İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

1.5.2 Hakkında basit bir soru

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Arkadaşlar 3 sorum olacak. Zaten devamını ben getiririm.

1. Joomla! 1.5.2'ye tema nereden yükleniyor?

Admin Panel / Extensions / Template Manager kısmına girdim ama yükleme yeri göremedim.

Admin Panel / Extensions / Install/Uninstall bölümünden tema yolunu seçtim ve Upload File & Install dedim ama bu seferde;

Hatası aldım.

Bir yerlere yazma izni mi vermem gerekiyor acaba?

-----------------------------------------------------------------

2. Sorum;

1.5.2'nin reklamsız Türkçe Admin Dil paketini nereden temin edebilirim?

1.5.2'nin reklamsız Türkçe Ana Site Dil paketini nereden temin edebilirim?

-----------------------------------------------------------------

3. Sorum;

Temin edebilirsem eğer bu dil paketlerini,

Admin Panel / Extensions / Install/Uninstall

Yolundan mı kuracağım?

Sanırım her şey oradan kuruluyor bunda.

Arkadaşlar tema dışında başka hiçbir şeyde yüklenmiyor.
Aynı hatayı veriyor.
Panel: Plesk
Safe Mode: OFF

CHMOD: Hiç bir klasöre 777 verilmiş durumda değil.
Orjinal kurulum duruyor.

-------------------------------------

Deneme amaçlı olarak sadece;

/ templates

Klasörüne 777 verdim ama sorun halen devam etmekte olduğu için güvenlik sebebi ile tekrardan eski şekline getirdim.

----------------------------------------------------------------

ferventboy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende aynı sorunu yaşıyorum. Neden bu Joomla! 1.5.2 ye hiçbir şey yükleyemiyoruz?

VirtuE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1- Yükleme yapamamınızın sebebi ya hosttandır yada dizin izinleridir.Dizin izinlerini yardım>>>sistem bilgisi>>>dizin izinleri bölümünden kontrol edip gerekli düzenlemeleri yaparsanız.yükleme yapabilirsiniz.

2- Reklamsız Türkçe dil dosyasını http://www.joomlaturkiye.org/haberler/joomla_dunyasi/joomla_1.5.2_turkce.html buradan indirebilirsiniz.Language ve admin language klasorunun içine tr dosyalarını atıp.admin panelinden dili türkçe yaparsanız dil türkçe olur.

3-Başka soru olursa msn profilimde...

adelweiss

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende joomla kullanıyorum bendede işte problem oluyodu.
sonra ftp den attım templateleri çalıştı.
dosyalardan işte siteninizin adı/htdocs/templates buraya koyup açıyorsun dosyayı.
ondan sonra kontrol panelinden template managere yada işte tam hatırlayamıyorum template seçeceğin yerde çıkıcak.ben böyle yaptım.
kontrol panelindeki install yerinden bişey yükleyemiyom bende.
dediğim gibi ftp den yapabilirsen olur diye umuyorum.
bende pek bişey bilmiyom işte araştırıyom bende paso yeni yeni bişeyler yapmaya başladım.adsense kodunu felanda koyabildim=).
yardımcı olabildiysem ne mutlu:)

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
temanı rardan çıkardıktan sonra klasör halinde joomla klasörünün bulunduğu dizinde templates klasörü var onun içine atacaksın. Daha sonra admin panelden templates bölümüne girip default yapabilirsin veya atama gerçekleştirebilirsin. Admin panelde bütün bileşenler ve temalar aynı yerden yüklenir, yazma izinlerin verilmediği için bu hatayı alıyorsun. Hangi dosyalara izin vereceğin admin panelde help sekmesi altında system bölümünde mevcut,

dil olayı ise cmsturk buranın dil dosyasına bakabilirsin reklam varmı bilmiyorum, dil dosyasını ise admin panel için administrator klasörü içinde langue var klasör halinde buraya atacaksın. Ana sayfa dil dosyaların ise joomlanın kendi langue klasörü var, buraya tr diye bir klasör açıp onun içine atacaksın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5