İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

YÖK Katsayı Farkını Kaldırdı!

supheli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
YÖK üniversiteye giriş sınavında yerleştirme puanlarının hesaplanmasında kullanılan katsayı farkının kaldırılmasını kararlaştırdı.Bu karara göre her aday için katsayı 0,12 olarak belirlendi.Toplantı da alınan diğer karar ise Rize Üniversitesi’nin adının ‘Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ olarak değiştirlmesi.

Eski katsayı uygulamasında alan içi tercihte 0,15, alan içi tercihte ise 0,12 sayısı katsayı olarak kullanıyordu.Bu yeni kararla birlikte alan içi tercihle alan dışı tercihin hiç bir farkı kalmadı.

Karar hakkında düşünceleriniz neler? Doğru mu yanlış mı?

kaynak :http://www.supheli.net/2011/12/yok-katsayi-farkini-kaldirdi/

supheli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Valla tarafsız bakınca bence de uygun gibi.Ben anadolu öğretmen lisesi mezunuyum ek puan alıyordum ayrıca öğretmenliği seçince bu mantıklı ama bazılarının önünü kapatmanın bir anlamı yok.

luklesin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Bence super olmus, cunku ben FEN ogrencisiyim ama ODTU ve Bogazici Isletme dusunuyodum, bunu duyunca cok sevindim :D

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
İmam hatip lisesi okuyan öğrencileri mağdur duruma düşürmek için yapmışlardı, meslek liseleri de nasibini almıştı bu katsayı meselesinden. Çok iyi oldu kaldırılması, haksızlık sona erdi...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5