İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

youtube mahkeme kararı ile yine kapatıldı

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Youtube üzerinden çalışan botlu veya botsuz video sitelerimde ne resimler ne de videolar açılmıyor. Acaba bu geçici bi sorunmu yoksa ... youtube değişik bi uygulamaya mı geçti ?

Ekleme : arkadaşların dediği gibi youtube a da erişim yok galiba.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
youtube şuan zaten çalışmıyor, videolar ve resimlerin gözükmemesi normal.

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
youtube'a girmeye çalıştınmı ? youtube'da çalışmıyor yine telekomun bir engelleme vakkası..

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende youtube da açılmıyor. Ama yurtdışındakiler girebiliyormuş.

PS: Aynı anda 3 kişi mesaj yazmışız. :D

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
youtube mahkemede yine kapatıldı galiba

Youtube'da 'Turco Maymun' rezaleti!
Başsavcı, Atatürk�e "Turko Maymun" diyerek hakaret edilen site için mahkemeye başvurdu

ANKA

Ankara Cumhuriyet Savcısı Kürşat Kayral, Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi�ne başvurarak Türkiye'de pek çok kişinin girdiği "youtube.com" sitesine erişimin engellenmesi talebinde bulundu.

Sitede �turko maymun� diyerek Mustafa Kemal Atatürk�e hakaret edildiğini ve yapılan yayının durdurulması isteğinin yerine getirilmediğini belirten savcı Kayral, siteye Türkiye�den erişimin yasaklanmasını istedi.

Savcı Kayral, mahkemeye yazdığı yazıda şunları belirtti:
�Yapılan suç ihbarı üzerine başlatılan 5816 sayılı Atatürk�e Karşı İşlenen Suçlar Hakkında Kanun ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu�nun 299, 301, ve 125/3-a maddelerine aykırılık suçlarından yapılan soruşturmada; youtube.com sitesinde �turko maymun� isimli video klibi ile yapılan yayın hakkında 5651 sayılı yasa gereği internet sitesine erişimin engellenmesine arar verilmesi.�

Mahkeme, siteye gerişimi engellerse Türkiye de ilk kez "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun"a muhalefet edildiği gerekçesiyle bir site yasaklanmış olacak.

http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?tarih=18.01.2008&Newsid=157431&Categoryid=1

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=123702

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Böylesine bir saçmalık görmedim.. tamam Atamıza, önderimize yapılmış olan hakaretler, video'lar bunlara bende karşıyım, ama bunlar talep edilerek yayından tek tek kaldırtılabilir.

Kendi emeğimin bulunduğu bir çok video'yu orada host ediyor ve sitemde yayınlıyordum, şimdi benim emeğim ne olacak burada? çözüm bumudur? eminimki o videolar yüzlerce video sitesinde halen yayınlanmaktalar, neden youtube?

internetinde b...... çıktı.

Malatya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet an itibariyle kapatılmış.İngilizce not da düşülmüş.)

Gayet yerinde bir uygulama.Tamam herkesi kontrol edemezler ama belli başlı kişiler kontrol edilebilir.Onu da geçtim, belli başlı yazılar kontrol edilebilir.Diyelim ki bu da olmadı, bir birim kurulur o birimden gelen şikayetler değerlendirilir.Mesela 5 kişilik bir Türk masası(devlet tarafından yetkilendirilmiş) ile ortak çalışılır, şu video şu şu sebeplerden sakıncalıdır denir.Youtube da siler.

Kimse kusura bakmasın da, dünyanın en büyük paylaşım sitesi ya düzgün bir editoryal aşama belirler ya da Türkiye'deki reklam payını kediye yükler.İşine Gelirse Youtube, burası Türkiye...

"
Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.
T.C. Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi 17/01/2008 Tarih ve 2008/55 nolu kararı gereği bu siteye erişim engellenmiştir.
Access to this web site has been suspended in accordance with decision no: 2008/55 of T.R. Ankara 12th Criminal Court of Peace
"

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Böylesine bir saçmalık görmedim.. tamam Atamıza, önderimize yapılmış olan hakaretler, video'lar bunlara bende karşıyım, ama bunlar talep edilerek yayından tek tek kaldırtılabilir.

Kendi emeğimin bulunduğu bir çok video'yu orada host ediyor ve sitemde yayınlıyordum, şimdi benim emeğim ne olacak burada? çözüm bumudur? eminimki o videolar yüzlerce video sitesinde halen yayınlanmaktalar, neden youtube?

internetinde b...... çıktı.

Haklısın gerçektende.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Evet ben şuan normalde giremiyorum ama proxy ile girebiliyorum..Bu arada youtube erişim mahkeme kararıyla engellenmiş..

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.
T.C. Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi 17/01/2008 Tarih ve 2008/55 nolu kararı gereği bu siteye erişim engellenmiştir.
Access to this web site has been suspended in accordance with decision no: 2008/55 of T.R. Ankara 12th Criminal Court of Peace.

Cıvıttılar bu işi iyice..

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
daha cokkkk engeller acarlar

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
biri birine kızmış, birbirlerinden haberleri yok :)

aslında videoları FLAG kullanarak kaldırtabiliyoruz, ama linki bulamadım ben :(

ZdeArBaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hadi buyrun cenaze namazına...

şimdi işin ticaret boyutunu gözardı etmiyecekler türkiyeden googlenin elini ayağını çekecekler sen ozaman seyrettt

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bence savcılara bilişim açısından kritik bilgilerle donatmalıyız. Hatta bu alanlarda özel savcılarda olsa güzel olur. wordpress.com da gitmişti böyle.

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayırlısı..Eger Atamız için yapılmışsa sorun yok...YouTube'suz da yaşarız.

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben google.com'um yerinde olsam tüm sitelerimden türk iplerini banlardım.
Zaten blogspot, youtube ve arama hizmetlerini insanlığa faydalı bir şekilde kullanmıyoruz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi