İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yurtdışı Alışveriş?

AcidShock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
pasaport işlenirsen 1 adet olma şart sorun yaşayacagını sanmıyorum

şimdiden hayırlı olsun hatta ve hatta :/

fazla getirebilirsen bizler burdayız

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ordaki opsiyonlarda AT&T aboneliği aktivasyonu gerekiyor. Sosyal güvenlik numarasıyla 2 sene boyunca ödeme yapma karşılığında o fiyat geçerli. Gümrüklenebilir mal limiti de Türkiye'de 100 veya 150 dolar olması gerekiyordu. Tatil zamanları hediyeler de daha müsamahalı bir limit oluyor.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
kargoyla türkiyeye getirteceksen telefon yasak. pazartesi ptt ankara kim deydim. kendi ürünümü gümrükten çekmeye gittiğimde müdürünün bir abisiyle konuşmasına denk geldim. " abi telefonda sana bile müsamma gösteremeyiz".

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
pasaport işlenirsen 1 adet olma şart sorun yaşayacagını sanmıyorum

şimdiden hayırlı olsun hatta ve hatta :/

fazla getirebilirsen bizler burdayız

Yok yahu pasaport vs. değil ben kargoyla istiycem...fazla olursa haber veririm :p

Ordaki opsiyonlarda AT&T aboneliği aktivasyonu gerekiyor. Sosyal güvenlik numarasıyla 2 sene boyunca ödeme yapma karşılığında o fiyat geçerli. Gümrüklenebilir mal limiti de Türkiye'de 100 veya 150 dolar olması gerekiyordu. Tatil zamanları hediyeler de daha müsamahalı bir limit oluyor.

Evet, fiyatların yanlarındaki 2 rakamı sanırım bunu anlatıyordu :)
Tatil zamanlarında baremin arttığını yazan bir yazı okudum hürriyetin sitesinde ancak 2006 tarihliydi. Eleman avrupa birliği ülkeleri haricindeki yerlerden gelecek olanların limitleri özel günlerde 300 euro civarına kadar çıktıgını söylüyordu. Ancak şu ara durum nedir bilemiyorum aradan 3 yıl geçmiş :)

kargoyla türkiyeye getirteceksen telefon yasak. pazartesi ptt ankara kim deydim. kendi ürünümü gümrükten çekmeye gittiğimde müdürünün bir abisiyle konuşmasına denk geldim. " abi telefonda sana bile müsamma gösteremeyiz".

Aslında haklıda olabilirsin. Telefonda artık elli çeşit dalavere var gümrükten geçse bile imei kaydıydı bilmem neydi derken kastırdıkça kastıracak...

Ancak benim asıl istediğim telefon değilde macintosh tu. Çünkü macbook air alıcam ve 3000 liradan başlıyor burada fiyatları. Peki bu tarz işlemler için ne vergi ödemek lazım onları nerden öğrenmemiz gerekiyor bilginiz var mı? Gümrük, kdv, ötv vs. artık her ne biniyorsa üzerine bunları öğrenecek bir yer vardır mutlaka...

Cevaplar için hepinize teşekkürler.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
gumruk.gov.tr buradan ürünün sınıf kodunu bulcaksın. aşağıdaki forumlardada arama yaparsan tecrübeyle sabit yaşananları okuyabilirsin. ama benim bildiğim ürünün türkiye satış fiyatıyla karşılaştırıyorlar. arada çok uçuk fark yoksa 2 çeşit vergi ve ardiye ücreti alıyorlar. vergiler ürüne göre değişiyor.
gumrukforum.com
iyibey.com

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
tetal teşekkürler, gumrukforum.com a bakmıştım ben zaten ama çok dandik bir yer bi ton soru sorulmuş cvp yok cevaplarda parayla sanırım :D

Neyse anladıgım kadarıyla ordan gelecek birinin ürünü getirmesi en mantıklısı gerisi kafa karıştırıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5