İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ziyaretçiler neye dikkat eder?

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Google arama sonuçlarında ziyaretçiler en çok neye dikkat eder?

- İlk sırada olsun da ne olursa olsun
- Alanadı ( elma aradıklarında, uzantısı .com olsun ve elma kelimesi geçsin gibi )
- Title ( elma aradıklarında, istedikleri türde bir başlık olsun )
- Alıntı yazı ( elma aradıklarında, istedikleri türde bir alıntı olsun )

Ek resim örneği; Terazi arıyorsanız hangi linke ilk önce tıklarsınız

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
bence ziyaretçiler arama yaptıkları kelimeyle ilgili blogta birşeyler var mı ona bakıyorlar
eğer yoksa google a geri dönüp diğer kaynaklara bakıyorlar, google bot bu sefer senin iyi bir site olmadığın kanaatine varıyor, aramayı yapan kişi diğer blogta daha uzun kalmışsa eğer o blogu senin üstüne çıkarıyor

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Sorum şöyle;
Ziyaretçiler arama sonuçlarını gördüler
İlk nereya tıklıyorlar?
Adwords reklamına mı? Google ne yapıyor, benim sorum değil...

MasterInSEO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bence insanlar senin sitene gelmeden once zaten kafalarinda belli birsey oldugu icin sadece ona yonelik arastirma yapiyorlar ... Bu zaten bilinen bir gercek, ondan sonra da eger sitende eger aradiklarini goruyorlarsa Baslik altinda ona yonelirler, yoksa da cikar giderler...

Bunun genel denemesini facebook da yap. Parali yap, 1 cent e bile deneyebilirsin.,...Insanlar once basliga bakarlar sonra da tanima , yuzde 80 lik kisim da tanima bakmadan basliga bakarlar... google da scanlerini baslik ve icerik diye yapar... yani genel insan psikolojisine uygun sekilde ayni bir insan gibi . . .

kisacasi, qumar gibidir, ziyaretci gelse bile aradigini bulmaya geliyor... ordaysa ona hit verir degilse de bye bye

- - - -Güncellendi - - - - - -

Ipucu: Insanlar bilgisayar basinda cok zaman harcamazlar...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
#facebook için insanlar zannederim, önce resme/fotoğrafa bakıyorlar :)

Facebook'u bir türlü sevemedim ama bakıcaz onun da icabına
Teşekkürler

MasterInSEO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Facebook da herdey 250 charactere bakar.Title yani... Orda da psikolojik olarak isanlari cekebilecek bir baslikla gelmen gerek. Mesela Bath and Body product yazarsan.. Bu kotu bir baslik... Ama Cant Miss it!!!! Yazarsan bu iyi. Fotolarda zoom seklinde koyarsan gorebilecekleri sekilde o da fark yaratir. Bunun gibi bazi diger faktorlerde onemli eger max bidi yuksek tutarsan ve gunluk harcama limitini daha cok gorunur daha cok trafik alirsin. Ama yine olay reklaminin ne kadar iyi olduguna bagli

buraklink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir ziyaretçi olarak çoğunlukla logoya bakarım ben sonrada genel olarak temaya. eğer hoşuma giderse ana sayfaya bakarım sonrada alexa rankına bakarım :D ve derim ki böyle güzel bir temaya bu rank yakışırmı arkadaş.

örnek vermek gerekirse iyinete girince bu konu dikkatimi çekti direk ana sayfadan buraya uçtum.. buda demek oluyorki hepimizin bilip paylaşmadığı bir şeyler olunca dikkat çekiyor

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Soruyu yanlış yönde anlaşıldığı için güncelledim.
Sadece google arama sonuçlarına bakarak, bir çözümleme beklediğimi ilave ettim, fazlası değil

Takedown

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
herkesin bi sitesi var herkes birinci sıraya çıkmak için bribrleri ile yarışıyor,
allta kalanın canı çıksın hesabı, ilk sıra hakketen çok önemli

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
[MENTION=5251]bilgi[/MENTION] senin sitelerine kimse gelmez.

ekomer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google'da arama yapan birisi (sıradan kullanıcı) önüne reklam gelince reklamı hemen atlayıp önce araştırmasını yapıyor. Sonra eğer tekrar aynı kelimeyi aramışsa gidip adwords reklamlarına gözü takılıyor ve haliyle tıklıyor. Yani normalde olması gereken bu, benimde önüme pembemsi bir bölge gelse bende atlarım :D. (Not: sağ taraftaki reklamları takan olmuyor zaten :D)

buraklink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ecemelektoriniğe tıklardım çünkü ismi daha cazip geliyor. nebiliyim dükkana kendi kızının adını koymuş bir baba ve güvenilir bir internet satıcısı. aklımdan bunlar geçiyo

ekomer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ecemelektoriniğe tıklardım çünkü ismi daha cazip geliyor. nebiliyim dükkana kendi kızının adını koymuş bir baba ve güvenilir bir internet satıcısı. aklımdan bunlar geçiyo

Belkide ecem adında kızın tekine saplantı derecesinde aşık olmuş ve adını çalıştığı yere vermiş bir psikopattır?

tralem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk sıra önemli tabi

ama nasıl yapacağız

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Filtreye nasıl girilmez diye bir bölümümüz olsa iyi olurdu. Artık SEO nasıl yapılır sorsuundan daha önemli soru bu bence :)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Filtreye nasıl girilmez diye bir bölümümüz olsa iyi olurdu. Artık SEO nasıl yapılır sorsuundan daha önemli soru bu bence :)
Ziyaretçi davranışını bilmek, SEOdan ve filtreye girmemekten çok daha önemli olduğunu düşünüyorum sana katılmakla birlikte ...
Öğrenmeyi istediğim de bu.

SEOya bir tanım getirip, yol çizebilirken; ziyaretçi davranışları biraz daha garip.
İlk sırada görünen bir sitenin tıklanma oranı, şu resimdeki gibi görünürken http://d1302.hizliresim.com/16/t/khmqz.jpg
Bazı çalışmalarda (adwords de dahil) kırmızı alanın 2. hatta 3.sıraya kaydığını düşünmekteyim.
Bunu da TITLEnin etkisinin büyük olduğunu düşünmekteyim.
Soruyu sormamdaki amaç da buydu zaten.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5