chat ege.net

Zihin Okumada Taktiler 1- Sesten Uzak Durun

Psilocybn

Onaylı Üye
Katılım
28 Ağu 2012
Mesajlar
168
Yaş
29
Konum
İstanbul
Vücut dilinde öncül kural, sesten ve sesli ortamlardan uzak durmaktır. Televizyon izlerken birini gözlemlerken veya biriyle sohbet ederken sesten uzak durarak sadece onun beden dilini izleyin. Ne kadar samimi olup olmadığını ancak bu şekilde öğrenebilirsiniz.
Karşıdaki kişi size sözleriyle olumlu bir şey anlatırken o esnada vücut dili olumsuz olabilir. Özellikle aşk, hoşlantı ve sevgi gibi durumlarda vücut dilini gizlemek olanaksızdır. Karşıdaki şahısın bize sözlü olarak ilettiği mesajın asıl manasını vücut dilini görerek anlayabiliriz. Özellikle yüzde gözlemleyebileceğimiz mikro duygu farklılığı bize, neşeli gibi gözüken bir insanın aslında ne kadar üzgün, sıkıntılı ve stresli olduğunu gösterebilir. Çelişkiyi görebilmek için bizimde görme isteği içinde olmamız gerekmektedir.

Kaynak; http://psisik.org/zihin-okumada-taktikler-1-sesten-uzak-durun
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst