İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İpucu Youtube'de Nasıl Abone Arttırılır ?

kaptan2302

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
youtube.png

Youtube Nasıl Abone Arttırılır ?

Bilindiği üzere Youtube'nin yaptığı son güncellemeden sonra bir çok kanla sahibi 1000 abone ve 4000 saat izleme kuralına takıldı. Bende bu konu üzerine bir çok deneme yanılma yoluyla test ettiğim bazı yöntemleri belki bazılarımıza faydası olur diye sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bazı Arkadaşlarımız bu konu üzerine tecrübelidir fakat inanıyorumki çoğu arkadaşımızın bu konu üzerinde tecrübesi yoktur, inşallah faydasını görürsünüz.

Öncelikle aboneleri arttırmanın birinci adımı videolarınızın izlenme alabilmesidir. Tabi Ben Bu olayı bizzat test ettim 4 farklı hesap açtım ve aşağıda bahsedeceğim adımları uygulayarak 20 gün gibi kısa bir sürede youtube kanallarım 1000 aboneyi geçtiler,

1 - Profil Fotoğrafınız ve kapak fotoğrafınız mutlaka olmalı.

Youtube kitlesi kanal profil resimlerine ve kapak resimlerine oldukça çok önem veriyor, fotoğraf konusunda profesyonel olmaya bilirsiniz önemli değil, yarı profesyonel bir resim çalışmasıda iş görür diye düşünüyorum.

2 - Kanal logosu ( pekte Önemli Değil Fakat Faydasıda olur Fiye Düşünüyorum.)

Kullanılan video öncesi küçük fotoğrafların köşesine logonuzu koyarsanız izleyiciler kanalınızı takip edebilir ve izlenimleriniz artabilir.

3 - Youtube'ye Yüklediğiniz Videolarda Mutlaka Açıklama Yazın

Ben önceden video başlığını açıklama kısmına yazar geçerdim kısaca açıklama kısmını önemsemezdim, zaten önemli olduğunu düşünmezdim izleme olsun para kazanayım derdindeydim fakat açıklama kısmını özgün yazdıkça abonelerim arttı ve daha fazla izlenim almaya başladı kanalım, Bu yüzden azda olsa açıklama ve izleyiciyi kanala abone yapabilecek yazılar yazın örneğin sizi takip edecekler için sosyal medya hesaplarınızıda yazın, birde örnek vermek gerekirse belgesel kanalınız varsayalım ve paylaştığınız bir video aşırımı izlendi onun açıklamasına;

"Daha fazla belgesel izlemek istiyor musunuz? Lütfen Bizi Takip Edin!!!"
Devamına da Kanalımıza Abone Olmak İçin Buraya Tıklayın.. Yazın.

4 - Topluluk > Topluluk Ayarları > Engellenen Kelimeler (mutlaka uygulanmalıdır)

Eğer Yorumları kapatmamışsanız bu sizin için önemli bir konudur, Öernek Vermek Gerekirse taklit içerikler ile çalışan arkadaşların viideolarının altına ( stolen) çalıntı, (click bait) yabancı yanıltıcı gibi yorumlar yapıyorlar yabancı bir kategoride iseniz yabancılar bu konularda çok hassatırlar videolarınızı şikayet edebilirler veya yorum yaparak abone bile kaçırabilirler. Çok Abon eve takipçi istiyorsanın (mutlaka istiyoruz) yolunuza taş koyacak kelimeleri, kişileri sansürleyin)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5