İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yine ttnet Yine ttnet!

reklamsiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
arkadaşlar merhaba,
ya bu ttnete akıl sır erdiremiyorum.ben net limitsiz paketi kullanıyorum ve aylık 54 tl olması gerekirken ocak ayı 79 tl geliyor ne iş bu ya. hadi 3 5 tl'de tivibu üyeliği için gitse taş çatlasa 60 tl olur nasıl bir hesapla 79 tl çıkartıyolar ? şuanda ne yapmalıyım ben ?

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
aboneliği yeni başlattıysanız eğer bir kaç ay biraz dolgun gelebiliyor

reklamsiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
aboneliği yeni başlattıysanız eğer bir kaç ay biraz dolgun gelebiliyor

hocam o değilde sanırım paket değişikliği yapıldı bundan olma ihtimali var mı ?
müşteri hizmetlerini arasam desem böyle böyle diye. mail'i bir açtım 79 tl şok oldum ya.

müşteri hizmetleri meşgul çalıyor h.o

P

pozitif06

Misafir
bunu hep yapıyor

ttnet bunu hep yapıyor...

bizler abone olurken bir sözleşme yapıyoruz, ancak bu her zaman telekomun menfaatine !

ocak ayında sessiz sedasız bir zam yapıldı adsl ücretlerine...

sözleşme yapılırken 2 yıl 49TL sınırsız deniyor oysa şuan 59 TL isteniyor fatura olarak...

bu nasıl hizmet !!!

dünyanın en pahalı interneti, nasıl olsa sen ben ödüyoruz faturamızı...

vergi üstüne vergi, rahmetli kemal sunalın dediği gibi K.D.V yeeee :uyku:

reklamsiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
ttnet bunu hep yapıyor...

bizler abone olurken bir sözleşme yapıyoruz, ancak bu her zaman telekomun menfaatine !

ocak ayında sessiz sedasız bir zam yapıldı adsl ücretlerine...

sözleşme yapılırken 2 yıl 49TL sınırsız deniyor oysa şuan 59 TL isteniyor fatura olarak...

bu nasıl hizmet !!!

dünyanın en pahalı interneti, nasıl olsa sen ben ödüyoruz faturamızı...

vergi üstüne vergi, rahmetli kemal sunalın dediği gibi K.D.V yeeee :uyku:

hakikaten ya en pahalı ve en uyduruk interneti kullanıyoruz!

arıyorum müşteri temsilcisini meşgul
ya kapattırcaklar sonunda neti arkadaş ya.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
şahsen 1 yıldır ttnet kullanmıyorum kafam rahat , başka hizmetleri denemek gerek

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Galiba paket değişikliği yapmışsınız. Eğer doğru ise ilk faturanın böyle gelmesi normaldir.

reklamsiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
şahsen 1 yıldır ttnet kullanmıyorum kafam rahat , başka hizmetleri denemek gerek

hocam hangi hizmeti kullanıyorsunuz ?

Galiba paket değişikliği yapmışsınız. Eğer doğru ise ilk faturanın böyle gelmesi normaldir.

hocam tamamda hadi ilk net açılınca bağlantı ücreti modem ücreti vs gibisinden alıyolar paket değiştirmenin nesinden alcaklar ya nefret ediyorum şu ttnetten!

çok saolun teşekkür ederim.

P

pozitif06

Misafir
herşey bir yana 49 TL den geçen yıl 2 yıl geçerli olacak bir sözleşmem var...

gelin görün ki, ocak ayından bu yana zamlanmış 59TL den kullanıyorum sınırsız denen zımbırtıyı ()

neden zamlandı şimdi, demek ki sözleşme falan boşmuş...

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96

ben yeni abonelik yaptırdığımda 4 5 ay boyunca 6 tl fazla geldi.

Sözleşmeli olmasaydı şahsen hemen kestirecektim hizmeti ancak 24 ay boyunca sözleşmeli olduğu için

2 yıl hizmeti mecburen aldım tabi 2.yıl herhangi bir ek ücret gelmedi 29 TL olarak

eligran

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
merhaba hocam 1 mb hız limitinizi 8 mb net limitsiz paketi ile değiştirdiyseniz 79 tl 1.5 aylık hesaplama olarak geliyor anlatayım aynı şekilde bende 79 tl ödedim 5 ocak gibi aradılar 1 mb hızındakı limitsiz paketimi 8mb net limitsiz pakete taşıdım faturalandırmaya 15 gün falan varmış bu 15 gün bir dahaki aya yansıtılıyor yeni tarife üzerinden bundan kaynaklı yeni fatura 79 tl geldi itiraz edeceğim neden dersen çünkü o ödediğimiz 15 gün farkını zaten tarifeye geçmeden önceki faturalandırmada ödemişiz bizden 2 farklı 15 gün tarifesi alınmış oldu 1 paket son 15 gün 1mb limitsiz paket 2paket yeni tarifenin başlangıcı olan ilk 15 gün

kiesto_afri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tarife değişikliği olmuşsa bu sorun oluyo vallah gecem bende sonunda uydunet olcağa bu yani

reklamsiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
merhaba hocam 1 mb hız limitinizi 8 mb net limitsiz paketi ile değiştirdiyseniz 79 tl 1.5 aylık hesaplama olarak geliyor anlatayım aynı şekilde bende 79 tl ödedim 5 ocak gibi aradılar 1 mb hızındakı limitsiz paketimi 8mb net limitsiz pakete taşıdım faturalandırmaya 15 gün falan varmış bu 15 gün bir dahaki aya yansıtılıyor yeni tarife üzerinden bundan kaynaklı yeni fatura 79 tl geldi itiraz edeceğim neden dersen çünkü o ödediğimiz 15 gün farkını zaten tarifeye geçmeden önceki faturalandırmada ödemişiz bizden 2 farklı 15 gün tarifesi alınmış oldu 1 paket son 15 gün 1mb limitsiz paket 2paket yeni tarifenin başlangıcı olan ilk 15 gün

yok hocam zaten 8mbit ti farklı pakete geçtim aynı paket fakat ilk 6 ay indirimli o yüzden geçtim. ttnete akıl sır ermez!

eligran

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yok hocam zaten 8mbit ti farklı pakete geçtim aynı paket fakat ilk 6 ay indirimli o yüzden geçtim. ttnete akıl sır ermez!

bu ttnet artık bizleri resmen sağıyor faturaları istedikleri gibi düzenliyorlar örnek benim iş yerindeki paketim 24 ay tahaaütlü olmasına rağmen fiyat değişti 49 tl den 54 tl ye çıktı bu nasıl tahaaüt

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Oğuz sizinki daha farklı bir durum, tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama büyük ihtimalle ya yeni üye olmuşsunuzdur ya da kampanyalı bir tarifeye geçiş yaptığınız içindir bu fiyatlandırma.

Diğer kullanıcımızın durumu ise paket değişikliği sonrası "eski tarif, yeni tarfie" ücretlerinini kullanıcıya yansıtılması ile oluşan bir durumdur.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Paket değişikliği yaptıysan veya hat borcundan dolayı kapatıldıysa 15 tl anında geçirirler.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Arkadaşlar en komiği bikaç yıl önce benim başıma gelen, lütfen okuyun :)

Babam kendi evinin internet hızını 8mbit olarak yükselticekti, buraya kadar herşey normal. İşlem başarıyla yapıldı.

Daha sonra deniyorum deniyorum, bir artış yok hala 1mbit veriyorlar bana.

Telefonla ulaşmak mümkün değil, gittik konuştuk. Cevap çok enteresan santralin 1000metre çapındaki alana 8mbit hızını verebiliyorlarmış. Bizim ev 1013metrede kalıyormuş, o yüzden 1mb almaya devam etcekmişiz.

Dedim iyi güzel, o zaman eski tarifeme dönmek istiyorum 1mbit tarifesine döndürün hesabımı. Adam demezmi, olmaz yükseltilen tarife geri indirilmez!

Bu kadar saçma şey varmı adamlar veremediği hizmetin parasını alıyor zorla!

1mbit verdiği halde 8mbit parası alıyor!

işte ttnet budur, başka bişey söylememe gerek yok sanırım.

Not: Babamın tepkisi güzeldi, evi 13metre taşıyalım o zaman dedi, görevli dumur :D

Not2: 1mbit sınırsız yapmıştık evdeki tarifeyi, öyle hallettik. Aldığımız hizmetin parasını ödüyoruz.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Arkadaşlar en komiği bikaç yıl önce benim başıma gelen, lütfen okuyun :)

Babam kendi evinin internet hızını 8mbit olarak yükselticekti, buraya kadar herşey normal. İşlem başarıyla yapıldı.

Daha sonra deniyorum deniyorum, bir artış yok hala 1mbit veriyorlar bana.

Telefonla ulaşmak mümkün değil, gittik konuştuk. Cevap çok enteresan santralin 1000metre çapındaki alana 8mbit hızını verebiliyorlarmış. Bizim ev 1013metrede kalıyormuş, o yüzden 1mb almaya devam etcekmişiz.

Dedim iyi güzel, o zaman eski tarifeme dönmek istiyorum 1mbit tarifesine döndürün hesabımı. Adam demezmi, olmaz yükseltilen tarife geri indirilmez!

Bu kadar saçma şey varmı adamlar veremediği hizmetin parasını alıyor zorla!

1mbit verdiği halde 8mbit parası alıyor!

işte ttnet budur, başka bişey söylememe gerek yok sanırım.

Not: Babamın tepkisi güzeldi, evi 13metre taşıyalım o zaman dedi, görevli dumur :D

Not2: 1mbit sınırsız yapmıştık evdeki tarifeyi, öyle hallettik. Aldığımız hizmetin parasını ödüyoruz.

Görevli sizi kandırmış. Müşteri hizmetlerini arayıp tarife değiştirdim hat kaldırmıyor o hızı diyosun sana inanmayıp bikaç test yapıyolar sonra tamam haklısınız deyip eski tarifeye geçebiliyosun. O görevli uğraşmak istememiş sizi başından defetmek istemiş yoksa hertürlü kaldırmazsa eskisine dönebiliyosun.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Görevli sizi kandırmış. Müşteri hizmetlerini arayıp tarife değiştirdim hat kaldırmıyor o hızı diyosun sana inanmayıp bikaç test yapıyolar sonra tamam haklısınız deyip eski tarifeye geçebiliyosun. O görevli uğraşmak istememiş sizi başından defetmek istemiş yoksa hertürlü kaldırmazsa eskisine dönebiliyosun.

Belki günümüzde, benzer şikayetler üzerine söylediğiniz şekline gelmiş olabilir sistem ama ben yazımdada bahsettiğim gibi birkaç yıl öncesinden bahsediyorum (tam tarihi hatırlayamadığım için yazamadım hatta), o zamanlar böyle bir olay yaşamıştık malesef :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5