İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Zayıflamak isteyenler. Hadi LiDa'ya gidiyoruz.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
konuya direkman gireyim,
ben zayıflamak isityorum, yardım edin bana :)

Tekrarlıyorummmm

Ağzınızı tutuyor 3 beyaz dan uzak duruyorsunuz
Un, Şeker, Tuz
Akşam 1730 dan sonra yemek yemiyorsunuz
Dİlediğiniz kadar sebze yiyor su içiyorsunuz günün 20 Dak. da uyuyormuş pozisyonuna sokuyorsunuz beyninizi ..... Bunları yapın bence

HAP KULLANMAYIN ARKADAŞLAR SAKINNNNN

..............................................

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Zayıflama ilacı "Lida"nın satışı durduruldu
ANKARA Milliyet

Tarım Bakanlığı, "zayıflama ilacı" olarak piyasaya sunulan Lida’nın satışını durdurdu. İçeriğinde "sibutramin" adlı maddenin olduğu tespit edilirse, ilaç piyasadan toplatılacak. Bakanlık, analizler sonuçlanana kadar, bu ürünlerin kullanılmaması konusunda tüketicileri uyardı.

Tarım Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, içeriğinde "sibutramin" adlı insan sağlığına zararlı kimyasal maddenin bulunduğu yönünde çıkan tartışmalar üzerine, Lida’nın satışı durduruldu.

Bakanlık, laboratuvar analizleri sonucunda üründe sibutramin tesbit edilmesi halinde ürünün piyasadan toplatılması yönünde 81 il müdürlüğüne de talimat verdi. Takviye edici gıdaların ithalatında bakanlık tarafından kontrol belgesi düzenlendiği hatırlatılan yazıda, Lida-daidaihua adlı ürünün de gıda takviyesi olarak ithal edildiği kaydedildi.

İçerik farklı
Açıklamaya göre, ithalat sırasında ürün bileşeninde etken madde beyan dilmiyor, gıda maddeleri etken maddeye göre sınıflandırılmıyor ve ürünün kullanım amacı değerlendirilmiyor.

Kontrol belgesi kapsamında izin verilen ürünler eczanelerde veya diğer satış noktalarında satılabiliyor. Ancak, bakanlıktan gerekli izinler alınmadan veya aldığı izinden farklı şekilde tüketime sunulan ürünler hakkında, Türkiye’deki ve ithal edilen ülkelerdeki resmi kurumlar nezdinde girişimler yapılıyor.

Açıklamada, Lida adlı ürünün izin verilen içerikten farklı bir şekilde piyasaya sürüldüğü yolundaki haber ve reklamlar üzerine, yasal işlem başlatıldığı vurgulandı.
http://www.milliyet.com.tr/2007/05/04/son/sontur07.asp

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Benim anlamadığım şey piyasaya sürülmeden önce niye araştırılmıyor ki? Kim sokuyor bunları?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5