İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

1 Günde Adsense TRY çeki bozdurma anlatımı!

sepya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 Günde Adsense TRY çeki bozdurma (anlatım)

Öncelikle belirteyim, başka bir forumda okumuştum ve dilekçe üzerinde bir kaç düzenleme ile gerçekleştirdim

1. Önce aşağıdaki dilekçeyi kendinize göre uygulayıp çıktısını alın.

Citibank A.Ş. Çek Takas Departmanı’na;

Sayın Yetkili,

Google Inc. Tarafından şahsım adına gönderilen xxxxxxxxx çek numaralı, xxxxx client numaralı, xx.Eylül.2005 tarihli 100.00,00 YTL ("tutarı yazı ile yazın") tutarında ki çekimin tahsil edilip Garanti Bankası xxx numaralı xxxxxx şubesi xxxxxxx numaralı YTL hesabıma eft(Ben virman yazmıştım) yapılmasını saygılarımla arz ederim.

Adres: xxxxxxxx mahallesi xxxxxx caddesi xxxxxx sokak No:x Semt Şehir
Telefon: 0(212) xxxxxxx

İsim Soyad
İmza

------------------------------------------------------------------
2. Dilekçeyi imzaladıktan sonra çek ile beraber bir fotokopisini alın.

3. Bir kargo şirketine giderek kargo poşetine çeki ve dilekçeyi kendiniz koyun.
Ne gönderdiğinizi sorarlarsa evrak diyin. Çek olduğunu söylemeyin çünkü almazlar. Kanuna göre kargo şirketlerinin çek ve para taşımaları yasak.

4. Kargonuzu Citibank a.ş. ye gönderin.

Citibank Adres
Citibank A.Ş. Genel Müd.
İnkilap Mah. Yılmaz Plaza Ömer Faik Atakan Cad. No:3 34768
Ümraniye / İstanbul
Tel : 0216 524 50 00 Fax: 0216 524 63 66

5. Kargonun oraya vardığından emin olduktan sonra eğer bilgi almak isterseniz arayabilirsiniz.
Zırt pırt aramayın, aceleye gerek yok. Çünkü siz arasanızda aramasanızda işleminizi maksimum süratle yapıyorlar.
TEL: 0(216) 5245000 Dahili:5132

Saygılar.

komsunet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim gelen çek $ bu adrese bu $ try olarak hesabıma aktarırmısınız desem yaparlarmıa acaba?

sepya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
$ çekleri bu şekilde bozulmuyormuş. İstersen bi telefon açıp sor. Öğrenirsen burada bilgi ver lütfen.

Longgg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
virman, aynı bankadaki kendi hesaplarınız arası para transferi değilmi ? Eğer öyleyse nasıl citibank tan virman yapıyor ?

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zaten başka bir arkadaş anlatmıştı aynısını :)

sepya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben başka bir forumda görmüştüm ve uyguladım oldu. Virman kelimesini belki yanlış kullanmışızdır. Dekontta eft olarak gözüküyor.

BeetLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
virman kelimesi tamamen dogru bence eft kelimesini kullanmak yalnis olur

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kargo şirketleri çekleri (hamiline) olmadıgı surece taşıyorlar.. sadece (hamiline) cekler kanuna gore taşınamıyor.

BeetLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
virman kelimesi neden dogrudur cunku sirket muhasebesinde yani kurumsal bir islemde iki hesap arasindaki aktarim sozkonusu oldugunsa virman kelimesi kullanilabilir. kisinin ayni bankadaki iki farkli hesabi arasindaki aktarim için de kullanildigi gibi...

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki bunları gerçektende 1 günde yapıolar mı? ya da kaç saattte?

ahmetekinler

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
peki masrafı ne kadar oluyor bunun birde çeki bulsak yolda bu islemleri yapsak yıne gonderırler yanı sakat is cunku imza olayı falan yok

BeetLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5 ytl diye duymustum masrafını. ceki yolda bulsan niye sana para gondersin ki?

sepya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşım sen dilekçende aynı adresteki aynı isimdeki hesabına istiyorsun parayı...
Adamlar salakmı bunu düşünemiyecek...

E tutupta sahte isimle bi de hesap açarsan dolandırıcılıktan paşa paşa 10.5 ay yatırırlar.

Beetle: Evet 5 ytl kesmişler... Ama miktara göre değişiyor olabilir...

BeetLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çekin verildigi banka oldugu için sadece transfer ucreti olarak 5 ytl almalari gerekir. meblaga gore degisecegini pek sanmiyorum

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki bir soru daha? Citibank'a kargo yerine elden teslim etsek çeki?

BeetLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
orasi bilmiyorum ama en saglami kargo yani dilekce olayi bence. yazışma olayı bu tip bi hadisede bence yuzyuze gorusmeden daha cok etkili olacaktir. zaten bankalarinda en hizli islem yaptiklari olay da dilekce ile talimattir :)

sepya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
HighVoltage' Alıntı:
peki bir soru daha? Citibank'a kargo yerine elden teslim etsek çeki?

Bahsettiğimiz yer merkez şube. Direk işlem yaptıklarını sanmıyorum...

T

tekno-logic.net

Misafir
ben gebze yapı kredi subesıne gittim ceki verdim 2 gun sonra para hesabımdaydı 17 ytl para aldılar ilk başta :cool:

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tekno-logic.net' Alıntı:
ben gebze yapı kredi subesıne gittim ceki verdim 2 gun sonra para hesabımdaydı 17 ytl para aldılar ilk başta :cool:
ya bu olay nasıl oluyor bir türlü anlamadım, birisi 1 günde bozduruyor birisi 30 günde.ayın altısında akbank istanbul oto sanayi şubesine verdim çeki hala para yatmamış. 8 milyar bir para gelecek ama cebimde kuruş yok :) üstüne üstlük öbür çekimde şimdi geldi, bol bol çekim var ama param yok :confused:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5