Yönetime Önerim Var

TahsinCetinkaya

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
10 Haziran 2012
Mesajlar
42
Reaction score
38
Konum
İstanbul
Yıllarca iyinet, alanında en önemli sitelerden biri olarak varlığını sürdürmüş, fakat son bir kaç yıl içinde bazı sebeplerden dolayı atıl duruma gelmişti.

İyineti, iyinet yapan ve kullanışlı yapan neydi? Tercih sebebi neydi?

Bu soruların tek bir yanıtı var ve bunu herkes biliyor. Tabiki webmaster araçları, yani sıra bulucu... Piyasadaki en düzgün çalışan sıra bulucu iyinetteydi ve çoğu insan buraya onun için geliyordu.. Bunu herkes biliyor... Ve birçok forumda da bu konuşuluyordu zaten.
Mesela wmaracını tutturan neydi? Ondaki webmaster araçalrı ve özellikle sırabulucu değil mi?
Forumda bir kaç konu açıldı, birini de ben açtım.. Neden sıra bulucu gelmedi, getirilemedi? Altyapı değişikliği vs denildi... Sırabulucu.iyinet.com diye sub açın ve oraya eski sıra bulucuyu koyun ve kodlamadan anlayan arkadaşlar bu ikisini birbirine entegre etsin.. Sırabulucuda bu forumda açılan konular vs çıksın..

Amacım, iyinetin aktifliğinin arttırılmasından yanadır. Ki herkesin bildigi bu gerçeği de mümkün mertebe yedekten subdomaine kurun ve çalıştırabilirsiniz.

Yaklaşık 2 aydan fazla süre oldu ama sırabulucu hala yok. Bence forumda aktifliği ve ticaretia rttırmank gibi konularda bu dediğim ve önerdiğim eski sıra bulucu vs etkili olacaktır..

Php ve bu yazılım dillerinden anlayan biri, sırabulucu yazmak istese en fazla alacağı zaman birimi: 3-4 saattir.

Php ve bu yazılım dillerinden anlayan birilerini de bulmak kolay bir mevzu :) Forum ve forumlar bunun için var.. Çok ta fazla bir para tutacagı da yok..

Benimki sadece nacizane bir öneri. Ve forum için aciliyet... Geregi tabiki forum yönetiminin takdiri, ve azim ve gayretidir :)
 
Son düzenleme:

ŞeMSi

Empatik
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
2 Haziran 2016
Mesajlar
788
Reaction score
112
Konum
Hatay
Değerli tavsiyeniz için çok teşekkürler Tahsin hocam, eski sıra bulucu yeni sisteme entegre edilemedi bazı sorunlar yaşandı. Bunun üzerine Xenforo sistemine tam uyumlu sıfırdan bir sıra bulucu yazdırılmaya karar verildi. Anlaştığımız arkadaş bu konuda Türkiye'de en iyilerden biridir. Eskisinden daha kaliteli bir sıra bulucu pek yakın bir zamanda hizmetinizde olacak. Test edildi gayet iyi çalışıyor.

Sıra bulucu da bazı üstün özellikler istedik o yüzden süreç biraz uzadı. Eli kulağında her şeyi hazır ufak tefek bazı eklemeler yapıldıktan sonra hizmete girecektir. Tespitlerinizde çok haklısınız. umarız iyinet yine eski ihtişamlı günlerine siz değerli müdavimleri ile tekrardan kavuşacaktır.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst