İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

YouTube'un Türkçesi

haberci02

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türk kullanıcılar YouTube'a yabancı kalmayacak..

youtube44.jpg

Türkiye'de de büyük bir talep gören dünyaca ünle video paylaşım sitesi YouTube'ta Türkçe engeli ortadan kalktı. İngilizce bilmeyen kullanıcıların gezinmekte zorlandığı sitede Türk kullanıcıların daha rahat dolaşmasını amaçlayan iki kafadar YouTube'a Türkçe gömlek giydirdi.

Yasin Kültür ve Orçun Öztürk isimli iki Türk Mozilla Firefox web tarayıcısı için geliştirdikleri küçük bir eklenti ile kullanıcıların YouTube menülerini Türkçe görmesine olanak sağlıyor.

www.turkceyoutube.com adresinden erişilen bir sitede Firefox için geliştirilen eklentinin nasıl kurulacağı hem yazılı hem de YouTube'dan yayınlanan bir video ile anlatılıyor. Bu eklenti tek bir tıklama ile yüklenebilirken, Firefox bir sonraki acilistan itibaren YouTube'un İngilizce olan menülerini Türkçe olarak göstermeye başlıyor.

YouTube'da Türkçe menüler için yapılması gereken ise sadece bir Firefox web tarayıcıya sahip olmak ve Yasin ile Orçun'un hazırlamış oldukları siteyi ziyaret etmek.

Cnet
http://www.haberturk.com/haber.asp?id=53731&cat=210&dt=2008/02/01

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Adam firefox'tan köşe oldu. Türkçe facebook gibi çoğalır buda yakında...

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bu neki ben facebook türkçe eklentisi sayesinde 2000 kişiye firefox yüklettirdim bakalım youtube türkçe eklentisinde kaç kişiye yüklettiricez :D

TuRKuaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Facebook yüzünde Türkiye'den kaldırılmıştı bir ara tavsiyeler geri açıldı sanırsam.. :rolleyes:

Ama yine kapatırlar.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben bir ara panlede tavsiyeler türkiyeye 10 ocaktan sonra kapatılacaktır gibi bişielr duymuştum

TuRKuaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Doğru diyorsunda hepsini tek tek tespit etmektense kökten kaldırmak daha mantıklı geliyor :)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Facebook yüzünde Türkiye'den kaldırılmıştı bir ara tavsiyeler geri açıldı sanırsam.. :rolleyes:

Ama yine kapatırlar.

Bu işlem ne zaman yapılmıştı acaba? Facebook yüzünden tavsiyelerin kaldırılıp tekrar geri açılması diye bişey yok.Uydurmayın.. Adsense tavsiyesi kaldırıldı o kadar...

TuRKuaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu işlem ne zaman yapılmıştı acaba? Facebook yüzünden tavsiyelerin kaldırılıp tekrar geri açılması diye bişey yok.Uydurmayın.. Adsense tavsiyesi kaldırıldı o kadar...

Arkadaşım uydurmuyorum, ads panelimde de yoktu tavsiyeler o zmn.

r10da yazılmıştı...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5