İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yok Artık :S

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
Arkadaşlar habere bakın, şoktayım resmen

BTK'nın kamuoyu görüşüne sunduğu yeni tarife taslağı ile limitsiz internet bağlantısı hayal oluyor!

Türk Telekom'un BTK'ya gönderdiği tarife düzenleme çalışması kamuoyu görüşüne sunuldu. 28 Ağustos tarihine kadar görüş almaya devam edecek olan BTK'nın herhangi bir değişikliğe gitmeden taslağı olduğu gibi onaylaması bekleniyor. Peki, yeni düzenleme neler getirecek? Neler götürecek ?

Öncelikle şu anda ADSL aboneleri tarafından en çok tercih edilen limitsiz tarifelere yeni abone alımı durdurulacak. Yani; 512 Kbit, 1 Mbit, 2 Mbit, 4 Mbit, 8 Mbit ve 16 Mbit hızında limitsiz erişim diye bir paket artık olmayacak!

Aynı şekilde yeni devreye alınan VDSL2 aboneleri için hazırlanmış olan 16 Mbit ve 32 Mbit'lik limitsiz pakaetler de iptal edilecek.

Şu anda 8 Mbit'e kadar hızlı ve 15 GB adil kullanım kotalı olan pakette iyileştirmeye gidilerek kota miktarı 25 GB'a çıkarılacak. 25 GB aşıldığında ise internet bağlantısı kesilmeden bağlantı hızı 1 Mbit'e düşürülecek. Ayrıca 8 Mbit'e kadar 50 GB kotalı yeni bir paket de devreye alınacak.

Kaynak:cnetturkiye.com

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Böyle saçma sapan şeylerle uğraşcaklarına biraz diğer ülkelere bakıp fiyatlarda iyileştirme yapsalar kanımca daha iyi olucak.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
sadece şu forumu takip etseler gerçekte neler yapmaları gerektiğini görecekler. ama adamlar sadece kar artırma peşindeler. hizmet verme peşinde değiller...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Şimdi öyle birşey olmıyacağı söyleniyor sadece kotaları biraz arttıracaklar deniyor ama benim hala şüpelerim var.Hele son 1 hafta içinde 3 kere arandım bişiler bişiler diyorlar yok efendim iyi müşterimizsiniz şunu yapalım bunu yapabilım.En son kızdımda aramadılar bidaha:D

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
Şimdi öyle birşey olmıyacağı söyleniyor sadece kotaları biraz arttıracaklar deniyor ama benim hala şüpelerim var.Hele son 1 hafta içinde 3 kere arandım bişiler bişiler diyorlar yok efendim iyi müşterimizsiniz şunu yapalım bunu yapabilım.En son kızdımda aramadılar bidaha:D

benide aramışlardı, şuan meşgulüm sonra arayın dedim, bi daha da aramadılar
eğer sınırsız tarifeyi bitirirlerse bende onları bitiririm, kapısında eylem yaparım:'(

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Aradıklarında terslerseniz; bağlantınız bolca kapatılabilir...
Sonra seve seve tarife değiştirirsiniz...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Valla yaa bende terslediğimden beri bağlantı kopup duruyor...

0nur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
anlaşma gereği bizim sınırsızları sınırlıya çeviremedikleri için böyle kata kuliye getirmeye çalışıyorlar :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Bak kıllandım şimdi iyimi... Böle sınırsızı cidden kaldırabileceklerini hiç düşünmemiştim sadece azaltmaya falan çalışırlar dedimde gittikce pisleşiyor ordam :eek:

bursalim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
telaşa gerek yok

:gül::gül:Ya güzel kardeşim.. Ben araştırdım. bu konuyu,, yani limitsiz internetin kalktığı falan yok. Abartmayın, ortalığı telaşa vermeye gerek yok.. Mevcut kullanıcılar aynen devam edecekmiş. Ayrıca yeni tarifeler de bu BTK denen kurum tarafından henüz onaylanmamış. Size bir bilgi daha,,, 15 gb, 8 mbps kullanıcıların limitleri de 25 gb da çıkarılacakmış. Kota aşıldıktan sonra da bağlantı kesilmiyormuş. Sadece hız 1 mbps düşüyormuş. Bu kadar bilgi yeterli sanırım.:cool::cool:

WebmasterTR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Valla benide az önce aradılar ama çok güzel ses tonu olan(muhtemelen kendide güzeldir) bir bayan olduğundan tersleyemedim ama aramakta diretirse yapabilirim :)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Superonline'da kota oldu bunda da olmalı, "adil rekabet" yüzünden :D

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
:gül::gül:Ya güzel kardeşim.. Ben araştırdım. bu konuyu,, yani limitsiz internetin kalktığı falan yok. Abartmayın, ortalığı telaşa vermeye gerek yok.. Mevcut kullanıcılar aynen devam edecekmiş. Ayrıca yeni tarifeler de bu BTK denen kurum tarafından henüz onaylanmamış. Size bir bilgi daha,,, 15 gb, 8 mbps kullanıcıların limitleri de 25 gb da çıkarılacakmış. Kota aşıldıktan sonra da bağlantı kesilmiyormuş. Sadece hız 1 mbps düşüyormuş. Bu kadar bilgi yeterli sanırım.:cool::cool:

Bizde senin dediğinin aynını diyoruz.

Mevcut kullanıcılar aynen devam edecekmiş.

Bu nedemek bidaha alım olmıyacak sadece mevcutlar devam edicek demek ;)Ayrıca üye olur olmaz savunmaya geçmişsin nedir olay onaylanmadan tepki olmasınmı istiyorlar ?

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Valla yaa bende terslediğimden beri bağlantı kopup duruyor...

Hadi ya ? Bu hiç benim aklıma gelmemişti. Geçen ahfta Ankara'da netler öğlen 12'de bi gitti akşam 11'de geri gelmişti. O zaman baya bi ters konuşmuştum. Ağzıma ne gelirse saymıştım. O gün bugündür sürekli bağlantı düşüyor.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Eskiden kotaya karşıydım ama artık destek verenlerdenim. Ancak kota 25 değilde 35-40 olsa tam olur.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
beni nie kimse aramıyo arkadaş neyim eksik

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
sen onları ara peepcim:sinir:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5