#ZilletİttifakıDileGeldi neden gündem oldu?

ADM_iyi

0
Onaylı Üye
Katılım
26 Şubat 2003
Mesajlar
122
Reaction score
39
siyaset o kadar kirlendi ki bugün sosyal medyada #ZilletİttifakıDileGeldi şeklinde bir etiket açıldı ve gündem edildi. Bu etiketi kullanarak yazan belediye başkanları, gençlik kolları başkanları binlerce insanın nefretini dile getirdiği mesajlar.

Peki neden nefret mesajları atılıyor? #ZilletİttifakıDileGeldi etiketi neden açıldı?

Aşağıdaki boş bilboard photoshopla CHP, HDP ve İYİ Parti logoları eklenerek sanki bu üç parti ittifak yapmış izlenimi verildi.

zilletittifakidilegeldi.jpg


Ülkemize yazık oluyor.
 

marasli-baskan

Onaylı Üye
Katılım
4 Ocak 2019
Mesajlar
98
Reaction score
32
Konum
Erzincan
Dün benim de dikkatimi çekti bu durum. Kelli felli adamlar bunu paylaşıp insanları ayrıştırıyor. Sonra yorum olarak da bunun photoshop ile yapıldığı eklenmiş. Paylaşan kişinin yorumu şu "gizlemeye çalışsalar da biz biliyoruz"

Allah sonumuzu hayır eder inşallah ama bu psikoloji hayra alamet değil.

TCK Madde 216 - (1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Bu siyasiler resmen suç işliyor ama hesap soran yok.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst