İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

YouTube'dan Filitre

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
YouTube, yeni bir teknolojiyle dijital kaçakçılığın önüne geçmeyi planlıyor.
Kullanıcıların telif haklarını ihlal eden görüntüleri yüklemesine
izin verdiği için film ve TV şirketlerinden eleştiriler alan ve mahkemelik olan online video pazarı lideri YouTube yeni bir teknolojiyle bu döneme son verecek. Milyarlarca dolarlık tazminat davalarıyla yüz yüze gelen firmanın yeni altyapısı dijital imza ve parmak izi teknolojisiyle ses ve görüntüden içeriği sezip yayına girmesini en başta engelleyebilecek.

Kaynak:RADİKAL

Sizce böyle bir uygulama başlayınca max ne zaman yasaklar başlar veya yasaklama gerçekten başlarmı?

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Anlaşılan tazminat davaları ile uğraşmaktan bir hayli bıkmışlar. Umarım başarılı bir şekilde uygulayabilirler.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet, daha önce mu-yap la olan davaları bittimi bilmiyorum, fakat son günlerde çok sorun yaşadıgını göz önüne alırsak bu uygulama sistemi yapacaklar gibi... Webmasterlerin çogu tabii ki bende böyle yasaklama olursa madur olacagız.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunu hiçbir şekilde engelleyemez youtube. Zaten engellese youtube biter :)

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet benim de aklıma geldi her zaman bir çözüm yolunu bulur webmasterler:)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Proje aşamasındayken bir proje sunmuştuk.ATV ağırlıklı olan sistemde, diziler atv sitesine eklenirken youtubeye ses ayracı yüklüyecekdik.Yani örnek vereyim ; Kurtlar vadisi dizisindeki oyuncalardan 2-3 oyuncunun sesi youtube denetim mekanizmasına yüklenecekti.Sistem otomatik olarak eklenen videoda o sesler varsa videoya red verecekti.Bu sayedetelif hakkı olan hiç bir şey youtubeye eklenmeyecekti.Bunun amerika da br çok büyük firma uyguluyor.Youtube böyle bir sistem yapmak zorunda.Yoksa davalardan canı çok yanacak..

falsealarm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar, boyle olursa youtube kaybeder diyenler cok dar dusunuyor. Youtube yurtdisindaki kullanicilari bizim Turkler gibi sadece dizi seyretmeye endeksli degil. Evet, Turkiye ve Dunya capinda Youtube kullanimi buyuk oranda duser ama zaten Youtube'un hitap etmek istedigi kitle bu leecher kitlesi degil. Kaliteli, kulturlu, yer ve meslek sahibi insanlara hitap etmek isiyorlar cunki para bu insanlarin cebinde. Turkiyenin kalitesiz dizilerini internetten takip edenlerde genelde bu kategoriye girmiyor.

Stain

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu durumda YouTube'u aldıktan sonra GOOGLE'nin avukatlarını x2 x3 yaptığını gözlemleyebiliriz sanırım :D

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
suan Youtube zaten baslamis ATV nin dizileri mesela seyredemiyorsun yakinda hepside öyle olur bakalim ilerde neler olacak daha... Google video yerinde bu yasak varmi yada gelecekmi? Ordan mesela baya filmler diziler var youtubeye tazminat davasi veriliyorsa google video yerine neden verilmiyor yada verilmismi bilgisi olan varmi?

deviL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
pek bi kaybının olacağını düşünmüyorum youtube'nin. karı olacaktır, davalarla uğraşmak zorunda kalmayacaklar .)

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Artık bir çok video çıkmıyor sitelerimizde:)

HiTCRAFT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer yaygınlaşırsa videocu arkadaşlar çok kötü etkilenecekler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5