba,
Söylediğim tüm kelimeleri geri alıyorum o zaman. Oldu mu?
--

benim için olması olmaması sorun değildi hiç ki başdan beri devamlı vurguluyorum
elmasgune ile calısmadım ne iyi ne kötü birşey demiyorum ki yaptıklarından 1kaç tanesini gördüm güzel işler çıkarmışlar

--
@elmasgunes
Sağlam site olarak telâffuz ettiğim, ziyaretçi sayısı yüksek olan sitelerdir. Sitenin içeriği vs. ilişkin söylediğim bir söz değildir. Bizim hosting hizmeti sağladıklarımıza örnek olarak vermek gerekirse; www.fotografgalerisi.net, www.kayzer.ner, www.uzanwap.com
--

ben hala sendeki sağlam site ile bendeki sağlam site kavramının tutmadığına eminim
kayzer ne i barındırmazdım ve o adamın o site ile nasıl hit aldığını hala anlamış değilim ne ise
6-7 yıldır kendimi bildim bileli deli gibi surf yaparım
hatta arkadaşlar google den aratmak yerine bana sorarlar önce :)
fakat

fotografgalerisinet
5 Ocak 2004 den itibaren Kayıtlı Üye Sayısı: 530

ile

uzanwap forum
Platformda toplam 54 mesaj, 94 kayıtlı üye var.

yazıyor demekki duymamam normal ki bunlar bahsettiğin çok trafik harcayan sitelerse bir yanlışın var aç bak bu adamlar mp3 barındırıyor olmasınlar...

iyi eğlenceler

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fotoğraf galerisi bu ay içerisinde 65.143084 GB trafik harcadı. Fotoğraf galerisi.net adresine bakarsanız, çok geniş bir fotoğraf arşivi olduğunu görürsünüz.

Uzanwap.com'a ise esas olarak web'ten değil, wap üzerinden erişim sağlanıyor. Web üzerinde sadece forum kuruludur. Wap arşivinin ise çok geniş olduğunu görebilirsiniz.

Kayzer.net hakkında ise bir şey söylemeyeceğim. Sanırım sahibi çok uğraştı bugünkü hitine ulaştırmak için.

İyi Çalışmalar..

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fiyat konusunda birlik yapmak isteyenlere destek veririz, her zaman birlikte çalışabilir. fiyatta değilde, özelliklerde, kalitede rekabet etmek çok daha faydalı olur bence. hem biz alan sağlayıcıları için, hemde kullanıcılar için. bu konuda ciddiyim, cevap bekliyorum.

son olarak ucuz hosting muhabbetine bir örnek vereyim; geçen sene bu aylarda alfaserver.net i kurduk. fiyatlarımız o zaman piyasanın alt sınırında idi. piyasaya yeni girmişsin, tutunmak için böyle şeyler yapmak gerekiyor. ancak gel görki 1 yıl sonra bugün bizim fiyatlar piyasanın üst kısmına taşındı.

walla enflasyon hesabına hostingi katsalardı acayip düşerdi :D

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tabi bir hizmeti ucuz verip destek sağlamamak yerine, daha "uygun" fiyata satıp ona teknik destek sunmak daha mantıklıdır. Hem kullanıcılar, hem de servis sağlayıcılar için. Yoksa yanlış mı düşünüyorum??

internet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kötüyü yerden yere vururuz çünkü ya düzelmesini isteriz ya da bize bir rahatsızlık vermiştir.ve bunun son bulmasını isteriz.

Ama iyiyi her zaman överiz.Ayrıca her kötününde iyi bir tarafı vardır... Bunu da çok iyi biliriz.Önemli olan artıların eksiklerden fazla olmasıdır.

E

ediz

Misafir
ucuz mal kötü mal değildir mantığını hepimiz doğruluyoruz madem neden hala hostingsel sorunlar doğuyor ki piyasada çok iyi fiyatla hosting satan doruknet vt omnis vs... yi de biliyorum kullanıcılarından
o yüzden ben yeni alacağım hosting hizmetinde
ödemeyi max 6 ay yapıp
faturamı alıp
referanslarına mailler veya başka bir şekilde ulaşıp gerekli bilgiyi aldıkdan sonra başlayacağım
ki bence bir hosting firması kalitesine güveniyor ise
der ki
buyur kardeşim şu formu doldur
al hesabın bu 1 ay deneme yap begenmezsen güle güle begenırsen 1 yıllık şu kadar

he saldırı vesaireden çekiniyorsanda
müşterinin telefonunu ara senmisin benmiyim de nedir de olay öğren güven verici biri olduğunu hissettiğin an aç hesabını
1 ay sonra sana ödeme yapmaz çeker giderse
-bilki birşeylerin eksik
ya da
-birşeyleri yanlış yapıyorsun

ben artık deneme hesabı istiyorum en güzeli

internet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ediz çok güzel söylemişsin ama şu var.dediğin gibi deneme hesabı açtık diyelim.bu hesabı kullanacak olan kişi.1 ay sonunda bir problem olmamasına rağmen problem var deyip giderse.Bu sefer nasıl olacak.
Ozaman biz hatayı kendimizde mi arayacağız yoksa bi başkasında mı?

Referans konusunda haklısın, ödeme konusunda da öyle faturasını kesecek.
Zaten bunlar olmadan hosting alınmazki.
Bir firma gerçekten ciddi iş yapan firmaysa faturasını keser.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi