İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

1.7 Milyon Kayıtlı Üyeli GençBİLİM Satılıktır

gencbilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar ; yurtdışına yerleşim ve oyun yazılımı alanına kayma nedeniyle 6 yıldır faliyette bulunan sitem www.gencbilim.com satılıktır.Aşağıda siteyle ilgili bazı rakamları görebilirsiniz.Ayrıca ciddi olan arkadaşlarımıza google analytics kodlarınıda açabilirim.Sadece bilgi yarışması bölümünde bile günlük 100 binin üzerinde mesaj atılmaktadır.Yönetim paneli yemede yanında yat cinsindedir.Ayrıca haberler otomatik eklenmektedir.8 adet manşet girmeniz yeterlidir elle yönetebilmek için :).Tamamını kendim yazdığım için satış sonrası istediğiniz panel kısımlarını ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirim.

Bazı Rakamlar :

Page Rank : 5
Toplam Üye Sayısı : 1,706,429 Kayıtlı Üye
Geçen Yılki Toplam Tekil Giriş Sayısı : 13.229.140 (Yaklaşık 13 Milyon 300 bin kişi)
Geçen Yılki Toplam Sayfa Gösterimi : 111.254.217 (Yaklaşık 112 Milyon Sayfa)

İlgilenen arkadaşlar [email protected] adresinden iletişime geçebilirler.Veya [email protected] msn adresinden de görüşebiliriz.

Not 2 : Site genellikle ağustos ve temmuz ayları arasında 9 ay aktiftir (okullar açıkken) ve bu aylar arası ziyaretçi sayısı günlük 50.000 ile 60.000 arasıdır.(Okulların açık olduğu dönem).Diğer aylarda ise yani okulların tatil olduğu dönem günlük tekil giriş sayısı 12.000 civarındadır ne yazıkki.

Not 3 : Sitenin local reklam olanağı mevcut olup Reklam Z adlı firmayla anlaşmalıdır reklam konusunda. (http://www.reklamz.com/yayincilar.aspx)

Not : Daha önce arkadaş baskısıyla satmaktan vazgeçilmişti.Bu sefer kesinlikle satılacaktır.

Not2 : Satış fiyatı 5000 ytl peşindir.6 yıldır her gün ilgilendiğim evladım gibidir pazarlık kesinlikle ama kesinlikle olmayacaktır.Zaten eğitimle ilgilenen çevrenizdeki insanlara sorup gençbilimin marka değerini öğrendiğinizde pazarlık yapmayacağınızı ve bu fiyatın aslında 6-7 aylık site gelirine eşdeğer olduğunu göreceksinizdir.Şu ana kadar cnn türk,lig tv,ata tv,kanal d ve sabah gazetesinde seçim zamanı manşet olmuştur ana sayfadan.Siteye 6 yıl içerisinde gelir konusunda tek bir çivi bile çakmadım.Şanlıurfa'da ikamet ettiğim için istanbul'daki reklam ajanslarıylada gidip muhatap olmadım.Buna rağmen şu an sadece adtech döndürmekteyim son 3-4 gündür utanıyor olmama rağmen.Günlük 20 civarında reklam geliri getirmektedir.

Not3 : site hayvani bir yük çektiğinden mutlaka kendine ait serveri olmalıdır.arzu edenlere serveride devredebilirim.yada kendi serverinede taşıyabilir.server masrafı aylık 200$ dır.Lütfen niyeti ciddi olan arkadaşlarım görüşsün.Birde lütfen doğal olunulsun,yani karizma yapayım ağırdan satayım vs gibi pazardan mal alma çabaları olmasın.İnsanın gururu inciniyor bu sefer yani satmaktan vazgeçiyor.Özel bir dershanede görev yaptığım için ancak akşamları 16.00 dan sonra iletişim kurabilirim.Acil görüşmeler için 0555 478 39 05 nolu telimden görüşebiliriz.Alıcı olan arkadaşımı Şanlıurfa'ya davet edebilirim, misafirim olur 1-2 gün yedirir içirir sistemin kullanımını tamamen öğretebilirim.

Not4 : Ödev sistemi dolayısıyla adsenseden 1 yıldır banlıdır.Banlanmazdan önce 2 hesap dönüyordu ve toplam gelir 92$/günlüktü.Bu bile sitenin potansiyeli hakkında fikir verebilir sanırım.Sitede şu an sadece adtech dönmektedir 300 tıka günlük 20 dolar getirmektedir.Ama asıl gelir reklam z den alınan local reklamlardır.Geçen yılki local reklam geliri 11.000 dolardı.

Not5 : Bu satışla birlikte web olayından çekilip oyun olayına dalacağım için GençBİLİM'le birlikte satın alan kişiye eski yazdığım sistemleride hediye olarak vereceğim.Bunlar şunlardır ;

a ) Parasını ödeyerek dzoic den satın aldığım dünyanın en muhteşem arkadaşlık scripti.Demo örneği http://www.handshakesdemo.com/index.php?theme=handshakes admin paneli örneği ise http://www.handshakesdemo.com/administrator/

b ) Bir ara can sıkılınca yazdığım ve dünyadaki tüm vbulletin forumların içeriğini otomatik olarak alıp kendine çeken http://www.pfodere.com :) şu an googlede 510.000 sayfası kayıtlıdır.site yaklaşık 1 aydır açıktır domain ise 1 yıllıktır.

c ) şanlıurfada bir gazeteye yazdığım haber scripti.yönetim paneliyle birlikte.

d ) istanbulda bir firmaya yazdığım arkadaşlık scripti.Yönetim paneliyle birlikte.demosu http://www.zendost.com

e ) ve 2 adet onaylanmış adsense hesabı ...

Levent Duru
GençBİLİM
http://www.gencbilim.com
MSN : [email protected]

M

Merthan

Misafir
Site ile günlük kaç saat ilgileniyorsunuz ? Bunun dışında yardımcılarınız var mı? Hit kaynağı ortalaması nedir ? Yani % kaç arama motorları, % kaç browser girişleri gibi.

Bu soruları ciddi alıcı olduğum için soruyorum. Önce buraya yazmak, sonra msn'e eklemek istedim.

Bu arada adsense'de 1 yıllık ban diye birşeyin söz konusu olduğunu düşünmüyorum. Siz buna nasıl kanaat getirdiniz bunuda merak ettim doğrusu.

Edit : Msn adresinizi ekledim. Görüşebilirsek bir kaç sorudan sonra sitenizi almayı düşünüyorum.

gencbilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Site ile günlük kaç saat ilgileniyorsunuz ? Bunun dışında yardımcılarınız var mı? Hit kaynağı ortalaması nedir ? Yani % kaç arama motorları, % kaç browser girişleri gibi.

Bu soruları ciddi alıcı olduğum için soruyorum. Önce buraya yazmak, sonra msn'e eklemek istedim.

Bu arada adsense'de 1 yıllık ban diye birşeyin söz konusu olduğunu düşünmüyorum. Siz buna nasıl kanaat getirdiniz bunuda merak ettim doğrusu.

Edit : Msn adresinizi ekledim. Görüşebilirsek bir kaç sorudan sonra sitenizi almayı düşünüyorum.

site ile günlük yaklaşık olarak 2 saat ilgilenilmesi gerekiyor.Yardımcım yok çünkü sistemde sadece haber,spor,bilim ve sanat bölümünün güncellenmesi gerekmektedir her gün.Bu 4 ana bölüm kendi içerisinde ise 33 adet bölüme ayrılmaktadır yaklaşık.Fakat curl yapısıyla kodları yazdığım için sadece 2 dosyayı çalıştırararak sistem otomatik olarak haber ekleyebilmektedir.Fakat manşetler elle girilmelidir kalite açısından.Kodla haberlerin tamamını alabilirsiniz ama kod hangi haberin manşet değeri taşıdığına karar veremiyor :)

geçen yıl yapılan toplam 11.724.327 ziyaretin 9.768.157,00 (% 83,32) arama motoru 1.778.947,00 (% 15,17) doğrudan trafik 176.824,00 (% 1,51) yönlendirmeden Diğer 399 (> % 0,00)

1 yıllık ban olayı imla hatasıdır düzelttim 1 yıldır banlıdır olacaktı.

page rank değeri 5 olduğu için arama sonuçları açısından gayet şanslıyız diyebilirim.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Reklamz'dan aylık gelir ne kadar? Sadece adtech mi dönüyor şu anda?

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşım kusura bakamda ben senın olayını atraksıyonunu henuz çözemedım,
r10 da açtın konuyu 1 kaç ay once teklıfler geldı anlaştığınıda duyduk sonra caydın,
burda başlık açtın yıne caydın,
normal olarak sitenın değeri varsa onuda kendı tıcari anlayışınla baltalamış oldun,
bence oncelıkle sıteyı satıp satmamaya karar vermelısıın...

M

Merthan

Misafir
Arkadaş ile aramızda geçen konuşmamız altta.
Yorumu sizlere bırakıyorum.

11.11.2008 15:22:36 levent ' ErhaN ' merhaba
11.11.2008 15:22:36 ' ErhaN ' levent Mrb. Birazdan görüşelim. Misafirim var da şimdi.
11.11.2008 15:29:43 ' ErhaN ' x_ Mrb tekrar. Müsait misiniz ?
11.11.2008 15:30:27 x_ ' ErhaN ' uyrun hocam
11.11.2008 15:30:49 ' ErhaN ' x_ Öncelikle örneğin bugünlerde sitenin tekil hiti ne kadar tam olarak ?
11.11.2008 15:31:10 x_ ' ErhaN ' 15-18 k arası
11.11.2008 15:32:06 ' ErhaN ' x_ 50 - K civarını göreceği zaman aralığı nedir ? Ben mesajdan pek birşey anlamadım açıkçası. Okullar açıkken 50-60 k yazmışsınız.
11.11.2008 15:33:23 x_ ' ErhaN ' hocam gmail uzantılı bir email adresiniz varsa size analytics kodlarını açayım son 1 yılllık rakamlara bakın
11.11.2008 15:33:49 ' ErhaN ' x_ Analytic'den pek anladığım söylenemez. Ama gmail var bir bakayım.
11.11.2008 15:34:06 x_ ' ErhaN ' o zaman bu yapıyı nasıl yönetebileceksiniz
11.11.2008 15:34:21 x_ ' ErhaN ' neyse hocam başka bir zaman görüşelim iyi akşamlar dilerim
11.11.2008 15:34:34 ' ErhaN ' x_ Benim web bilgim var.
11.11.2008 15:34:38 ' ErhaN ' x_ Neyse nasıl isterseniz.

Okullar şu anda açık. Ve hitler 15-18 k arası deniliyor. Mesajda ise 50-60 k yazılıyor.

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
İyi satışlar. Mit'in (Milli İstihbarat Teşkilatı) gencbilimle alakasını da açıklayın.

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyi de sen bu kanıya nerden vararak bu soruyu soruyorsun ??
Sen nerden ilişkilendirdin ki ? Kimse teşkilatın adını vermemiş ??

Ya eskiden link vermiş bir sayfasından Mit resmi sitesine ondan diyordur. Başka bir forumdada makara yapmışlar bu konuda sanırım :)

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Hala var Mit linkleri. Ben de kendisi açıklasın diye söylemedim ama... Forbiddenlerin çoğunu Mit'e yönlendirmiş. Korkutucu olsun diye herhalde. Başka nedeni yoktur herhalde? Bu arada istatistiklere göre fiyatı gayet iyi. Siteyi araştırırken bağlantılar ilgimi çekti. Konu hakkında özel ileti de gönderdim.

Ya eskiden link vermiş bir sayfasından Mit resmi sitesine ondan diyordur. Başka bir forumdada makara yapmışlar bu konuda sanırım :)

gencbilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yapı satılmıştır,satın alan arkadaşla cuma en geç pazartesiye kadar tüm işlemleri bitirmeyi planlamaktayız.iyinet e bu ortamı sağladığı için teşekkür ediyorum.kurtlar vadisinden fazla etkilenmiş arkadaşların siteyle ilgili yorumlarınada "yuhh artık daha neler" diyerek cevap veriyorum.

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Kurtlar Vadisi ile ne alakası var. http://www.gencbilim.com/odev/johnlocke/ vb. bağlantılarda Mit'e yönlendirmelerin var bunu merak ettik. "Yuhh" diye uzattığın dudaklarını yüzüğümü öpmek için kullan madem Kurtlar Vadisi diyorsun. Alan arkadaş sitenin tamamen bu nicke ait olduğuna emin olsun.

gencbilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
site satılmıştır,alan arkadaşa hayırlı olmasını dilerim aynı zamanda iyinetede teşekkür ederim bu imkanı sağladığı için...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi