İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

1.ci Zone.org Seo Yarışması Başladı

R

reisabi

Misafir
Zone.org seo yarışması başlatmış.Bildiri aşağıda ;)

---------------------

1. Zone.org Seo Yarışması 11 Ocak Perşembe Saat 21:00 Tarihinde Başladı.

Zone.org olarak hem eğlenmek hemde SEO(Search Engine Optimization) konusunda birşeyler öğrenmek ve bilgileri pekiştirmek adına bir SEO yarışması yapmaya karar verdik.

Bu yarışma sonucunda ortaya çıkacak sıralama sonuçlarına göre 1.,2. ve 3. sırada yer alacak arkadaşlara ödüller verilecektir.

Biliyorsunuz Google arama motorunda üst sıralara çıkmak bir hayli zordur.Yani google algoritması bir sitenin sıralamasını belirlerken siteyi bir çok kademede inceleyerek sıralamadaki yerini belirler.Bu yüzden 5 ay sürecek bu yarışmanın son anına kadar hem çekişmeli hemde heyecan dolu bir yarışma olacağı kanısındayız.

Peki Yarışma Nasıl Olacak - Amaç Nedir?

Yarışmadaki amaç ''zonenoktaorg ödüllü seo yarışması'' kelimesinde Google arama motorunda yarışmanın sonlanacağı tarih ve saatte en üstte yer almaktır.

Yarışmadaki Sıralamayı Nereden Takip Edebilirim ?

Yarışmayı zonenoktaorg ödüllü seo yarışması linkinden takip edebilirsiniz.Bu link dışındaki herhangi bir arama kriteri geçerli değildir.

Yarışmanın Kuralları Nelerdir ?

1-Yarışmacıların yarışmaya katılacakları web sitelerinde yarışma ile alakalı bilgiler bulundurması ve aşağıda belirtilmiş olan yarışma bannerini sitelerine yerleştirmeleri gerekmektedir.Ayrıca yarışma siteleri mutlaka zone.org a link vermek zorundadırlar.

2-Yarışmaya herhangi bir site yada herhangi bir domain ile katılabilirsiniz.Kullanacağınız domain ücretsiz (cjb.net) gibi domainlerde olabilir.Domain ve site konusunda(sıfırdan bir web sayfası yapmanız gerekmez) herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

3-Yarışmada SPAM ve bu tür aynı zamanda Google arama motorununda Hile olarak kabul ettiği(kelime döşemek) türden uygulamalar yapan kullanıcılar tespit edilmesi dahilinde uyarılmadan diskalifiye edilecektir.Eğer Diskalifiye edilen yarışmacı yarışma sonucunda dereceye girdi ise yarışma ödülü dereceye giremeyen bir alttaki yarışmacıya verilir.

4-Yarışma 11 Haziran Perşembe Saat 21:00'da Sona Erecektir.21:00 daki oluşacak sıralama aynı zamanda yarışmanın sonucuda belirleyecektir.

5-Yarışmaya katılan yarışmacıların katılımcı takibi açısından Şu link altından yarışmaya katılacakları siteleri bildirmek zorundadırlar.

6-Yarışmaya katılabileceğiniz site sayısı konusunda herhangi bir sınırlandırma bulunmamaktadır.İstediğiniz kadar site ile yarışmaya katılım gerçekleştirebilirsiniz.

Yarışma Ödülleri ;

1.ci Olacak Yarışmacının Ödülleri
* Para Ödülü : 750 $
* Domain Ödülleri : Domanik Sponsorluğunda Asistan.net, opet.net, tevekkul.com, tibbiye.com, yuvarlak.com, inzibat.com, jetdns.com
* Reseller Ödülü : SisNetworks.net Sponsorluğunda 1 Yıllık 6 GB Web Alanı + 150 GB Trafik +150 Domain (150 MySQL) +Özel nameserver
* Reklam Kredisi Ödülü : Katreklam Sponsorluğunda 150 ytl lik Reklam Kredisi.
* T-shirt Ödülü : Zone.org tarafından yarışma için özel olarak hazırlanmış güzel bir T-shirt.
* Domain Kredisi Ödülü : SisNetworks.com Sponsorluğunda Domain satın almak için kullanılabilecek 100 $ 'lik domain kredisi.
* Reklam Ödülü : Bedavaforum.org(20 bin tekil+)'da 3 ay boyunca ücretsiz text reklam imkanı.
* Logo Ödülü : Sitelerinizde kullanabileceğiniz zone.org seo yarışması 1.cisi olduğunuza dair güzel bir Logo.

2.ci Olacak Yarışmacının Ödülleri
* Para Ödülü : 500 $
* Domain Ödülleri : Domanik Sponsorluğunda Luzumsuz.com, baterist.net, finansal.net, koyuncu.net, firlama.net, turkpetrol.net, carsamba.org, mailara.com, carebul.com
* Reseller Ödülü : SisNetworks.net Sponsorluğunda 1 Yıllık 4 GB Web Alanı + 100 GB Trafik +100 Domain (100 MySQL) +Özel nameserver
* Reklam Kredisi Ödülü : Katreklam Sponsorluğunda 100 ytl lik Reklam Kredisi.
* T-shirt Ödülü : Zone.org tarafından yarışma için özel olarak hazırlanmış güzel bir T-shirt.
* Domain Kredisi Ödülü : SisNetworks.com Sponsorluğunda Domain satın almak için kullanılabilecek 75 $ 'lik domain kredisi.
* Reklam Ödülü : Bedavaforum.org(20 bin tekil+)'da 2 ay boyunca ücretsiz text reklam imkanı.
* Logo Ödülü : Sitelerinizde kullanabileceğiniz zone.org seo yarışması 2.cisi olduğunuza dair güzel bir Logo.

3.cü Olacak Yarışmacının Ödülleri
* Para Ödülü : 250 $
* Domain Ödülleri : Domanik Sponsorluğunda Bekci.net, bilanco.net, cihaz.net, elbise.net, fesat.net, halat.net, hunerli.net, ishal.net, kabahat.net, kaporta.net, karamsar.net, levye.net, mesire.net, midye.net, nazik.net, sempozyum.net, trajedi.net, vasita.net, yavsak.net
* Reseller Ödülü : SisNetworks.net Sponsorluğunda 1 Yıllık 2 GB Web Alanı + 50 GB Trafik +50 Domain (50 MySQL) +Özel nameserver
* Reklam Kredisi Ödülü : Katreklam Sponsorluğunda 50 ytl lik Reklam Kredisi.
* Domain Kredisi Ödülü : SisNetworks.com Sponsorluğunda Domain satın almak için kullanılabilecek 50 $ 'lik domain kredisi.
* Reklam Ödülü : Bedavaforum.org(20 bin tekil+)'da 1 ay boyunca ücretsiz text reklam imkanı.
* Logo Ödülü : Sitelerinizde kullanabileceğiniz zone.org seo yarışması 3.cüsü olduğunuza dair güzel bir Logo.

DİPNOT:Yarışma Esnasında Ek Ödüllerde Eklenebilir(Ödüller Güncellenebilir)

Yarışmacıların Sitelerine Koymaları Gereken Banner :

Yarışma Banneri (Sitenize koyacağınız banner'dan zone.org 'a link vermeniz gerekmektedir.)

odulluseoet5.gif

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oduller cok guzel ancak yarısma suresı oldukca uzun :)
iyinet'te boyle bırsey yapmayı dusunmez mı acaba ? r10 yapmıstı zone de yapıyor iyinet'te yapsa guzel olur :)

Scorpion

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ödüller süper bence herkes katılmalı yarışmaya hem zevk , hem sonundaki ödül çok muhteşem.
Başarılar

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya sadece meraktan soruyorum güvenilri ve karşılayabilirler değilmi bu ödülleri ?

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
neden google.com.tr araması değil de, google.com aramasında ?

R

reisabi

Misafir
ya sadece meraktan soruyorum güvenilri ve karşılayabilirler değilmi bu ödülleri ?

Yarışmayı üstlenen sponsorlar zaten piyasada kendini kanıtlamış yerler katreklam vs.Ayrıca zone.org un sahibi Okan(sis.com.tr) bu tür bir güvensizlik oluşacağını sanmıyorum.

neden google.com.tr araması değil de, google.com aramasında ?

Metod bu şekilde belirlenmiş o konuda bilgim yok.tuzak olabilir :)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ben adresi ilk defa duyuyorum, baktım google adına hiçbirşey yok kayıt olmadım... Eğer daha önceden paylaşım yapılan bir site olsaydı ve yarışma süresi bu kadar uzun olmasaydı katılırdım ama sitenizde hiç bu konuda bir paylaşım yazı vs. zaten olmamış... O yüzden ben sadece reklam olarak görüyorum... Kusura bakmayın.

advertiser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben adresi ilk defa duyuyorum, baktım google adına hiçbirşey yok kayıt olmadım... Eğer daha önceden paylaşım yapılan bir site olsaydı ve yarışma süresi bu kadar uzun olmasaydı katılırdım ama sitenizde hiç bu konuda bir paylaşım yazı vs. zaten olmamış... O yüzden ben sadece reklam olarak görüyorum... Kusura bakmayın.

Tabi sonuçta o sitenin reklamını yapmak zorundasınız.Ama ödülleri düşününce bence değer.Zone.org benim bildiğim yeni açılan bir site ve sahipleri de r10 forumunun tanınmış kullanıcılarından.İşin içinde hile olduğunu sanmıyorum.

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yarısmaya gırenler zone.org a lınk vermek zorunda!
6 ay boyunca alacagı backlınk epey bı olacaktır yaklasık 2 pr guncellemesı gorur bu zaman zarfı ıcerısınde tabi tanıtımı vs yapılcaktır ama herne olursa olsun oduller ne kadar buyuk olursa olsun sure bana fazla geldı 3-4 ay olsaydı kesin girerdim ama 6 ay bana gore uzun :)
yinede bu tur yarısmaların olması guzel egıtıcı ogretıcı oluyor yarısmaya katılcaklara basarılar (;

R

reisabi

Misafir

Keşke Bakmak görmek olsaydı.Ama değil.Bir mehmet amca vardı bizim burda derdiki olm olm şu kovaya bakınca ne görüyorsun derdi içi su dolu kova derdik.Oda derdiki kafanı sokup 3 dakika bekle bakalım ne görüceksin bizde susup kalırdık.Neyse...

Sitede google ağırlıklı sadece üyelerin özel olarak yazdığı makaleler ;

http://www.zone.org/makaleleriniz/

Google adsense kategorısındede çeşitli paylaşımlara ulaşabılırsınız.

http://www.zone.org/adsense/
http://www.zone.org/google-hakkinda/

Sitenin 1 ocakta açılmış olması bu sitenin bu piyasada Amatör olması anlamına gelmez.O sitenin başta sahibi olmak üzere(okan-sis.com.tr) hemen hemen her üye zaten gelen her soru forumuna cevap yazıyor.Şuan forumla alakalı pek birşey yazmayacağım mazallah (!) propaganda olarak algılanabilir.

Ayrıca bu yarışma tabikide forumun tanıtımı açısından önemli bir rol oynayacaktır.Ama yarışma siteyi tanıtıyor diye yapılmasınmı.

Kusura bakma ama bu yaptığın açıklamada sadece Çekememezlik algıladım ben.

Ödüller ortada Organizasyonun düzenliliği ve ilgi ortada.Ortada bir reklam varsa bu reklam karşılığında birileri Webmasterlık adına Bilgi alış verişi yapması dışında herhangi bir katkı yapmayacaksa (!) varsın reklam olsun.

Cümle kurarken 2 kere düşünmek lazım.

Scorpion

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bazı arkadaşlar güven konusunda tereddüt etmiş.
Site Yeni olabilir. Fakat sahipleri eski, güven konusunda bence rahat olun.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Niye çekemeyim ya neden her mesajda saldırganlaşıyorsunuz?
Yaptığın çok çirkin bir davranış, http://www.zone.org/optimize/ ben burada herhangi birşey göremiyorum... Hep aynı şeyler hep aynı şeyler, makaleler öylemi? Ben site adını yeni duyduğumu zaten söyledim, üstte verdiğim başlık altındada herhangi birşey bulunmadığı için boş dedim bu konudada hala aynı fikirdeyim.
Makalelerdede optimizasyon konusunda herhangi birşey göremedim, yani öğretici olmamışki daha site...
Ne zaman açıldığını ben bilemem sitenizi bilmediğim için ama içerisinde birçok başlık olduğunu gördüğümden eski olduğunu düşünmüştüm, yinede yaptığınızı ve sözlerinizi çok çirkin buluyorum.

Kolay gelsin

R

reisabi

Misafir
Niye çekemeyim ya neden her mesajda saldırganlaşıyorsunuz?
Yaptığın çok çirkin bir davranış, http://www.zone.org/optimize/ ben burada herhangi birşey göremiyorum... Hep aynı şeyler hep aynı şeyler, makaleler öylemi? Ben site adını yeni duyduğumu zaten söyledim, üstte verdiğim başlık altındada herhangi birşey bulunmadığı için boş dedim bu konudada hala aynı fikirdeyim.
Makalelerdede optimizasyon konusunda herhangi birşey göremedim, yani öğretici olmamışki daha site...
Ne zaman açıldığını ben bilemem sitenizi bilmediğim için ama içerisinde birçok başlık olduğunu gördüğümden eski olduğunu düşünmüştüm, yinede yaptığınızı ve sözlerinizi çok çirkin buluyorum.

Kolay gelsin

Optimizasyon kategorisinde hiçbirşey yok demek ile sitenizde google adına hiçbirşey yok demek arasındaki farkları düşünmediğinizi düşündüğüm için cümle kurarken 2 kez düşünmemiz gerekiyor dedim.Çirkin birşey söylediğimi düşünmüyorum.Zaten sizde cevabınızda cğmlenizin yanlış olduğunu Optimize sayfasında hiçbirşey olmadığını belirtmişsiniz.

Şuan size göre yeni olan forum içindeki azimli bilgili paylaşımcı yada bilgi paylaşımı veyahut öğrenmek adına buşunan 100 civarı online insana biraz saygılı olmak gerekir.Forumun yeni olması bir yarışma yapamayacağı anlamına gelmez.

Bu forumu ben bir yarışmayı tanıtmak duyurmak adına yaptım.Üye olduğum bir sitenin daha doğrusu webmasterlar adına yararlı olabileceğini düşündüğüm bir web sitesinin yaptığı bir yarışmayı aktarmak için yaptım.

Lütfen bu forumu Kavga/tartışma forumuna dönüştürmeyiniz.

Ayrıca içinde birçok başlığın olması sitede bulunan üyelerin *** ve buradan o foruma akmış bilinçli üyelerin paylaşımlarından kaynaklanıyor.

eidt: siteniz demişsin site benim değil.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34

Kolay gelsin

Kusura bakma ama bu yaptığın açıklamada sadece Çekememezlik algıladım ben.
Cümle kurarken 2 kere düşünmek lazım.

Lütfen bu forumu Kavga/tartışma forumuna dönüştürmeyiniz.

Aynı şeyden bahsetmiyormuyuz arkadaşım?

hostingyardim.com

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Keske seo icin kullanılcak kelime r10unki olmasıydı sadece o hosuma gitmedi okadar

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
dominik sponsorluğu derken o domaınlerden sadece 1 tanesımı hepsımı tam anlamadım biraz açarmısınız ?

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
yarışma yeni başlamasına rağmen baya cekişmeli geccek gibi gorunuyor kelimeyi googlede arattım 1200 sonuc cıktı :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5