İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Youtube'a erişim yasağı

YouTUBE yasağı çözüm mü?

• Evet

Kullanılan: 30 23.8%
  • Bilmiyorum

Kullanılan: 2 1.6%
  • Hayır

Kullanılan: 94 74.6%

• Kullanılan toplam oy
    126

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
demekki live.com veya msn.com + yahoo.com video sitelerinde bu tür bişi cıksa asıl bu olayı yaratan kişilerin peşind egitmektense engellemekle çalışıyorlar.

uyanın biraz uyanın derim..
Desen ne değişir. Millet yasaklanmaya alışmış.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Peki size bir soru google bu olaya inat google.com.tr de veya dünyanın herhangi bir yerinde

"Türkiye" şeklinde yapılan aramların 1. sonucunu

"Kürdistan" ile ilgili bir sonuç çıkarırsa bunun altından o youtube yi yasaklayan hükümet veya her ne ise kalkabilecek mi?

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Youtube türkiyeden gelecek ziyaretçiyle yıkılacak olsaydı.
işte onu zaman gösterince anlayabilirsiniz ancak

Ayrıca yukarıda sorduğum soruyla bile nasıl bozuldunuz. Mustafa Kemal Atatürk'ü babası gibi seven insanlar var bu ülkede her ne kadar siz sevmesenizde. Sanırım burdaki tartışma olayın vahamiyetini çok güzel göstermiştir.
Bak burada benden başka tepki gösteren insanlar da var. Biz şimdi Atatürk düşmanımı olduk sen böyle dedin diye.

Ayrıca bu karara hemen nereden vardın. Beni ne kadar tanıyorsun. Benim Atatürk sevgimin seninkinden az olduğunu seni destekelemediğimden mi anladın. Senin düşünceni destekleseydik Atatürkçü mü olacaktık?.
Ve bu sevgi böyle yasaklamayı desteklemekle gösterilmez.
Sizin okunanlardan hiçbirşey anlamadığınızı ve hemen kendinizi haklı çıkarmak için başkalarına saldırdığınız açıkça ortada. Ama yemezler.
Geçiniz bunları

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Peki size bir soru google bu olaya inat google.com.tr de veya dünyanın herhangi bir yerinde

"Kürdistan" ile ilgili bir sonuç çıkarırsa bunun altından o youtube yi yasaklayan hükümet veya her ne ise kalkabilecek mi?
Çok rahat kalkar.
"Bu siteye erişim mahkeme kararıyla durdurulmuştur."

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Buradaki mesele bir densizin oraya video yüklemesi değildir, Bush'la ilgili idam videosu 1 günde youtube dan yasaklanırken bu tip olayların hep yorum farkıydı bilmemneydi diye hafife alınması, oyalanması, herkes izledikten sonra göstermelik bir "küçüklere uygun değil" bilmemne gibi bir ibare konmasıdır, yani olay değil olaylara verdikleri reaksiyondur mesele.

Ayrıca MSN, Yahoo vs. bunlar 15-20 sene önce olmayan bir takım amerikan şirketleridir, popülerliklerini de "her kesime hitap edebilmeye" borçludurlar, eğer artık büyüdük canımız nasıl isterse o diye hareket ederlerse evet onlar da yasaklanabilir, yasak kelimesine karşı olmakla, yasağı yasaklamak farklı şeyler, biraz daha fevri olmadan düşünelim.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Google böyle saçmalıklar yaparsa kendi kaybeder, insanlar google'a adam gibi sonuç almak için giriyor, adam gibi sonuç vermezse kendi kendini bıçaklar.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Adam gibi sonuçmu spam sayfalarlamı adam gibi sonuç veriyor.

Google dediğiniz site "failure" kelimesinde george bush'u çıkarmış bir şirket ve kendi ülkesinin başkanını emin olun türkiye içinde bunu yapar.

ondan sonra şu anda bu engelleme kararını alan kişiler oturup ağlar.

onuda geçtim. millet youtubeye türkler izlesin diye atmıyorlardı o hakaret videolarını dünyaya izletmek için atıyorlardı.

ermenilerde yunanlılarda.

şimdi ne oldu? türkiye de yasaklandı yani türkler giremeyecek o zaman ne olacak?

dünya insanları rahat rahat videoları izleyecek çünkü şikayet edende olmayacak veya türklüğü savunanda olmayacak.

Kısacası bizi orada biz savunuyorken sadece, artık kendimizide savunamayacağız.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Youtube türkiyeden gelecek ziyaretçiyle yıkılacak olsaydı.

Bak burada benden başka tepki gösteren insanlar da var. Biz şimdi Atatürk düşmanımı olduk sen böyle dedin diye.

Ayrıca bu karara hemen nereden vardın. Beni ne kadar tanıyorsun. Benim Atatürk sevgimin seninkinden az olduğunu seni destekelemediğimden mi anladın. Senin düşünceni destekleseydik Atatürkçü mü olacaktık?.
Ve bu sevgi böyle yasaklamayı desteklemekle gösterilmez.
Sizin okunanlardan hiçbirşey anlamadığınızı ve hemen kendinizi haklı çıkarmak için başkalarına saldırdığınız açıkça ortada. Ama yemezler.
Geçiniz bunları

Seninle ikili tartışmaya girip başlığı dağıtmak istemiyorum son mesajım:

Babanla ilgili örnek bir soru sordum dumur oldun
Mustafa Kemal'e hakaeret eden içeriğe sahip bir siteden bahsediyoruz

Nedense bu konuda çok rahatsın

Bence sen benim yazdıkalrımı ilk mesajımı okuduğunda yaşadığın dumurun şokuyla hala tam okumadan hızlı hızlı laf yetiştiriyorsun

Sen ve senin gibiler özgür olunda herşeyin peşinden gidin en sonunda bir yerde duvara toslarsınız...

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Çok rahat kalkar.
"Bu siteye erişim mahkeme kararıyla durdurulmuştur."

iyide onların amacı türklere göstermek değilki dünyaya tanıtmak türkiye dunyadan yasaklatamayağına göre? adamların amaçları zaten türkiye olmadı hiç bir zaman.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
hadi google yaptı diyelim onu engellersinde yotube nin ne suçu var gerekli bilgileri alır videoyu koyanı bulur ona ceza verirsin , hadi yetmedi gidip youtube a tazminat davası açarsın engellemek niye.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7

Bence sen benim yazdıkalrımı ilk mesajımı okuduğunda yaşadığın dumurun şokuyla hala tam okumadan hızlı hızlı laf yetiştiriyorsun

Sen ve senin gibiler özgür olunda herşeyin peşinden gidin en sonunda bir yerde duvara toslarsınız...

eger mantıklı düşünürseniz 2 yukarıdaki mesajımı okuyun ve tekrardan türkiyenin kaybettiğini anlayın.

sanki youtube kapattırılmış gibi yorum yapmayı bırakın. youtube amacına daha kolay ulaşacak şu an. türkler yok doğal olarak kimse atatürkle ilgili iğrenç videoları şikayet edemeyecek yada sildirelim kampanyası yapamayacak.

adamların amaçları bu videoları dunyaya duyurmak değilmi? eee türklerde yok artık??? sence bu banlama doğrumu oldu? düşün bakalim bir daha.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
eger mantıklı düşünürseniz 2 yukarıdaki mesajımı okuyun ve tekrardan türkiyenin kaybettiğini anlayın.

sanki youtube kapattırılmış gibi yorum yapmayı bırakın. youtube amacına daha kolay ulaşacak şu an. türkler yok doğal olarak kimse atatürkle ilgili iğrenç videoları şikayet edemeyecek yada sildirelim kampanyası yapamayacak.

adamların amaçları bu videoları dunyaya duyurmak değilmi? eee türklerde yok artık??? sence bu banlama doğrumu oldu? düşün bakalim bir daha.

+ rep böyle olunca deve kuşundan ne farkımız kalıyo

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
bu arada quote lerde sorun yaşanıyor galiba buradan duyrulur.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google hatasız diyen kimse yok ki, ben şu arama motorunda google'dan daha iyi sonuç alıyorum ama Google'ın logosu güzel ondan oraya giriyorum diyen biri mi var? Failure kelimesi de, kullanıcıların arama sonuçlarını manipule etmesi, bu herhangi bir keyword için yapılabilir uğraşılırsa, Google'ın bunu kendi yapması ayrı birşey.

Hiçbir şirket, yayıncı veya kartel, internetin sahibi de değildir, vazgeçilmez de değildir, Türkiye devletinden büyük hiç değildir.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5

Dumur olan biri varsa oda sensin.
Senin seviyene inerek seviyesizleşmediğim beni kendine benzetemediğin için şaşkınlıktan benim Atatürk ü sevmediğimi bile söyleyebilecek konuma geldin.

Benim babamın, senin babanın konuyla hiç alakası yok. Eğer başkalarını dahal edeceksek bende senin uslubuna inip aynı şekilde ailenden biriyle cevap verebilirdim.
Aramızdaki fark burada. Siz bunu ayırt edemiyorsunuz.
Hemen benim babama lafı getirip üste çıkacaksınız. Baktınız yemedi bu defa zihniyet belli bunlar Atatürk düşmanı diyeceksiniz. Ne güzel.
Ama inan yemezler. Yemediklerini farkettiğin içinde, en son bir çalım daha atarak özgürlük yoluna bağlayabiliyorsun.
Biz kafamıza kuma gömmeden kendimizi ifade edelim diyoruz. Ben kafamı kuma sokmuşum, ben görmüyorum ya kim ne yaparsa yapsın.
Ben kafamı kuma gömüp dış dünyaya boyun eğmekten yana değilim.
Dikkat edin de kumun altında boğulmayın.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
iyide onların amacı türklere göstermek değilki dünyaya tanıtmak türkiye dunyadan yasaklatamayağına göre? adamların amaçları zaten türkiye olmadı hiç bir zaman.
Bende aynı şeyleri anlatmaya çalışıyorum. :)

Cemoo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu ne saçmalık. bu ne karanlık bir zihniyettir, bu ne işgüzarlıktır..
madem bu kadar hassassın, git Amerika'da dava aç ve Yotube sitesini kapatmayı dene. Yunanistan Hükümetini uyar, o videoyu yayınlayan kişiyi bulup ceza versinler. ( Tabi " yerseniz " )
Türk internet kullanıcılarının en büyük eğlencesi olan siteye erişimi engellemek ne demek

bu bir şaka sanırım?

İran dan sonra Türkiye de erişim koyacak demek..güzel..iyi yerlere gidiyoruz.

aynen katılıyorum arkadaşlar yasaklamak sansür blok hiçbir zaman çözüm üretmez

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
telekom kapata kapata site bırakmayacak mikizoftu engellediği için msn de bağlanmayacak sonra kimse kullanmadığı için 10mbps ayda 10ytl yapacak ne süper olur çok gülerim:D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5