İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yönetim paneli hakkında acill!

erxomiger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar bi sorum olacak bi adet yönetim panelli site aldım basit bir yöenitm paneli olacak sqlden ekliyorum sorun yok herşey iyi fakat takıldığım iki nokta var ben her ekleme alanı için ayrı yafa ayptım önerneiğn;

akdeniz bölgesi referansları için ayrı karadeiniz için ayrı içanadoluiçin ayrı vs. vs. bunun yerine switch kullansam daha mı iyi du eğer böyleyse hepsini tek bir sayfada yönetim.php de mi toplamam gerekiyor.

2. sorunum ise oturum bu oturum konusunu nette araştırdım çok karmaşık geldi bunu en kolay nasıl yaparım cookie lerle mi session la mı yardımcı olursanız sevinirim herkese iyi çalışmalar..

codegenerator

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba ,
Öncelikle Oturum Probleminizden Başlayalaım ,

Oturumlarınızı şu aşamada Session lar ile yönetmek sizin için kolay olacaktır. Örnek kodlama isterseniz eğer ;

Form alanına girilen verilerin doğruluğu sağlandığı taktirde

$_SESSION['site_admin'] = $kullanici_adi ;

Şeklinde SESSİON Oluşturabilirsiniz ve her sayfanın başında bu sessionu kullanarak ;
if(isset($_SESSION['site_admin'])) {

//İİLEMLERİNİZ

}

vs..

Diğer konumuza gelelim, bunuda kategori şeklinde yapabilirsiniz bunun içinde size bir veritabanı işlemi ve bir kaç karmaşık olmasada yeni başladığınzı düşünerek zorlanabileceğiniz kodlamadan oluşacaktır . Bunun için googleden PHP - Kategori işlemleri şeklinde aratırsanız sonuçlara ulaşabileceğinizi düşünüyorum .

Forum ortamında bu kadar yardımcı olabildim . Sorduğunuz danıştığınız yapılar temel yapı taşlarını oluşturmakta çokta açıklama yapmadım uzun başlıklar ...

Dilerseniz Hazır Olarak Elimde Yazmış Olduğum Admin Panelimi Makul Bir Ücret Karşılğında web - sayfanıza entegre ederek size sunabilme imkanına sahibim .

İletişim : PM
Msn : yagizhan57 hotmail.com

İYİ ÇALIŞMALAR ,

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5