İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ys belgesi

BerkBirkan

0
Yasakli Uye
Reaction score
3
arkadaşlar ys belgesi almak ücretsiz diyorlar ama şimdi her satışta vergimi kesiliyor yoksa her ay vergimi kesiliyor ve ne kadar kesiliyor ? birde ben şimdi üye oldum tamamladım çıktıyı aldım şimdi bunu postaladıktan sonramı vergi kesilmeye başlıyo yoksa o bilgileri doldurmak yeterlimi ? soru soracak yer yoktu baktım soranlar var buraya açiyim dedim

Edit: Hiç zahmet etmeyin arkadaşlar cevap yazmaya son durum alamıyorum maalesef babam güvenmedi :D babamı ikna edebilecek kadar kendine güvenen varsa yazsın yazısını güvenirse 20 gb reseller veriyorum kendisine :D

Mr.Darkness

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Merhaba,

Ys belgesini aldiginizda vergi falan vermiyorsunuz, oyle birsey yok. Aldiginiz belge ile sadece yer saglama barindirma yetkisi almis oluyorsunuz. Vergi yada herhangi bir ucret kestinti vs. yok.

Saygilar.

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Vergiyi kestiğiniz faturalar için ödersiniz. YS Belgesi ile bir ilgisi yoktur.

BerkBirkan

0
Yasakli Uye
Reaction score
3
Merhaba,

Ys belgesini aldiginizda vergi falan vermiyorsunuz, oyle birsey yok. Aldiginiz belge ile sadece yer saglama barindirma yetkisi almis oluyorsunuz. Vergi yada herhangi bir ucret kestinti vs. yok.

Saygilar.

Cevaplayan herkese teşekkürler. :)
Çok şaşırdım okuyunca vergi vs. kesmiyorlar çok iyi işmiş bu :D peki vergi dairesini vs. istemesinin amacı ne acaba ?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Amacı vergi nedir, kimler hangi durumlarda verir, gibi soruların cevaplarını bilmeyenler hosting ticareti faaliyetinde bulunmasınlar diyedir.

BerkBirkan

0
Yasakli Uye
Reaction score
3
Amacı vergi nedir, kimler hangi durumlarda verir, gibi soruların cevaplarını bilmeyenler hosting ticareti faaliyetinde bulunmasınlar diyedir.

Önemli olan teknik bilgiye sahip olmak bu tür şeylerin o kadar önemi yok. Bana kalsa veririm detayıyla uğraşmam. Fakat teknik olarak bilgim olmasına rağmen yaş olarak küçük olduğum için babamın onayından geçmesi lazım. Haliyle oda pek anlamadığı için tam bilgi almadan güvenmiyor. Bilgisayardan hiç anlamadığı için de kişilerin sözlerine güvenmiyor. İlla resmi bir kurumdan bilgi alacak vergi alınmadığına dair. Herneyse cevap veren herkese teşekkürler. :)

Edit: Ha ayrıca bir şey dikkatimi çekti sonradan. Mesajında "vergi nedir hangi durumlarda verilir bilmeyenler" demişsin.Vergi dairesini istediğine göre vergi kesecek diye düşündüm. Sonuçta bir şey sattığında ticaretle uğraşanlar vergi ödüyor vs. bu böyledir. Bende host satışına göre yada belli bir şeyi vardır bunun diye düşündüm o yüzden yazdım. Çünkü herhangi birşey olursa benim açımdan pek hayırlı olmaz bu. :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5