İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

1 adet 100 dolarlık çek bozucam

anadolu06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar "uşak ,istanbul veya ankara" dan ilk özel mesaj atanın adsense çekini nakit olarak bozacağım. Tabi "ciro" etmesi gerekmekte . ayrıntıları telefonla görüşeceğiz.

100-120 dolar civarında olursa daha iyi olur.

bekliyorum.

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lazımdı bu foruma bi çek mafyası :) bankalarla uğraşılmıyo artık yaw.
bende var 118$ lık ama hem samsundayım hemde saklayasım var bu çeki hatıra olarak asacam duvara :)

D

dnturkey

Misafir
kimin adına kesilmişse sadece o alabilir çekin karşılığını...

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki 17 yaşında biri ne yapacak annesi yada babası alamaz mı?

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mp3Master' Alıntı:
peki 17 yaşında biri ne yapacak annesi yada babası alamaz mı?

google çeklerini ciro etmek mümkün değil. bunu birden fazla bankadan öğrendim ben de daha önce.

çekin karşılığının kanuni temsilci tarafından alınması başka bir durumdur.

çekin sahibinin vekalet verdiği kişi ya da çekin sahibi kısıtlı ya da mahcur ise (vesayet altında ise yani) vasisi çeki tahsil edebilir.

saygılar..

canparlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben arkasını imzalıyorum bi arkadaşıma veriyorum o bozuyor ve bana veriyor yani kesin bilmeden yorum yapmayın isterseniz.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hangi bankanın hangi şubesinde yapıyorsunuz bu işi?

bilip bilmeden yorum yapmıyoruz karşılaştığımız şeyi yazıyoruz.
akbank-ankara-yenişehir şubesine gidin siz de alın bu cevabı isterseniz.

saygılar

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet kanuni olarak o ceki ancak ustunde yazili olan cekebilir ama banka bunu dikkate alirsa.. Bankaciniz tanidik olur soyle olur boyle olur sallama isimlerle bile cek bozdurabilirsiniz.. Sonucta ceki sizden aliyor gonderior.. Tek muhattabiniz banka burda.. E turkiye gibi bi yerde her turlu cek her türlü yolla bozdurulabilir bence...

bleem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bu çeklerin normal çekler gibi ciro edilip baskasının kullanamama nedeni borclu olarak google'ın yani bir firmanın gözükmesidir...

banka çeklerinde MErkez bankasıdır borclu olan. olay budur. tabii bankayla muhabbete bakar... siz siz olun gidin birileriyle muhabbete girin şöyle yapıom su şekilde para kazanıom cart curt. insanlarla etkileşime girin bakın çekleriniz sonra direkt verir vermez parasını yatırıolarmı yatırmıolarmı. tabii bunada gerek yok taşşaklı bi dayınız amcanız olsun bankayla iyi. diyin ben sunun yegeniyim. bakın gene nasıl halledioalr...

G

geyik.net

Misafir
arkadaşlar 3 ay öncesine kadar dediğiniz doğru olabilirdi. istediğiniz kişiye ciro edebilirdiniz. Ancak bazı uyanık arkadaşlar ban'landıktan sonra başka isimlerle hesap açıp fake adreslere ceklerini gönderiyorlar. ve kendi adlarına ciro edip aldikları icin google 3 aydır çizgili çek (account payee only - yalnızca şahsa ödenen) çekler gönderiyor. Bu yuzden dediğiniz olabileceğine ihtimal vermiyorum. Sonuçta bu çekler bankalar çek merkezine gidiyor ve ordan yeniden gelip hesabınıza geçiliyor. Banka memurlarının buna direkt müdahil olabileceklerini sanmiyorum. Dayı, amcan varsa bilemem. ama olay bu sekilde...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5