İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

YouTube Türkiye'ye yalvarıyor

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ben sadece yazmayı bilmediğinizi sanıyordum, okumayı da bilmiyormuşsunuz.

Arkadaşlar bu haberi kavga edelim veya kendi dogrularımızı başkasına enpoze edelim diye acılmadı herkes özgür fikir ve düşüncesini yazması için yazılmış bir haber. Lütfen başkalarında dogrularına farklı yerden bakıp altttan almayalım.

Senin yazdıkların senin fikir ve düşünce tarzına göre dogrudur. Başkalarının fikirleri senin fikirlerinden farklı olması o kişilerin bu konuda mesaj yazma ve görüş bildirmesine engel olmamalıdır.

Lütfen bir birimize saygı cercevesinde görüşlerimizi bildirip konu hakkında fikirlerimizi iletelim. Bir birimizi farklı gözden görerek bir yere varılmayacagını herkes biliyor.

Ne youtube kesin bir cevabı var bu konuda nede türkiyenin o yüzden kesin bulgular budur bundan başaksı yalandır gibi bir yola girmeyelim. Hangi firmanın şirketlerindeki gelir gider veya yatırım politikasını bilmek zordur.

not: Miller arkadaşımız demişti mesajında Youtube o ışıgı türkiyede görse zaten acıcaktır demişti ama ki o firma bu ülkede ışık görüp yatırım yapıcagını bekleyerek kanunlarımızı istediği gibi cignemesine izin vermekte o ülkenin ezikliğini ifade eder. Bir firma bu kadar bir ülkenin kanunlarını cigneyip ezik duruma düşürmeye çalışıyorsa başka ülkeler sömürmek için sıraya girer.

O yüzden Kanunlara uyulmadıgı taktirde gerekri yaptırım ve cezalar bence dogal ve dogru olandır. Youtube Yasalara uygun olmayan işlemler yaparak gerekli ceza ve yaptırım yapılmıştır.

Kimisi düşünüyorki Türkiye diger ülkeler de küçük düştü diye bir firma yasa dışı yayın yaptı ve türkiye bunu engelledi diye kimse kimseyi küçüksemez diye düşünüyorum.

Türkiye Başka ülkelerin istekleri ile yönetilen bir ülke degil tamam dışa bagımlı bir ülkeyiz ama başka ülkelerin bizim kanun vss gibi işlemlerimize karışması demek türkiyeyi bir sömürge ülkesine döndürmüş olur.

Örnek verecegim Yabancı bir ülkede işlenen bilişim sucunda egerki işleyen türkiyedne biri ise kırmızı bülten ile aranıyor yurt dışı güvenlik güçlerinden ama ki türkiye vatandaşı yabancı tarafından magdur edildiğinde düşünce özgürlüğü şeklind egerekce ile yasal işlem başlatılmıyor.

Youtube türkiyedeki yasal girişimlerini yerine getirmeden acılmasın diyorum kendi düşüncem.

PhpMania

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
millet olarak abartmaya çok meraklıyız. Youtube'nin çokta umurunda sanki türkiye'ye erişim vermiş vermemiş. Biz muhtaçız onlara. Haberi yayınlayan site shiftdelete, başlık atarken yavlarıyorlar falan filan diyorlar ama hergün youtubeye giriş için ayrı yolu kullanıcılarına gösteriyorlar :D kim kime muhtaç ? Kapalı kalsın hiç açılmasın, girebilen zaten girer :)

katılıyorum...

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Youtube Yalvarıyor.. haberi yapanın milliyetçi duygu yüklü aşağılık komplekslerinin sonucu bir manşet.. Hiçde yalvariyor gibi gelmedi profesyonelce ziyaretçilerini yani potansiyel milyon dolarlarini kaybetmemeye çalişiyor hepsi o. Bigün ShiftDelete bana bir mail atarsa bi konudan ötürü, bende ShiftDelete köpeem oldu mailbox'imda bekliyor mesajları kaçgündür adam yerine koyup okumuyorum bile şeklinde bloguma yazayim bari onların yaptığıyla aynı mantık.

çok doğru söylemişsin. Yalvarmak kelimesi çok yanlış kullanılmış. Adam sadece kullanıcılarını kaybetmek istemiyor. Haberi yapan siteyi kınıyorum.

Ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol demiş Mevlana..

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
YouTube Türkiye'ye yalvarıyor!

Uzun süredir Türkiye'de kapalı olan YouTube bugün bir açıklama yaptı. Adeta yalvaran yetkililer bakın neler söyledi?

Haftalardır kapalı olan video paylaşım sitesi YouTube, bu gelişmeler karşısında uzun zamandır süren sessizliğini bozdu. Türk kullanıcılara ulaşamamaktan dolayı üzgün olduklarını belirten YouTube yetkilileri "Ufak bir grubun yarattığı uygunsuz içerik, çoğunluğu oluşturan bir grubun YouTube kullanımın etkilememeli" dedi ve "Erişimi yeniden açın!" diyerek adeta Türk yetkililerine yalvardı:

YouTube yetkilileri açıklamalarında şunları söyledi:

UFAK BİR GRUP ÇOĞUNLUĞU ETKİLEMELİ

Ufak bir grubun yarattığı uygunsuz içerik, çoğunluğu oluşturan bir grubun YouTube kullanımını, tecrübesini olumsuz etkilememelidir.

Son bir yıldır, uygunsuz içeriğe sahip olan az sayıda video ile ilgili problemleri çözüme ulaştırmak, uyarı mesajları gönderilen videoların çıkarılması için Türk yetkililerle yakın bir şekilde çalışmaktayız.

TÜRK KULLANICILARINA ÇOK ÖNEM VERİYORUZ

Türk yetkililer ile bu sorunların giderilmesi konusunda görüşmelerimizi düzenli olarak devam ettirmekteyiz.

Türk kullanıcılarımıza çok önem veriyoruz ve Türkiye'den yüklenen birbirinden yaratıcı videoların YouTube'da yer alması bizleri çok mutlu ediyor.

VİDEOLARI KALDIRDIK

Türkiye'den kullanıcılarımızın şu anda YouTube'a erişemiyor olmasından dolayı üzgünüz.

Son kapatma kararına neden teşkil eden videoları inceledik ve YouTube kullanım koşulları doğrultusunda gerekli aksiyonları aldık.

ERİŞİMİN SAĞLANMASINI BEKLİYORUZ

YouTube'a Türkiye'den kısa bir süre içerisinde erişimin tekrar sağlanmasını bekliyoruz.

YouTube olarak Türk kanunlarına aykırı olabilecek içeriğe ilişkin sorunları gidermek amacı ile yetkililerle işbirliğine her zaman hazırız.'

Kaynak: (www.Shiftdelete.net)

Kaynağın tam linkini verirmisin arkadaşım !?

Yalan yanlış kaynak gösteriyorsun.

Shiftdelete'in haberi: http://shiftdelete.net/site/200806044312/YouTube-Sonunda-Konustu.html

Bu da senin paylaştığın haber: http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=143836

Yanlış kaynak gösterip yanlış düşüncelere yönlendiriyorsun insanları.

ShiftDelete

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Youtube Yalvarıyor.. haberi yapanın milliyetçi duygu yüklü aşağılık komplekslerinin sonucu bir manşet.. Hiçde yalvariyor gibi gelmedi profesyonelce ziyaretçilerini yani potansiyel milyon dolarlarini kaybetmemeye çalişiyor hepsi o. Bigün ShiftDelete bana bir mail atarsa bi konudan ötürü, bende ShiftDelete köpeem oldu mailbox'imda bekliyor mesajları kaçgündür adam yerine koyup okumuyorum bile şeklinde bloguma yazayim bari onların yaptığıyla aynı mantık.

Bugün ShiftDelete sana bir mesaj atıyor ve diyor ki; bir üstteki mesajı oku lütfen :)

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Konuyu başlatan arkadaşında suçu yok;

İnternet Haber kendi başlığını atıp kaynak olarak sizi göstermiş ShiftDelete. En azından başlığı düzelttirebilirseniz sizin açınızdan iyi olur. İnsanları yanlış düşüncelere yönlendiriyor bu tür siteler.

myguitar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Youtube olayı çok uzadı bu kadar zaman kafamızı kuma gömmemiz yetmedi sanırım...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kaynağın tam linkini verirmisin arkadaşım !?

Yalan yanlış kaynak gösteriyorsun.

Shiftdelete'in haberi: http://shiftdelete.net/site/200806044312/YouTube-Sonunda-Konustu.html

Bu da senin paylaştığın haber: http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=143836

Yanlış kaynak gösterip yanlış düşüncelere yönlendiriyorsun insanları.

Arkadaşım ben asıl verilen kaynaga bakarım başka site ali veli yazmış degil egerki o sitede kaynak gösterip yayınladı ise yazının asıl sitesi kaynak gösterilir. İnternethaberde gördüm o haberi aliveli.com da görseydim kaynak aliveli.com mu gösterseydim.

internet haberin kendisi başlık atıp yayınlaması benim ne şuçum var ben haberi gördüm paylaşmak istedim ve yazının asıl sahibini kaynak gösterdim.

sen konuya nereden bakıyorsun beni ilgilendirmez. Burada kimse kimseyi yanlış düşüncelere yönlendirmiyorum.

Ha ben " ya su shiftdelete yaptıgı şeye bak" gibi bir başlık acsaydım tamam dicem ama internethaber.com dan aldıgım ve kaynagı shiftdelete ait olan bir yazı yayınladım. Hiçbir siteyi burada kötülemek gibi niyetim yok olmadıda hiç.

Kaynagı başkasına ait bir yazıyı hangi sitede yayınlanıyorsa o siteyei kaynak göstermem.

önce konuya nereden baktıgına dikkat edip öyle şuçlama yap.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5