Youtube İngilizlere Para Verdi.

webkare

1
İyinet Üyesi
Katılım
27 Ocak 2009
Mesajlar
1,810
Reaction score
20
Konum
Ankara
İngiltere’de aylardır yasak olan YouTube’dan video müzik izleme yasağı sonunda kalktı. YouTube kullanıcıları eskisi gibi yeniden müzik videolarını izleyebilecekler.

Hatırlarsanız daha önceden YouTube ve Performans Hakları Derneği arasındaki anlaşmazlık nedeniyle İngiltere, kendi ülkesinde YouTube müzik videolarına yasak koymuştu. Aylarca YouTube, İngiltere üzerinden gelen kullanıcıların karşısına, ülkemizde hala görmekte olduğumuz yasağı çıkarıyordu. Bu yasağın kalkmasıyla beraber İngiltere kullanıcıları sevdikleri sanatçıların sevdikleri müziklerini rahatça izleyip dinleyebilecekler.

YouTube sanatçıların telif haklarını korumak için, kesenin ağzını açtı ve İngiltere’de müzik kliplerinin tekrar açılmasını sağladı.

Ayrıca İngiltere kullanıcılarına bir sevindirici haberde YouTube’un sahibi olan Google’dan geldi. Google İngiltere sitesinden geri çekmek zorunda kaldıkları videoları önümüzdeki günlerde tekrar siteye koyacağını açıkladı.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst