İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yoruldum...

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Merhabalar;
Konuyu uzatıp canınızı sıkmak istemiyorum.Uzun süredir içende olduğum.Her fırsatta yeni uygulama ve çalışma yönetimi geliştirmekte olduğum ve içinde bulunduğum SEO sektörünü bırakma kararı aldım...

Google kurulduğundan beri yanlış hatırlamıyorsam,1998'den beri bu sektörün içindeydim.O zamandan bu zamana dile kolay 14 dolu dolu yılı geride bıraktım.Bu süre zarfında, kar gözetmeksizin insanların yardıma koştum.Belki bir kaçınız bizim yardım bloglarını ve forumlarını biliyorsunuzdur,az çok da bizleri tanımışsınızdır.Neyse çok uzatmadan,üst üste gelen sağlık sorunları,arkadaşlarınızın değişen bakış açıları ve sürekli bilgisayar başında oturmaktan sıkıldım.Daha sağlıklı ve huzurlu bir yaşam için SEO işlerini bıraktığımı resmen açıkladım.Bu demek olmuyor ki;sizlere yardım etmeyeceğim.Tabi ki de sorularınıza cevap vereceğim ve eskiden olduğu gibi kar gözetmeden yardım edeceğimden emin olabilirsiniz.

Özel mesajla gelen sorularınıza her zaman dönüş yapmaya çalıştım ve yinede yapmaya çalışacağım.Sadece biraz pasif olacağım.

Her zaman söylediğim gibi,SEO danışmanı olmanında bir adabı vardır,elimden geldiğince dikkatli olmaya çalıştım.
Bazı konularda sürç-i lisan ettiysem,affola.

Diğer forumlardan da elimi ayağımı çekmiş bulunuyorum,sadece iyinetteyim.

Hepinize iyi forumlar dilerim.
Her şey gönlünüzce olsun.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Doğru karar almışsın bence. Bir süre SEO hizmeti verdikten sonra çoğumuz kendi kendimize ben bu kadar iyiyim, istediğim siteyi başarılı hale getirebiliyorum. O halde neden başkalarına hizmet vereyim? sorusunu soruyor. Ben sordum geçmişte, sonrasında zamanımı kendi sitelerime harcamam gerektiğine karar verdim.

Ve tabii ki bu konuda yardıma ihtiyacı olanlara...

Senin de herşey gönlünce olsun :) Çabuk iyileş.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
herşeyde bir hayır vardır, kafan rahatsa gerisini boşver

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Doğru karar almışsın bence. Bir süre SEO hizmeti verdikten sonra çoğumuz kendi kendimize ben bu kadar iyiyim, istediğim siteyi başarılı hale getirebiliyorum. O halde neden başkalarına hizmet vereyim? sorusunu soruyor. Ben sordum geçmişte, sonrasında zamanımı kendi sitelerime harcamam gerektiğine karar verdim.

Ve tabii ki bu konuda yardıma ihtiyacı olanlara...

Senin de herşey gönlünce olsun :) Çabuk iyileş.

Teşekkür ederim.
İyileşme sorun değilde,yorgunum.Fena halde tatile çıkasım var.

herşeyde bir hayır vardır, kafan rahatsa gerisini boşver

Aynen öyle,doğru ve gerekli bir karar verdiğimi düşünüyorum. :)

0nur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
9 yaşından beri SEO'yla uğraşıyorsun demek :D yorulman doğal :D

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
23 yasindasin ve yoruldun mu? Ben 36 yasindayim ve meslek icabi gunde abartisiz 18 saat bilgisayar basindayim ustune iki cocuk buyutuyorum. Bence sen sadece iyi bir tatil yap ve sevdigin isin basina geri don.

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
23 yasindasin ve yoruldun mu? Ben 36 yasindayim ve meslek icabi gunde abartisiz 18 saat bilgisayar basindayim ustune iki cocuk buyutuyorum. Bence sen sadece iyi bir tatil yap ve sevdigin isin basina geri don.

Belki de ayakta alkışlanacak insansınız lakin dediğim gibi sanki biraz boş işlerle uğraşıyormuşum gibi hissediyorum.İyi bir şirkette yüksek düzey yöneticilik yapmak varken,neden bilgisayar başında 24 hatta bazen 32 saat geçireyim ki?

Diye düşünmüyor da değilim.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Belki de ayakta alkışlanacak insansınız lakin dediğim gibi sanki biraz boş işlerle uğraşıyormuşum gibi hissediyorum.İyi bir şirkette yüksek düzey yöneticilik yapmak varken,neden bilgisayar başında 24 hatta bazen 32 saat geçireyim ki?

Diye düşünmüyor da değilim.

Bence once bir ara verin ve o sirada kariyer planinizi gozden gecirin. Iyi bir sirkette iyi bir pozisyonda calisabilirsiniz ama bu sefer de girisimciliginizi kaybedersiniz. Ben hep genc arkadaslara girisimcilik ruhlarini canli tutmalarini tavsiye ediyorum. Bir cok zeki genc arkadas 9-5 bir ise girip hayatlarini heba ediyorlar. Oysa zora gelseler ne fikirler cikarirlar ama iste maas bankaya duzenli yatinca bunye uyusmaya basliyor.

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bence once bir ara verin ve o sirada kariyer planinizi gozden gecirin. Iyi bir sirkette iyi bir pozisyonda calisabilirsiniz ama bu sefer de girisimciliginizi kaybedersiniz. Ben hep genc arkadaslara girisimcilik ruhlarini canli tutmalarini tavsiye ediyorum. Bir cok zeki genc arkadas 9-5 bir ise girip hayatlarini heba ediyorlar. Oysa zora gelseler ne fikirler cikarirlar ama iste maas bankaya duzenli yatinca bunye uyusmaya basliyor.

Evet,sistemin koleleriyiz malesef...

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Siz o yaşta oyun oynadığınız için mi garipsediniz anlamış değilim?

Ben internetle 2001-2002 gibi tanıştım. O zamanlar 146 ve ekolay sayesinde internete girebiliyorduk. İnternette bir mp3 indirmek bile yarım saat sürerken webmasterlık benim neyime. Birde siz 1998 yılından bahsediyorsunuz, o zamanlar türkiyede max hız 64kbps dır. O hızla webmasterlığa soyunduysanız helal olsun.

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Ben internetle 2001-2002 gibi tanıştım. O zamanlar 146 ve ekolay sayesinde internete girebiliyorduk. İnternette bir mp3 indirmek bile yarım saat sürerken webmasterlık benim neyime. Birde siz 1998 yılından bahsediyorsunuz, o zamanlar türkiyede max hız 64kbps dır. O hızla webmasterlığa soyunduysanız helal olsun.

Ben Türkiye'de büyümedim malesef.O Zamanlar webmasterdık demiyorum,çünkü webmaster olmak o kadar kolay değil,o zamanlar bedava sistem yollarıyla açılmış siteleri kalkındırmaya çalışıyorduk.Aslına bakarsanız buna da SEO çalışması diyebiliriz.9 yaşındaki çocuk ne kadar anlıyorsa o kadar yapıyorduk işte.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5