İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Youtube Yenilendi!

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Dünyanın en büyük video izleme sitesi Youtube.com kararlı değişikliklere imza atarak büyük bir yenileme içine gitti. İlk etapta serverlarındaki kullanıcıları teker teker yeni görünüme soksada kullanıcılar bu arada birer demo sahibi oluyor. Hem yeni görünümü deniyor hemde yeni özellikleri deniyor.
Video sayfası baştan yaratıldı

Kullanıcılar izleyeceği video sayfası tamamen yenilendi. Web 2.0 dikkate alınarak yayımlayan ve izleyenlerin videolar hakkında daha çok bilgi edinmesi için gerekli araç ve gereçler video sayfasına konuldu.
1.jpg

Sizlere Türkçe hali ile sunuyoruz tabiki. Görüldüğü üzere sağ taraftaki yer kaplayan kodlar tamamen kaldırıldı. Hoşlandığınızı belirten parmak iconlu puan sistemi konuldu. Sayaça istatistik konuldu. İstenilen her videonun istatistikleri izlenebilecek.
Share butonu (Paylaş) sosyal imleme siteleri ayrı pencerede entegre edildi.
Kullanıcı avatarı videonun üstüne sol tarafa ufak bir şekilde konuldu. Videoları bölümü Kullanıcı avatarının yanına konuldu. Tıklandığında ajax penceresi ile kullanıcının videoları sıralanıyor.
2.jpg

Arama kısımı yenilendi. Bir video izlerken arama yapabileceksiniz. Video sol tarafa kayıyor pencere 2'ye bölünüyor. Diğer sağ tarafta çıkan pencerede arama sonuçları çıkıyor.
Yorumlara Eklenti Olarak Video ile Yanıt Verebiliyorsunuz

3attachvideo.jpg

Gene müthiş bir özellik daha eklenmiş. Yorum penceresine tıkladığınızda Attach video şeklinde bir yazı pencerenin sağında çıkıyor. İşte ona tıkladığınızda videoya yorum olarak video gönderebiliyorsunuz.
4attachvideo.jpg

Yorumlar'a ek özellikler ve mouseover butonlar eklendi.

5yorumlar.jpg

Birisine cevap vermek istediğinizde reply yani yanıtla butonuna basıyorsunuz. Anında o yorumun içinde pencere açılıyor. Sizde ona gerekli dersi veriyorsunuz :)
6yorumlar.jpg

Sayfalandırma yeniden getirildi. Ama eski özellik kaldırılmadı.
7yorumlar.jpg

Wiew All Comments butonuna tıkladığınızda sizi sadece yorumların olduğu ve bütün yorumların listelendiği sayfaya götürüyor.

KAYNAK
http://www.veteknoloji.com/youtube-yenilendi-29203--.html

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Bende şimdi girince gördüm gerçekten çok hoş olmuş.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Bu arada iyi güzel video kaliteleride artmış ama bizim sitelerdeki youtube botundaki kaliteler aynı :p

T

trgy

Misafir
İzlesene'yi gerçekten tebrik ederim. Sade ve kullanışlı olmuş. Hem izlesene.com reklamları için oldukça güzel yerler açılmış hem de izleyiciler için sadelik ön plana çıkmış.

Youtube tasarımını ise hiç bir zaman beğenmedim. Beğenmemeye de devam edeceğim sanırım.

Any0ne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
İzlesene'yi gerçekten tebrik ederim. Sade ve kullanışlı olmuş. Hem izlesene.com reklamları için oldukça güzel yerler açılmış hem de izleyiciler için sadelik ön plana çıkmış.

Youtube tasarımını ise hiç bir zaman beğenmedim. Beğenmemeye de devam edeceğim sanırım.
Evet. Reklam alanları çok güzel olmuş görselliği felan harika. Tebrik ediyorum gerçekten izlesene ekibini.

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
bende hala aynı eski arayüzü var

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
normal bır şekıdlle gıremedıkden sorna her yerı değişse ne olur yahu :D
ben bu konuda devlete hak veren az grubun içindeyım dunyanın parasını kazan bu ulke uzerınden devlet sna gel buro aç gene açalı mdesın sen tenezzul etme

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
normal bır şekıdlle gıremedıkden sorna her yerı değişse ne olur yahu :D
ben bu konuda devlete hak veren az grubun içindeyım dunyanın parasını kazan bu ulke uzerınden devlet sna gel buro aç gene açalı mdesın sen tenezzul etme

Tek büro açsa ne olacakki vergi ile bizim ülkemiz youtubenin belini kırmalı olur açıkcası. Adamlara da bir yandan hak vermek lazım.

kuaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
izlesene guzel ama youtubeninki eskisi daha guzeldi:):) yeniside daha kullanisli olmus tek eksik sagdaki videolarin uzun olmasi ve guzel gorunmemesi..

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
AKlıma geldi, öylesine...
Kara para aklamak isteseler; açarlardı, demekki istemiyorlar şimdilik diğerleri yetiyor :|

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19

İzlesene.com yeni tasarımını Youtube'dan esinlenmiş.. :D

Tek büro açsa ne olacakki vergi ile bizim ülkemiz youtubenin belini kırmalı olur açıkcası. Adamlara da bir yandan hak vermek lazım.
Ben olsam açmam.. Niye açayım ki ? Türkiye'den yasaklı olmasına rağmen hala yüzbinlerce kişi Youtube'a giriyor..

Neden Türkiye'ye o kadar vergi ödesinler ki ? Siz olsanız o kadar vergi öder miydiniz, ben olsam ödemezdim..

NaturelGS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende henüz değişmedi ama bir süre önce beta gibi açmıştı bazı yenilikleri.
Mesela HTML5 ile video embed vardı. Bu da devam süreci sanırım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi