chat ege.net

Zihin Okuma; Renklerin Anlamları

Psilocybn

Onaylı Üye
Katılım
28 Ağu 2012
Mesajlar
168
Yaş
29
Konum
İstanbul
Kırmızı: Dinamik, güçlü, hırslı, hareketli yapıdaki insanların tercihi olmakla beraber; bu kişilerin zaman zaman depresyon ve şiddete meyilli olduğu da söylenebilir.
Turuncu; Kişinin bu rengi tercih etmesindeki neden, kendini güvende hissetmek, sıcaklık ve yakınlık hissetme ihtiyacıdır.
Açık Sarı: Bu renk, zorluklardan kaçmak, kolayı tercih etmek şeklinde yorumlanabilir.
Yeşil: İç barışı sağlamak, ilahi ve duygusal anlamda bir yaşam mücadelesi içinde olmak maksatlarıyla tercih edilen bir renktir.
Mavi: Maviyi tercih edenler; dingin, rahat, karamsarlıktan çok uzak, kolay (işleri güçleştirmeyen ve uyumu da zor olmayan) insanlardır.
Menekşe: Gizemli ve merak edilen özelliklere sahiptirler.
Pembe: Bu rengi tercih edenler; tam bir sevgi küpü, heyecanlı hayal kurmayı seven ve hayattan beklentisi sadece güzellik olan insanlardır.
Siyah: İç dünyası inişli çıkışlı olan, hayatı gizli saklı yaşayan, yaşam ile ölüm arasındaki ilişkiyi oldukça ciddiye alan insanların tercihidir.
Kahverengi: Genellikle resmiyetin rengi siyah olarak algılansa da esasında kahverengi, resmi, ciddi kişilerin, protokolünün rengidir.


Kaynak; http://psisik.org/dusunce-okuma-renklerin-anlamlari
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst