İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Zeka küpü robot

haberci02

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
53266.jpg
Bu robot, zeka küpünü 3 dakikadan daha kısa sürede tamamlıyor.
Japonlar zeka küpü de denilen rubik küpünü 3 dakikadan daha az bir sürede çözmeyi başaran bir robot geliştirdi.

Renkli karelerle tam 43 kentilyon farklı konum ya da matematik diliyle permütasyona sahip olan rubik küpünü çözebilen robot Kawasaki firması tarafından geliştirildi.

'Cube Kun' adı verilen robot henüz insan zihninin rekor hızına yetişemese de küpteki farklı renklerdeki 54 kareyi algılayabiliyor ve küpü elleriyle çevirerek eski haline getiriyor.

1974 yılında Macar mühendis Erno Rubik tarafından icat edilen küpü en kısa sürede çözme rekoru 11.76 saniye ile bir Güney Koreli'ye ait.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
ben bile cözemem küpü yakında terminatör filmi gercek olursa şaşrmam :)

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
yavas yavas sanırım bizim neslimize göz dikecek bunlar sanırım kendimiz etttik kendimiz bulduk olacak :S

manglerman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya o kadar zor bişey değil. hareketler standar ezberlenecek hareketler.

o düşünerek yapmıyo zaten renklerin yerine göre hazır hareketlerle yapıyo.

hareketleri ezberleyince sizde yaprsınız. :)

tv de de çok abarttılar ama malesef düşünerek yapmıyo :)

manglerman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
insan düşünerek bile yapamıyor :) Ama dediğin gibi insan kabiliyetinde bir robot imkansız şuan ve hiçbir zaman yapılabileceğine inanmıyorum.

millet çatır çatır matrix filmi çekti 3 bölüm :) düşünen robotlar geliyo hepimizi öldürcek diye sen ne diyon :)

şaka biyana insan gibi robot olmaz tabi.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
robotlar sadece hayatı kolaylaştırmak için kullanılacak. yani mutfak robotu gibi. temizlik robotu gibi. yemek pişirme robotu gibi. güney koreliye baksanıza burda en önemli şey o 11.76 saniyede çözmüş. olay genetik bilimde ben size diyorum : )

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5