İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yolladığım Mailler Bulk'a Düşüyor

D

Dot Net

Misafir
webwiz forum kullanıyorum ve uyelerıme toplu mail gönderıyorum bırkaç aydır. Yahoo yu baz alıyorum maillerin hangi klasöre gittiği konusunda. yolladıgım mailler mail box a gidiyordu. ancak son 1 haftadır falan bulk a düşmeye basladı. host fırmama sordum çok mail yolladıysanız belli bir periyot ıcınde o yuzden spam sayıyordur maillerinizi dedi ve bır sure sonra duzelır dedı. Çok fazla mail yolladıgımı düşünmüyorum sadece bilgilendırme amaçlı ve hafta 3 4 mail yoluyordum. aslında çok gibi gelebilir sıze ama aylardır hiç bulk a gıtmemiştı yahoo da.

sizce neden olabilir çözüm için yanı maillerin tekrar mail box a gitmesı ıcın neler önerırsınız arkadaşlar?

Not : mail yollamayı durdur, fikri harıcınde :)

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Spam Blackliste dusup dusmedigini kontrol et oncelikle

sunucunun bulundugu datacenter yada host saglayicinla goruserek reserve DNS tanimlamasi yaptirmani tavsiye ederim

D

Dot Net

Misafir
spam blackliste düşüp düşmediğini nereden sorgulayabilirim ?
eğer karalistede isem ne önerirsiniz?

D

Dot Net

Misafir
hmmmmmmmm hayır açmadım sanırım, çünkü mail adresını değiştirdim geçen gün.
bundan dolayıdır dıyorsun.
peki şimdi mail adresını acsam ve tekrar o adresten yollasam o zaman mail boxa düşmeye baslarmı yoksa beklemem gerekır mı? (bunu deneme yanılma metoduyla yapmama sebebım ınsnaların mail kutularını bosuna doldurmamak)

D

Dot Net

Misafir
verdıgınız adreslere baktım ve ip no karalistede gözukmuyor :(

ayrıca açık olan bır mail adresınden yolladım maıllerı yıne bulk a düştü.

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
reserve DNS olayini yaptirmalisin yine cozum olmazsa baska yollarina bakabiliriz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5