chat ege.net

Zihin Okumada Taktiler 2- Mesafe

Psilocybn

Onaylı Üye
Katılım
28 Ağu 2012
Mesajlar
168
Yaş
29
Konum
İstanbul
İzlediğiniz filmlerden hatırlayın: Polis sorgulamaları daima “özel mesafe” (sorgu odası) içinde yapılmaktadır. Burada amaç, suçluyu boğarak onun itiraf etmesini sağlamaktır. Özellikle araştırmalarda da aynı yöntem uygulanır. Bu bir nevi polis taktiğidir. Düşünce okuma tekniğindede benzeri bir yol takip edilmeli kişinin nefes alması sağlanmalıdır ki, kendini ele verecek bilgileri ondan rahatlıkla alabilesiniz. Böyle bir ortam kişinin kendini suçlu gibi hissetmesini sağlayacak, sakladığı olumlu yada olumsuz her neyse açığa vuracaktır.
Zihin okumada kişinin düşüncelerini rahat bir şekilde sergileyebilmesi, beden dilini rahatlıkla kullanabilmesi için onun rahat edebileceği, bizimde rahatlıkla gözlem yapabileceğimiz bir mesafe oluşturmak şarttır.

Kaynak; http://psisik.org/zihin-okumada-taktikler-2-mesafe
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst