İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

‘Zengin vergisi’ geliyor

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Maliye Bakanı çalışma başlattı

Ülkenin gelir düzeyindeki dengesizlikleri ortadan kaldırmak için böyle bir uygulamaya gideceklerini söyleyen Noda, “İnanıyorum ki ülkede eşitliği sağlayacak noktaya geldik. Yeni vergilendirme sistemimizle bunu başaracağız. Yeni vergi reformumuz özellikle gelir odaklı olacak” dedi. Japonya’da orta sınıf halkın bugüne kadar ülkenin itici gücü olduğuna vurgu yapan Noda, “Ancak gelir farkı o kadar büyüdü ki bu insanlar geride bırakıldı. Japonya’nın yeniden eski gücüne kavuşması için orta sınıfı yeniden inşa edeceğiz” diye konuştu.

HT

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Konu Japonya ile ilgiliymiş :) olsun bende Türkiyenin halini yazdım :)

------

Merhaba

Zaten devlet is vereni sömürüyor,

Eleman çalıştırıyorsunuz elemana 1000 tl ücret ödediğinizde size maliyeti 2.500 TL - 3,000 TL oluyor(ssk, gelir vergisi, yol, yemek, hatırlamadıgım bir kac vergi daha var), olduya eleman calısırken kaza geçirdi o zaman yandınız 150.000 tl tazminat alıyor :)

Lüks arac alıyorsunuz arabanın parasından daha fazlasını vergi veriyorsunuz, sonra her sene yine 3.000tl - 5.000TL vergi veriyorsunuz.

Mesela 150.000tlye mercedes aldınız bunun 70.000tlsi araba için ödeniyor geri kalan 80.000 tlsi vergi devlet baba alıyor, yol su elektrik için :)

Faturalı hat alıyorsunuz faturanın%40'ını vergi alıyor.

Gelir vergisindende çok güzel sömürüyor, kazancının %35ini alıyor, yani bir şirketinzi varsa devlet şirkete %35 ortak...

En sonunda herkez fabrikasını işini kapatacak sonra devlet fabrikalarınızın basına dönün diye para yardımı yapacak, hükümet bu kadar da köstek olurmu...

Vergileri yüksetmeyi düşünmelerinin en büyük sebebi kriz nedeniyle satıs olmaması satıs olmadığı içinde iş yerlerinden vergi alamamasıdır, gecenlerde bakanın açıklamasında biz o yada bu şekilde yıllık beklediğimiz rakamda vergiyi alırız merak etmeyin demişti.

Daha ne alacaklar, toprak doyursun gözlerini.

---
Egemen

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Hadiyin be reformmuş!
Hiç para kazanmayan şahıs bile aylık 250 dan aşağı vergi ödemiyor. Önce bunu halletsinler.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Valla yaa o kadar sıkılmışızki artık vergi olaylarından okudugumuzu bile anlamadan şarlıyoruz :D
Simsir...Bize ne yahu japonyadan işinmi yok senin başka :p

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Ortalama bi iş verenin devlete verdiği vergi hayatını hesaplarsak %80 e dayanıyor:D (hissederek giren + hissetmeden giren)...Bu şekilde koyun güdermiş gibi olmazki.Haber japonyanın ama yorum bize:D

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Gelir vergisi Türkiyede sanırım yok.

Yani kazandığınız para aylık çalışarak belirli bir miktarı geçince devlete vergi veriyorsunuz yurtdışında. yani bir işçi 1000 euro ile çalışırken 1500 euro çalışmaya başlyayınca fazla para kazandığı için devlete ekstra vergi veriyor yurtdışında buda bu olsa gerek.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Nasıl yok ... İşçileri bilmemde satılanın %18 ini alıyorlar bide kazancının %35 ini verirsiniz oda gelir vergisidir.Sanırım bizdede kazancın büyüklüğüne göre değişiyordu vergi olayı (tam bilmiyorum)

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Nasıl yok ... İşçileri bilmemde satılanın %18 ini alıyorlar bide kazancının %35 ini verirsiniz oda gelir vergisidir.Sanırım bizdede kazancın büyüklüğüne göre değişiyordu vergi olayı (tam bilmiyorum)

Kazanca göre gelir vergiside artıyor, bilgidim kadarıyla yıllık 65.000 tlden sonra %35 oluyor. Daha öncesinde %15 civarında oluyor ve parti parti artıyor diye hatırlıyorum.

Sakız satan kişiden bile gelir vergisi alıyorlar :p

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Evet gelir vergileri kar oranına göre değişir. 8k civarına kadar kar gösteren %15 öder min. olarak. 50 ve üzeride %35 öder. İşte bu yüzdendirki kar oranı yüksek seyredenler bir zaman sonra ltd kurmak zorunda kalırlar. Çünkü onda kurum vergisi vardır oda sabit %20 dir.
%18 ise kdv dir onuda satın alan size öder sizde devlete verirsiniz yani cebinizden çıkmaz.

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Konu Japonya ile ilgiliymiş :) olsun bende Türkiyenin halini yazdım :)

------

Merhaba

Zaten devlet is vereni sömürüyor,

Eleman çalıştırıyorsunuz elemana 1000 tl ücret ödediğinizde size maliyeti 2.500 TL - 3,000 TL oluyor(ssk, gelir vergisi, yol, yemek, hatırlamadıgım bir kac vergi daha var), olduya eleman calısırken kaza geçirdi o zaman yandınız 150.000 tl tazminat alıyor :)

Lüks arac alıyorsunuz arabanın parasından daha fazlasını vergi veriyorsunuz, sonra her sene yine 3.000tl - 5.000TL vergi veriyorsunuz.

Mesela 150.000tlye mercedes aldınız bunun 70.000tlsi araba için ödeniyor geri kalan 80.000 tlsi vergi devlet baba alıyor, yol su elektrik için :)

Faturalı hat alıyorsunuz faturanın%40'ını vergi alıyor.

Gelir vergisindende çok güzel sömürüyor, kazancının %35ini alıyor, yani bir şirketinzi varsa devlet şirkete %35 ortak...

Egemen

siz böyle yazınca biranda aklıma Athena grubu' nun bir şarkısı geldi aklıma.

"öpücem öpücem dedim sana, ha trip yapma yapma"

http://www.dailymotion.com/video/xalg7w_athena-opucuk-by-aluxton_music#from=embed?start=7

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Valla yaa o kadar sıkılmışızki artık vergi olaylarından okudugumuzu bile anlamadan şarlıyoruz :D
Simsir...Bize ne yahu japonyadan işinmi yok senin başka :p
Bu tür işlerin nasıl olduğunu görüp de örnek alsınlar. ;)
İşim işini bilmeyene iş ögretmek :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5