İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

YouTube Olmazsa Microsoft Var!

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Aylardır kapalı kalan YouTube'un boşluğunu doldurmak için yazılım devi duruma müdahil oluyor. Microsoft'un Türkiye planlarını açıklıyoruz.

Yeniden yapılanma ile son kullanıcıların ihtiyaçlarına ve değişen alışkanlıklarına en iyi şekilde cevap vermek için ürünlerini ve servislerini daha geliştirerek, yerelleştirecek olan Microsoft'un Türkiye planları da oldukça ilgi çekici. Tüm dünyada moda olmanın da ötesinde günlük hayatın bir parçası haline gelen video paylaşım sitelerinin etkisi, ülkemizde aynı paralellikte yürümedi. Bir zamanlar Türkiye'nin en çok tıklanan 2. sitesi haline gelen YouTube, aylardır kapalı. YouTube'un boşluğunu yerel video paylaşım siteleri veya daha az popüler olan uluslararası yayın yapan adresler doldurmaya kalksa da, pek başarılı olunamadı.

Microsoft, Şartları Değerlendiriyor

Yazılım devi Microsoft'un ülkemizdeki ofisi, bu açığı doldurmak için önemli projeleri hayata geçirmek için çalışmaya başladılar bile. MSN Video adıyla sunulan servis sayesinde bilgisayar kullanıcıları, MSN için kullandıkları hesapları ile kolayca video paylaşabiliyorlar. Bu servisin daha da geliştirilmesi ve ülkemizdeki kullanımının yaygınlaştırılması için düğmeye basılmış durumda.

YouTube'un Başına Gelen MSN Video'nun Başına Gelir mi?

Microsoft Tüketici ve İnternet Servisleri Türkiye Genel Müdürü Ebru Çapa'ya yönelttiğim soruya aldığım cevap, akıllardaki soru işaretlerini gidermiş olsa da, neler olacağı konusunda yine de merak uyandırıyor.

Çapa'ya, içerdiği videolar nedeniyle aylardır kapalı olan YouTube'un başına gelenlerin MSN Video portalının da başına gelmesi durumunda ne yapacaklarını sordum. Ebru Çapa ise gayet soğukkanlı bir şekilde, uzun süredir içerik üreten bir portallarının (tr.msn.com) olduğunu ve bu sorumluluğun bilincinde olduklarını hatırlattı ve aynı tutumu videolarda da sergileyeceklerini bildirdi.

Bunu, YouTube'un hem istenen içerikleri silme hem de yerelleştirme konusunda sergilediği dik başlılığı, MSN Video'da görmeyeceğiz olarak da algılayabiliriz.

Operasyon Ne Zaman?

Microsoft'un son kullanıcıların hizmetine sunduğu ancak günlük hayatta daha fazla yer kaplamasını istediği servisler için gözle görülür değişiklikleri 2009'un ilk aylarında görmeye başlayacağız.

http://shiftdelete.net

ruud

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Microsftun yerel hamleleri çok zayıf, batıracaklarını düşünüyorum.

Yahoo.com.tr gibi tek kişiyle kurulmasında aman. :)

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Video sitelerinde herkes zarar ederken bunlar video açıyor. Hayırdır inşalah. Microsft yaş tahtaya basmaz ama bakalım. Göreceğiz.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim aklıma birşey geliyor ama neyse yok yok yapmazlar satmadıkları bi internet kalmıştı.. onuda satmazlar..

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Bencede tutmaz gibi geliyor :)
Milletin aşinalığı Youtube olduğu için, hiçbir yeni proje bastıramaz onun eksikliğini.
Gerçi artık milletide soğuttular Youtube'dan, eskisi kadar önemsendiğini düşünmüyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5