İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Zoruma gidiyor :(

X

Xman

Misafir
Bu arada ploop senin imzayı biraz gelişitirelim :D karava alıp ev yapasım var diyelim, gidişat o yönde yakında insanlar karavanlarda yaşamaya başlayabilir.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
@wpturkiye 3+1 beim oturduğum ev ve bahçelievlerde burada fiyatlar bu şekilde. ocakta 530 YTL olucak fiyat ne yüksek ne düşük aslında normal fakat bizi zorluyor. şöyle 350-400 e bir daire bulsam kiraya giderim ama yok. O yüzden bir konu bulup ev almak en mantıklısı senin peder sana ev vermiş bizim sen o konuda rahatsın. Benim düğünde bile bana kimse yardım etmedi ne biriktirdiysem onunla yaptım. Allaha şükür geçiniyoruz ama kıt kanaat.

@ploop ortak ev alalım mı seninle :)

Bahçelievler gibi bir yerde 500 ytl fiyatla gayet normal diye düşünüyorum. 350-400 gibi fiyatlar biraz daha kenar semtlerde bulunur sanırım. Eyüp yeşilpınarda oturan ablamın her ay kirasını ben ödüyorum orda bile aylık 600 YTL. Semtinize göre kira hiç yoktan iyimiş. Kirada olan herkese allah ödeme kolaylığı versin, mal sahiplerinede biraz insaf.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Kira işi sakat yaaa...750lira veriyorum 1 ay sonra yenilenecek kontrat nasıl olcak bilmiyorum :(
Üstüne T.dağ daki evin üstüne 3 kat çıktım hayatım kaydı, hala bitmedi içi, paso para akıyor. Allahın sıva işi bile milyarlar tuttu nasıl olcak bilmiyorum...kendin yaptırınca malzemedende çalınmıyor :D
Ev almak için bende geçtiğimiz sene bir kaç girişimde bulundum. Ama aylık ödemesi 1400-1600 arası değişiyor ve 60 ay ödüyosun. 15-20 de peşinat veriyorsun...Zaten özel harcaman haricinde faturalar ve mutfak en az 1200lira tutuyor. 1400+1600=3000 lira...
Her ay 3000lira kazanma zorunluluğu intahar ettirir adamı yahu :D dahada sigaran gezmen, üstüne başına saymıyorum bile.

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
benim en çok mazot zoruma gidiyor cünkü işe yeniden başladık dünya kadar mazot yakıyoruz... 2 araba birde off offf...
Evle ilgili problem yok cünkü pek göremiyoruz çalıştığımızda evin yüzünü...

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bankalar 15 seneye kadar kredi veriyordu şimdi hesaplamalarda 60 aydan fazlasını seçtirmiyor. İşbankasından denedim.

60 AY SÜRESİNCE AYLIK 4.979,59 YENİ TÜRK LİRASI TAKSİT TUTARI ÖDEYEREK ALABİLECEĞİNİZ YENİ NESİL EV KREDİSİNİN TUTARI 180.000 YENİ TÜRK LİRASIDIR.
( FAİZ ORANI 1,84 ÜZERİNDEN HESAPLANMIŞTIR. )

Yapıkredide 120 ay sorguladım 100 bin tl karşılığında 120 ay boyunca ödenecek Aylık Taksit : 2.072,42 YTL

Uzmanium

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benimde doğalgaz faturası zoruma gidiyor, sözümona kendi evimde oturuyorum ama her ay 350-400 ytl doğalgaz parası vermek koyuyor açıkçası :(

Bence artık bunu düşünün. Geçen yıl Kasım ayı ile bu sene arasında %100 artış var. Geçen sene doğalgazı aynı şekilde kullanırsanız iki katını ödeyeceksiniz. Elektriğe gelen zamda cabası. %80e yakın bir zam.

Forum müdavimlerine Doğalgaz ve elektrik kullanımına dikkat etmenizi öneririm. Maliyetler 2 katına çıktı. Artık tek odada oturup masaüstü pc yerine pil kullanım ekonomikte olan notebook kullanmaya çağırıyorum :)

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Bankalar 15 seneye kadar kredi veriyordu şimdi hesaplamalarda 60 aydan fazlasını seçtirmiyor. İşbankasından denedim.

60 AY SÜRESİNCE AYLIK 4.979,59 YENİ TÜRK LİRASI TAKSİT TUTARI ÖDEYEREK ALABİLECEĞİNİZ YENİ NESİL EV KREDİSİNİN TUTARI 180.000 YENİ TÜRK LİRASIDIR.
( FAİZ ORANI 1,84 ÜZERİNDEN HESAPLANMIŞTIR. )

Yapıkredide 120 ay sorguladım 100 bin tl karşılığında 120 ay boyunca ödenecek Aylık Taksit : 2.072,42 YTL
Bu oranları görünce insanın tefecilik yapası geliyor dimi :p

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim hayatım kaydı bu yıl :)

500 kira 200+ dogalgaz 60 elektirik 100 adsl + telefon 40 su 450 kredi borcu 150 ytl hastane ( nisanda bebek bekliyoruz bugün öğrendim kızım olacakmış ) 200 sigara toplam

1700 ytl Allahtan devlet var :)

1725 maaş geliyor aylık ,

webden en az 500 kar etmem lazım en az 20 ay normal bir yaşam için

Hayatımı anlattım resmen :)

ev sahibi olmak için biraz birikmiş para lazım önce tam fiyatları bilmiyorum ama 30 - 40 bin ytl gibi sonrasındada konut firmalarının kira öder gibi ev sahibi ol gibi kampanyaları var oralar en kolayı ama 30 - 40 bin ytl de az para degil ..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
evet haklısın...kredi çıkması için alacağın gayrimenkulun %30 unu peşin ödemen gerekli. Kalan ücrete kredi veriyorlar. O yüzden derler ya krediye uygun diye. Aradaki %30 uda evin üzerine ekliyorlar bazıları öyle satış yapıyor. Yani bir ev 100k ise, bunun satışını 140k olarak bildiriyor, bankada sana %30 unu kesip verdiği için aslında sen tam olarak evin parasını almış oluyorsun ;)

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
o zaman şöyle yapalım hepimiz para toplyalım birimize ev alalım sonra yine topluyalım diğr arkadaşa alalım :)

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Evli ve hatta çocukları olan abilerimizin Allah yardımcısı olsun gerçekten. Bu şartlarda ev almanız çok zor, tanıdığınız bir müteahhit varsa ona ödeyebilirsiniz uygun fiyatlarda.

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Forumda kadınların gün adı altında yaptığı şey yapılsa aslında beraberce iyinet olarak yapabiliriz.Aylık 100- 150 gibi bir rakam ile 10 - 15 kişinin bir arada yapacağı bu işlem bence güzel olur.1 kişide toplanan para banka havalesi ile iletilir..
Burda bu işi yapabileceğimiz güvenilir arkadaşlar mevcut..

Diğer konuya gelince. Türkiyede askeri ücret 500 lira gibi şeyler söyleyerek kendimizi kandırmayalım.. Sadece bunu küçük illerdeki kesimdekiler alıyor..Büyük illerde en kötü rakam 800 den başlıyor.. Örnek istanbulda ankarada 300 ytl de ev var. 3000 ytl' de bunu hepimiz biliyoruz bu bizim lüksümüz yani nasıl yaşamak istiyorsak oturup bunada dua edelim bilelimki çalışmazsak bunlarıda bulamayız..

Bakın kolay demiyorum bende evliyim ve burada ki gibi yaş ortalamamız 22-30 yaş arasında olanlar şuan bu konuda yazanlar.Yani artık bir yere gelmiş ev geçimini tutturmuş insanlar.Yoksa ailemizin yanında yaşarken karışmıyorduk bu işlere fazla.. Bu yüzden örnek artık mesela en kötü masraflardan kaçınarak hayatımızı kolaylaştrabiliriz..

ben çok insan gördüm evde ekmek yok diyip 5 ytl sigara içen ben çok insan gördüm çalışmayıp evde doğalgaz yakmaya çalışan.. aylık 200 ytl sigara parası sende kalsa mesela cok mu az.. Ama size şunu söyleyim ben şuan avrupadayım ve avrupa aynı bir istanbul gibidir..1 oda eve 420 euro kira veriyorum. Ama istersem 3 odalık evede 1000 euro kira veririm. Ama ben kendimi biliyor isem 1 odalık ev ile geçinmek zorundayım.. Yani bence örnek mesela konuyu açan arkadaş 500 ytl normal ankara gibi bir yerde ama isterse 300 ytl de oturacak ev bulabilir.İsterse 1000ytl de oturacak ev bulabilir.Bu onun özel isteklerine bağlı semt,lüks ve büyüklüğe göre değişir bu işlem..
Ev ne kadar büyürse tabiki masrafıda o kadar büyüyor..Bu yüzden doğalgaz kullanımınıda bilinçlenmemiz lazım.İnternette doğalgaz nasıl kullanılır araştırabiliriz.Doğalgaz sadece takıldı ama bakımını yapmaz isen %30 fazla yakmak zorunda kalabilirsiniz vs...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5