İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yorum sayısına göre sıralama

savi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaslar söyle bi sorunum var

haber tablom var yorum tablom var
yorum yazıldığı zaman yazılan haberin id si yorum tablosuna işleniyor

su an benim yapmak istediğim en çok yorumlanan 10 haberi alt alta sıralama yaklasık 20 gündür düzeltemedim yardımlarınızı bekliyorum

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ben genelde haber tablosuna birde yorumsayisi diye bir alan ekliyorum. yorum yazılıp kayıt edilincede haber tablosundaki yorumsayisi alanını +1 artırıyorum. Böylece listelerkende çeşitli sorgularla vt yi kastırmadan sıralama yapabiliyorum.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Ben genelde haber tablosuna birde yorumsayisi diye bir alan ekliyorum. yorum yazılıp kayıt edilincede haber tablosundaki yorumsayisi alanını +1 artırıyorum. Böylece listelerkende çeşitli sorgularla vt yi kastırmadan sıralama yapabiliyorum.

Aynen böyle olması lâzım zaten.
Öteki türlü aynı olan ID'leri karşılaştırmak, bunları alıp sayısını elde etmek gerekir.
Çok kayıdı olan bir tabloda bu sorgu yapıldığında kasar.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Select count(yorumlar.haberid) as haberyorum_say,haberler.id,haberler.baslik from yorumlar,haberler where yorumlar.haberid=haber.id group by yorumlar.haberid order by haberyorum_say desc LIMIT 0,15

yorumlar tablosuna gidip aynı haberid olanları say ve adına haberyorum_say de,
haberler tablosuna git, id, başlık al,
yorumlar tablosunda haberid ve haberler tablosunda id aynılarını al
en fazla yorum yapılan haberid lerden 15 tanesini sırala

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5