İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İpucu Youtuber Ekipmanları Neler Olmalı?

YelizTurkmen

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
17
Youtube yeni başlayanlar için ekipmanları önerileri arayanlara güzel bir yazı paylaşmak istiyorum. Youtuber ekipmanları n11 ya da hepsiburada gibi online alışveriş sitelerinde paket şeklinde de satılabiliyor. Youtube hocam ekipman listesini tek tek inceleyerek Youtuberler için gerekli materyalleri tanıtmış. En ucuz video ekipmanları nelerse, bunları sizlere önermiş. Youtube ekipmanları Gittigidiyor gibi açık artırma sitelerinde de satılıyor. Bazı günler indirime giren Youtube ekipmanlarını ucuz fiyata bulabilmek için siteyi takip etmelisiniz.

Youtube canlı yayın ekipmanları neler yapılabilir? Youtuber ışıklandırma ve Youtuber stüdyosunun dışında mikrofon ve hoparlörünüzü de ayarlayarak güzel bir Youtuber platformu kurabilirsiniz.

Günümüzde Youtube kanalları bi hayli çoğalmış durumda. Her gün yüzlerce kanal açılırken yeni kanallar düşük bütçeli ekipmanlara ihtiyaç duyuyorlar. Bunlar mikrofon, kamera, kulaklık vb. ekipmanlar. Bakalım ucuz fiyata hangi ekipmanları almalıyız.

Trust Starzz

Listemize Türkiye'de çok meşhur olan ve gayet iyi satılan Trust Starzz ile başlıyoruz.

Bu mikrofon bazı ünlü Youtuber'ların ilk mikrofonu. Fiyatına layık ses kalitesi ile tüketiciyi kendine çekiyor. 2.5 metrelik uzun kablo ve 50 ~ 16000 Hz frekans aralığı barındırıyor. 80 - 90 TL fiyat aralığında bulunan Trust Starzz giriş seviyesinde ilk tercihiniz olabilir.

1482475872195989172.jpg

Mikrofon konusunu bir kenara ayırmadan önce sizlere iki üründeki deneyimlerimi sunmak istiyorum. İlk mikrofonum olan Trust Starzz deneyimlerime göre biraz narin. Bir iki düşürmeden sonra ses kaydı alırken arkadan garip sesler duyabilirsiniz. Onun dışında sesli görüşmelerde karşı tarafı hiç rahatsız etmiyor. Mikrofonum kırıldıktan sonra BM 800'ü satın aldım. Hala gelmesini bekliyorum.

Snopy Rampage SN-R10

Kulaklıklar arasında ilk tercihimizi bir oyuncu kulaklığı olan Rampage SN-R10 olarak yaptık.

Snopy Rampage SN-R10 gayet dayanıklı ve kullanışlı bir kulaklık. Kalın kablosu ve bükülebilir yapısıyla kırılmalara kopmalara karşı gayet dayanıklı. Ayrıca led ışıkları ve mikrofonu da mevcut. Piyasada 90-125 TL arasında fiyatları bulunan ürün videodaki görüntü güzelliğini de sağlayacaktır.

p_148817_07_04_wml.jpg

Philips SHP1900/00

Listemize oyundan çok yüksek ses veren bir kulaklıkla devam ediyoruz. Açıkça söylemek gerekirse bu kulaklıkta müzik dinlerken alacağınız ses SN-R10'dan daha fazla olacaktır. Ayrıca görüntüsü de gayet şık ve sade. Mikrofonu ve yüksek ses kalitesi sunan SHP 1900/00; Youtube'a başlamak için tercihleriniz arasında olabilir. Fiyatı ise 70-90 TL arasında seyrediyor.

SHP1900_00-IMS-en_US.png

Yine her iki kulaklığıda kullanmış birisi olarak SHP1900/00'ın dayanıksız olduğunu söyleyebilirim. Çok dikkatli kullanımda gayet uzun süre kullanabilirsiniz. Ancak sandalyeye takılması yada ani bir çekme işlemi kablosunun kopmasına yetecektir. Ayrıca uzun süreli kullanımda SN-R10'un daha iyi performans verdiğini söyleyebilirim. Ancak ses yüksekliği olarak SHP1900/00 biraz daha iyi diyebiliriz.

Logitech C310

Kamera konusunda hemen hemen tüm Youtuber'lar Logitech markasını kullanıyor. Fiyatlarına bağlı olarak kalitesinin de değiştiği bu kameralardan birini tercih edebilirsiniz. Biz listemize C310 modelini ekledik. HD 720p kalitesinde görüntü veren kamerayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca cihaz 5 megapiksel. Fiyatı ise 140-170 TL arasında değişiyor.

280710.jpg

Bana kalırsa bir kamera almak yerine mevcut telefonunuzu kullanabilirsiniz. Eğer yüksek model bir telefonunuz varda daha iyi görüntü kalitesi alabilirsiniz.

Kaynak: PcHocasi.com.tr

Sakli_Sevda

0
Onaylı Üye
Reaction score
19
Çok teşekkürler. Bu bilgiyi çok yerde aradım ama bu kadar detaylı halde bulamamıştım. Ürünleri tek tek araştırıyorum

KaRNeC

İyinet Üyesi
Reaction score
260
Eski bir Youtuber olarak yeni youtube kullanıcıları için çok elzem bir konu açtığınızı düşünüyorum. Teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5