İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yuh artık ringofon

ebubekir

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Helal haram hassasiyeti olmadıktan sonra bugün melodi çıkar diğer gün kontör sonra da başka bir şey. Allah bunları ıslah eylesin...
Ben 200 adres hakkını doldurdum hala engellenecek site var...

karaLi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Spamlar ve adwords ile yapılan reklamlar konusunda bende sizlerle aynı fikirdeyim. Ancak bu düşünceler sitelerinde ringofon reklamları yayınlayanlar için geçerli olamaz. Sonuçta kişi üye olma sayfasına girdiğinde sitenin alt kısımında ücretlendirme yazıyor. TV lerde bile bu tarz servisler var ve onlarda sabit bir yazı dahi yok. Ekranın en altından çok hızlı şekilde yazılar karınca kadar akıyor. Ama kesinlikle spam yapanlara ve adwordsle ortalığı kirletenlere karşıyım. Bazı kişiler isteyen engelleyebilir demiş. Hangi birini engelleyelim hergün 10 tane çıkıyor.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bazı kişiler isteyen engelleyebilir demiş. Hangi birini engelleyelim hergün 10 tane çıkıyor.

Artık engellemekte yetmiyorki.Adamlar tinyurlleride geçmişler şimdide googlepagesten site açıp oranın linkiyle reklam yapıyolar..Siteye giriyosun bişeyde yok adam tam ortaya referanslı reklam bannerini yerleştirmiş bu kadar..Adam bu linkle reklam verebiliyor malesef...

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
çok boş mesajlar. hele birde trojan fln demişsiniz ya :D komik..

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
@T3chno: Dolu mesajını bekleriz o zaman...

@tiryakiforum, gokhans19: Ben artık pes ettim engelleyemiyorum kumanda melodi sitelerini. Anca biyerde sabit başlık açılıp bu siteler sürekli güncellenicek, herkezin engellemesiyle bu sorunu çözücez. Ama 200 sınırını rahat geçiceği için yapacak bişey yok. Yada ringofon bu tür siteleri sistemden atıcak biz rahatlıcaz Ama ringofonda para kazandığı kapıyı niye kessin... Başka çözüm üretebilen varmı?

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
boşuna tartışıyorsunuz hocam google adwords kullanıcılara 0,01 den reklam verme hakkı verdiği sürece kimse sesini çıkaramaz beğenmeyen kullanmaz kardeşim.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Sen o zaman 0.01 kazanmaya devam et biz yapabildiğimiz kadar engelleriz ;)

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Google'la alakası yok ki bu tartışmanın. Sürekli türeyen kumanda-melodi siteleri.

Tabi böyle bi hakları var reklam veriyolar kullanıyorlar. Ben sitemde istemiyorum. Engelliyorum. Benimde engelleme hakkım var sonuçta. Kaliteli site kalitesiz site farketmez. Sitem kalitesizse bu reklamı engelleyemiyeceğim anlamına gelmiyor elbette.

Burda bu kumanda sitelerinden gına geldiğini belirtmek istiyorum, çözüm nedir arkadaşlar, bişeyler üretelim :)

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu cep sitelerinin sahiplerinin Allah cezasını verecek sömürgenler.. Parazitsel yaşama birimleri.. ( işini hakkıyla yapanlara bir şey demiyorum. Bir arkadaşın dediği gibi hastane metasında cep melodi linki reklamı verenlerden bahsediyorum adsenseden.. )

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
arkadaşlar ringofon'a dava açın o zaman.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Hani geçen haftalarda birisi günde 20 dakika ayırarak google adwords ve ringofon kullanarak bilmem kaç dolar kazanılacağını söylemişti hatırlıyormusunuz?
Yani T3chnO seni hiç anlamıyorum eğer bir işten çıkarın varsa etik yada değil bunu savunuyorsun sürekli ne gerek varki, haklı değilmi sence bu kadar millet? Ringofon sence insanların telefonlarından kontor sömürmüyormu yani? Bu sence haklı bir kazançmı? Eğer gerçekten para kazanmak bu kadar basit olsa inan burada dolandırıcılığa kafası çalışabilecek pek çok insan çıkar, tek zeki üç beş kişimi sanıyorsunuz piyasada anlamıyorum...
Herkes görebiliyor ama bunun 1. etik olup olmaması tartışılır 2. helal - haram durumu...
Yani sen kazanç elde ediyor olabilirsin o yöntemle ama unutmaki senin verdiğin reklamların çıkması ile az kazanç elde edilmesine neden olduğun onlarca webmaster' da bırakta burada sana tek akıllı senmisin deme hakkı olsun.
Kısacası burada gerek kazanç, gerek bilgi, gerek yaş yönünden belki normalde görüş alışverişinde bulanamayacağınız insanlar varken bu insanları bu tarz yaklaşımlarla kendinizden uzaklaştırmayın, herşeye hurala berele olmuyor işte.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Avukatlığını yapmak bunların sana mı kaldı kardeşim. Bir menfaatin var sanırım..

O cep kumanda melodi affiliate reklamlarından oda veriyorki engellemeyin reklamım boşa gitmesin bir iki kişide olsa sömürmek sömürmektir diyor... ;)

ebubekir

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
arkadaşlar ringofon'a dava açın o zaman.
Bu dediklerinizi anlamak çok zor. Burada hep birlikte google a durumumuzu bildirmemiz gerekirken siz haklı arkadaşları haksızmış gibi gösteriyorsunuz. Ne yani spamcılar mı haklı şimdi?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bu dediklerinizi anlamak çok zor. Burada hep birlikte google a durumumuzu bildirmemiz gerekirken siz haklı arkadaşları haksızmış gibi gösteriyorsunuz. Ne yani spamcılar mı haklı şimdi?

Diyoruzya spamı yapan kendisi heralde ondan benim gibileri engellemeyin demeye getiriyor lafı ;)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
İşte bu spam işinin nasıl abartıldığına bir örnek daha.Yazı bir siteden alıntıdır:

“Cep”te spam!
Takip edenler bilir spam mailler çokça konuştuğumuz bir konu. Dikkat edin; spam maille alakalı her yazı: bu tarz maillerin sınırlarını zorlaması, kendini aşması sonucu kaleme alınmış. Her yazıda spamcilerin üretkenliklerine biraz daha şaşırmıştık.

Sıkı durun! Spam mailler artık spam sms oldu! Ne mutlu bizlere artık hiç bir eksiğimiz kalmadı .Ben hala olayın şokundayken sizlerle mesaj kutuma 2 günde 5 kere düşen(Burdan tuttuğu anlaşılıyor.) kısa mesajı paylaşayım:

Butun awea abonelerine teşekkürlerimizle!bu mesaji 10 avea abonesine yolla 24 saat icinde hattina 50 kontor yuklensin.Bilgi için AVEA 500

Yaa işte böyle. SMS’e hiç dokunmadım. Belki içinizde karşılaşanlarınız olmuştur. Galiba bu spam olayı bizde biraz psikolojik yer etti. Yani biri bu SMS’i ciddiye almayacağımı bile bile 5 kişiye gönderip bu spam trafiğine katılmamı ısrar ediyorsa, burada bildiğimiz spam maillerden ayrı bir durum var demektir.

Bir kere mail ücretsizken, SMS ücretli. Sonra maili inandırıcı şekillerde yollamanın bir çok yolu varken sms de kesinlikle yok.Dahası bunun yollayana da zırnık faydası yok.

Boş işlerle uğraşmayı ne kadar da çok seviyoruz. Değil mi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi