İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yüzlerce Alanadı Nasıl Bekletiliyor?

memotas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merak ettiğim bir konuda bilgisi olanlar açıklama yaparsa sevinirim. Bazılarının yüzlerce alanadı (domain) olduğunu ve bunları yıllarca beklettiklerini okuyorum. Bu alan adlarının uzatma ücretleri düşünüldüğünde önemli bir miktar tuttuğu aşikardır. Yıllarca uzatma ücreti ödeyerek mi bu alanadlarını bekletiyorlar? Yoksa ödedikleri ücreti karşılayacak herhangi bir hizmetten yararlanıyorlar mı? Merak ediyorum. Lütfen bilgilendirin. Herkese iyi günler diliyorum.

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Domainlerin belirli bi ziyaretçisi varsa parka çekiyorlar.Bu şekilde gelen ziyaretçinin tıkladığı reklamlardan gelir elde ediyorlar.Ancak bu ziyaretçi bir süre gelir (1-2 ay ) sonrasında kesilir.

Çoğu alan adı uzatma ücretlerini cebinden ödüyor.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Çoğu firma bu alan adlarını satma izni falan alıyor.Yani 10 dolarsa zaten onlar 1 dolara uzatabiliyorlar diye biliyorum ben , yanlışta olabilir tabi.

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Çoğu firma bu alan adlarını satma izni falan alıyor.Yani 10 dolarsa zaten onlar 1 dolara uzatabiliyorlar diye biliyorum ben , yanlışta olabilir tabi.

Katılıyorum, benim düşünceme görede çoook ucuza kayıt ediyorlar yada yeniliyorlar.

1$ yada 0.50 $ gibi fiyatlara yenileme yada kayıt ediyorlar.

Godaddy firması .com alan adına verse verse en fazla 0.50 $ veriyordur.
0.50$ alıyor 9-10 $ satıyor :)

Şahsi görüşüm.

Edit:
Eklemek istiyorum, onlinenic gibi firmalar bayilerine 8.xx $ gibi fiyatlarla veriyor, 7$'a alıp 8.xx fiyata verdiklerini sanmıyorum :)
Adamlar batardı öyle olsa.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5