İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Zümrüt Wordpress Teması

Goddamngenius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Herkese selamlar,,,

Yeni bitirdiğim wordpress temasını paylaşarak yorumlarınızı almak istiyorum.

dox5ps.jpg

• Tema genel olarak sade bir tema olarak değerlendirilebilir. Daha çok gri, mavi ve beyaz renklerden oluşuyor. Kişisel bloglar için kullanılabilecek bir tema olabilir.

• Temanın header kısmında Blog Başlığınız ve hemen altına sloganınız bulunuyor. Sağ tarafı boş bıraktım fakat oraya bir div açtım. Ben bu bölüme twitter daki son yazımı koydum, siz dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. ( Eğer sizde son tweet inizi göstermek istiyorsanız yorum bölümünden yardım isteyebilirsiniz. )

• Üstmenüde anasayfanız ile birlikte oluşturduğunuz sayfalar listelenmektedir.

• Her yazının başına faydalı olabileceğini düşündüğüm, küçük sosyal medya ikonları koydum : Facebook, Twitter ve Friendfeed. Yazılarınız buradan çok kolay bir şekilde paylaşılabilir.

• Bence her temada bulunması gereken bir özellik olan tab menü seçeneğini de temaya entegre ettim. Fakat tabmenü içindeki bileşenleri siz ayarlayamıyorsunuz. Burada Kategoriler, Arşiv ve Etiketler otomatik olarak bulunmakta. ( Bu kısıma da widget desteği vermeye çalıştım fakat yapamadım.. )

• Bunun dışında bir de tab menüden farklı olarak normal yan menü seçeneğini var. Bu kısımı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

• Yazıları bölmek için PageNavi eklentisi kurdum, indireceğiniz dosyaların içinde bu eklenti bulunmaktadır. PageNavi kodlarını da temaya entegre ettim, sizin yapmanız gereken eklentiyi aktif etmek.

• Footer kısmında ise üst menüdeki gibi bir listeleme mevcut.

• Yazılara gelen yorumlarda ise bir başka eklenti kullandım : Intensedebate. Bu eklenti de dosyaların içinde mevcut. Çok yararlı bir eklenti olduğunu düşünüyorum. Zaten Wordpress in geliştiricileri tarafından geliştirilmektedir. Bunun yanısıra Yakuter, Anarschi gibi bilindik bloglar da bu eklentiyi kullanmaktadırlar.

• Yazılarda kullanmak isteyebileceğiniz h1,h2,h3, ul ve li gibi HTML taglarına da stil verdim.

• Tekil yazı sayfasında Benzer Yazılar desteğide bulunmaktadır.

Demo

Download

isousluer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Çok hoş bir tema olmuş. Yorum olarak da yazdım zaten. :) Eline sağlık.

ufoss

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
guzel tema olmus fakat sagdaki tablarda etikete tiklayinca cok asagiya uzuyor. ordaki cssyi duzenlemeli bence...
yada etiket sayisi azaltilabilir

Elinize saglik

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Hocam gayet hoş bir tema olmuş,

Emeğinize sağlık ve paylaşım için teşekkürler :)

Goddamngenius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Harika fakat konu başlıkalrı bir tabloda yazılsa daha iyi olabilir tabloya alınırsa Örnek: www.furkantrn.com Hemen indirip kurabilirim siteme uyarlayıp.

Temayı yapmadan önce bu konu hakkında düşünmüştüm. Neredeyse bütün temalarda artık konular çerçeve içine alınıyor, ben de farklılık olsun diye çerçeve kullanmadım. Fakat bana gelen tepkilere göre v2 sürümünde bu işe el atacağım.

Yorum için teşekkürler.

guzel tema olmus fakat sagdaki tablarda etikete tiklayinca cok asagiya uzuyor. ordaki cssyi duzenlemeli bence...
yada etiket sayisi azaltilabilir

Elinize saglik

Bendeki etiketler biraz uzun olduğu için aşağıya doğru biraz uzuyor. Normalde 2 kelimelik ya da 1 kelimelik etiketlerde sorun çıkmıyor, localhost'da denemiştim.

Yorum için teşekkürler.

Güzel bir tema elinize emeğinize sağlık.

Elinize sağlık çok sade hoş ve şık olmuş

Hocam gayet hoş bir tema olmuş,

Emeğinize sağlık ve paylaşım için teşekkürler :)

Çok teşekkürler arkadaşlar sağolun. Beğenmenize sevindim.

Furkanturan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Hocam v2 'sini çıkardığınız anda bana pm atınız ve birşey sorucam msn adresinizi pm'lermisiniz.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
PHP:
public_html/wp-includes/comment-template.php on line 881

şeklinde bir hata alıyorum bunun sebebi nedir ?

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
comment-template.php ansi olarak kaydedip tekrar ftp ye gönderirmisiniz.

Goddamngenius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
PHP:
public_html/wp-includes/comment-template.php on line 881

şeklinde bir hata alıyorum bunun sebebi nedir ?

comment-template.php ansi olarak kaydedip tekrar ftp ye gönderirmisiniz.

Tam olarak emin değilim ama wordpress in eski sürümlerinden birini kullanıyorsanız bu hatayı verebilir. PaulShark adlı arkadaşın önerisi işe yaramış olmalı. Ben temaya o dosyayı eklememiştim gerek yok diye. Çünkü intensedebate kullandıktan sonra o dosyaya gerek kalmıyordu. Intensedebate adlı eklentiyi kurdunuz mu acaba ?

çok güzel bir tema eline sağlık

Sağolun teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5