İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Zorunlu askerlik 9aya, kısa dönem 4 aya düşecek

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Xman sölediklerin pesimistlikten öteye gitmiyor ne yazıkki.Bazılarıda kompleks diyor.

Ülkelerin dengeleri , güçleri veya kozlarını iyi değerlendirmenizi tavsiye ederim.Evet görünende 600-700 milyar dolar amerika her yıl askeriyeye harcıyor biz sadece 50-60 harcıyor olabiliriz.Ancak bunun nakliyesi , kullanılabilmesi , engellenmemesi , ekonomik sorunlar , diğer ülkelerin engellemeleri vb birsürü sorun vardır.Şuanda diğerlerini katmayıp sadece askeri açıdan bile baksak amerikanın düzeli bir ordusu olan ülkeye hatta türkiye kadar gelişmiş ve dengeleri kuvetli bir ülkeye saldırması .... ister.

Ayrıca hiç bir ülke amerikaya böyle bir olanağı bırakmaz.Hop 3. dünya savaşı ve kaybedende yok kazananda tüm ülkeler 100 yıl geriye.

O yüzden farklı yollar izlenir ;)

hlm-bayrak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Kaç tane bordo berelin var senin :) Kurtuluş savaşında Atatürk'ün kaç tane kadrolu askeri vardı? Bu millet yüreğini ve yeteneğini ortaya koymasaydı nasıl kazanılırdı o savaşlar. Ama maalesef bugün o yüreğede o yeteneğede sahip değiliz. İsteyen istediği kadar aksini legalpara etsin....

kurtuluş savaşını veren yürekler bu günümüzü görseydi zaten canlarını ortaya koymazlardı :(

bu günkü yürek işinde size katılıyorum
sadee savaş meydanında değil; hiç bir konuda yürek kalmamış
sanırım insanlar artık sadece ''ben ben'' demekten bencil olmuş :(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5