İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yuh dün açıldı bugün ban yedi!

mua

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Reklamı koydum 3.5 saat içinde 900 küsür gösterim aldı günlük hit +2k sayfa gösterimi +7k. :)

Bilgisi olan paylaşabilir mi?

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Daha öncede duydum, niye onaylıyolarsa uygun görmedikleri hesabı. Enteresan cidden.

Daha önce bi sabıkanız var mı, bann yediniz mi siz veya domain?

mua

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Daha önce semiyun.blogspot üzeine bir hesap vardı ve onun reklamlarını bu domainden yayınlıyordum o ban yedi. Sonra farklı bir hesaptan semiyun.com'a adsense açtım ve açtıktan sonra 24 saat olmadan banlandı. Sorun bu mu acaba?

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Olabilir, farklı isim ve adres ile kayıt olmak daha mantıklı. Bide domainde aynı, muhtemelen sebep budur. Ama önce onay verip sonra bannlamaları çok saçma. Onaylarken akılları nerdeymiş.

mua

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bunların bir yaptığı diğerini tutmuyor. Şuan ne mail yazsam diye düşünüyorum :) + Türkçe mi atayım maili? Daha iyi olur sanırım çnkü söyleyeceklerimin ingilizce karşılığı yok :D

mua

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
@!whp! dediğim gibi; illegal hiçbirşey yapmadım, mause reklamların üstüne bile gelmedi o kadar söyliyim yani yanlşlkla tıklarım fln diye :)

ByWebmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Mail 4)
Son zamanlarda kayıtlarımızı gözden geçirirken AdSense hesabınızın
AdWords reklamverenleri için önemli bir risk oluşturduğunu fark ettik. Hesabınızın yayıncı ağında tutulması reklamverenlerimiz açısından
gelecekte mali açıdan zararlı olacağından, hesabınızı devre dışı
bırakmaya karar verdik.
Bunu, reklamverenlerimizin ve diğer AdSense yayıncılarımızın
çıkarlarını korumak üzere alınmış gerekli bir önlem olarak uygulama
düşüncemizi anlayışla karşılamanızı rica ediyoruz. Bunun sizin
açınızdan sıkıntılara yol açabileceğinin farkındayız ve anlayışınız ve
işbirliğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

* Bu mesajı biraz daha açarsak burda sizin adwords sahiplerine kalitesiz hit yolladığınızı vereklam vereni tatmin etmediğinizi düşünerek yayınızı durdurabilir. Daha kısacası, web sitelerinizin içeriği ve kullanıcı profili adsense kriterlerinin altında olduğu bulunduğunu ifade ediyor.
ByWebmaster.com'da yayınladığım bir makalede böyle geçiyor.:peh:

11seconds

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
bende hile yapmıştım 1 günde 200dolar yapmıştım 2 gün boyunca o para durdu, sonra hile yapmaya devam edicem diye açtım botu; ban yedi :D ulen keşke açmasaydım botu dedim ogün 200dolar gelirdi.(ban yedikten 1 hafta sonra pin geldi :D)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
anlık hit olunca öyle oluyor, 2 k hiti varmış sitenin
eğer 2 k hite karşılık hatrı sayılır bir tıklama oranına sahip olamadıysa adsense bu hitin yapay hit olduğunu zannediyor

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Adsenseye mail atıp ban nedenini sor.

Sonra ban nedenini ortadan kaldırıp tekrar mail at.

Kabul etmezlerse bir daha mail at.

Sonra bir daha mail at.

Not: cevap gelmeden mail atma!

mua

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
@anaxagoras Yazdıklarımı okumadnız mı? İllegal hiçbirşey yapmadım :)
@ByWebmaster sitem daha 59 günlük ve kaliteli denebilecek seviyede şuan. O google'ın bahanelerinden başka bir şey değil.
@11seconds Google algoritmasını hafife almışsın :)
@bilteksis küfür edecek değilim hocam sende.. :) Tatlı dilli bir mail attım 4 saate döndüler. (otomatik cevaptan bahsetmiyorum)
@depresan sanırım benim siteye girenlerin hepsi Kayserili.. Kimse tıklamıyor arkadaş hepsi cimri :)
@daniel1336 sana kayıtları çekip SS atabilirim. Şuan söylediğin hakaret gibi. Gayet organik hit. Alexa için yaptğm birkaç şey vardı ama onlar sayesinde 2k hit 7k gösterim yakalamadım ben.
@Eif durmak yok yola devam :) döndüler sağolsunlar. Arkasını bırakmam

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Daha önce semiyun.blogspot üzeine bir hesap vardı ve onun reklamlarını bu domainden yayınlıyordum o ban yedi. Sonra farklı bir hesaptan semiyun.com'a adsense açtım ve açtıktan sonra 24 saat olmadan banlandı. Sorun bu mu acaba?

Sorun gayet açıkmış. Adsense Tr'deki lerin de Türk ve İyi Türkçe bilgiklerini göz önünde bulundurursak, açtığınız eski hesapın banlanmasının bu hesabında banlanması üzerine olan etkisi hakkında bazı fikirler elde edebiliriz.

İlla Bu domain mi?

mua

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sorun gayet açıkmış. Adsense Tr'deki lerin de Türk ve İyi Türkçe bilgiklerini göz önünde bulundurursak, açtığınız eski hesapın banlanmasının bu hesabında banlanması üzerine olan etkisi hakkında bazı fikirler elde edebiliriz.

İlla Bu domain mi?

Evet bu domain üzerine iyi yatırımlar yapacağım o yüzden geliri de iyi olsun istiyorum.

Peki farklı bir mail ile adsense hesabı açıp farklı bir blogda göstersem ama reklamları semiyun.com domainde yayınlasam sorun olur mu?

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Zaten hep aynı maili yolluyolar, o mail üzerinde yorum yapmak saçma olur.
semiyun.blogspot.com adresinin ait olduğu gmail hesabı ile daha önce adsense hesabı açmıştınız ve banlanmıştınız, daha sonra ayrı bir gmail hesabı ile adsense hesabı açıp semiyun.blogspot.com adresinde o hesabınıza ait adsense reklamlarını yayınladınız, doğru mu anladım?
Eğer böyleyse, "neden banladılar?" diye düşünmemeniz gerekirdi. Gayet açık ve net; Adsense hesabınızın banlanmış olduğu gmail adresinize ait Blogspot'unuzda reklam yayınlamışsınız, bunu farketmeleri zor bi şey değil ve banlamaları gayet normal.
Ayrıca aynı kişisel bilgileri kullanmışsanız bu da çok net bir sebep.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5