chat ege.net

Zihin Okumada Taktikler -3 Yalancıya Dost Görünmek

Psilocybn

Onaylı Üye
Katılım
28 Ağu 2012
Mesajlar
168
Yaş
29
Konum
İstanbul
Yalan söyleyeni tespit edebilmek için en sağlıklı ve kestirme yol, kişiye”önemli insan tekniği”ni uygulamaktır. Öncelikle ona güven vererek onun ne kadar önemli biri olduğunu hissettirmeli, ardından ortaya çıkmasını istediğiniz konu hakkında düşüncesine başvurmalısınız. Eğer o bir yalancı ise; genellikle kaşının üstünü, burnunu veya gözlerinin altını kaşıyarak neler söylemesi gerektiğine dair zaman kazanmaya çalışacaktır.
Beden dilinde de bulunduğu sıkıntıyı gösteren işaretler gözlerini aşağı doğru dikerek elini önce burnuna götürüp, sonra gıcık tutmuş gibi ağzını temizlemesi olacaktır. Bu hareketlerle amacı, ağzından çıkacak kelimelere yardımcı olmaktır.

Kaynak; http://psisik.org/zihin-okumada-taktikler-yalanciya-dost-gorunmek
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst