İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Youtube kazançları

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Herkese merhaba,

Öncelikle belirteyim, buralara yazmayalı uzun zaman oldu; yine bir soru ile karşınızdayız.

Arkadaşlar, youtube'da ayda 30.000 üzeri izlenen ve ortalaması düşmeyen aktif bir kanalım var. Günlük 1500 kere izlendiği oluyor, en düşük son 6 aydır 980'lerde. Yani günlük 1000 izleme diyebiliriz. İzleme süreside gayet düzgün. Dedim ki, madem izleniyor buna bir reklam ekleyeyim ve başvurdum birkaç saat içinde dönüşde aldım. Onaylandı ve ekledim.

Ancak merak ettiğim birşey var siz ne kadar kazanıyorsunuz? 30.000 kişiden 1000 tanesi tıklasa 40-50 $ aylık bir gelir elde eder miyim? Biliyorum bu tamamen oranlara bağlı ama genel bir fikir elde edeyim yoksa uğraşmayacağım.

Teşekkürler ve selamlar :)

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Olur neden olmasın tamamen özveriye bağlı
Yorumunuz için teşekkürler hocam. Bakalım neler olacak hep birlikte göreceğiz :)

30binden 1000 cok ama cok zor maximum 100-200
Hmm evet bende araştırdım biraz tabi kanala göre değişir ama aylık 49 bin'le 890 tıklama alanları gördüm haklısınız. Yalnız, eğer 1000 tık alırsam mı 100-200 yoksa 30 bine göre bir ortalama mı verdiniz o kısmı anlamadım hocam. Teşekkürler.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
eklediğin videolar 3. kişi uyarısı alırsa ne yapacaksın? adsense kullananlara acayip kıllıklar yapıyor youtube

oppose

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yotube videodan once oynattığı reklamlar içinde truewiev odemesi yaptığından tık üzerinden hesaplamak pek akıllıca değil

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5