İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

1 Host 10 Domain Yönlendirmesi

neocrys

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,
Google uzmanı arakdaşlara bir sorum olacaktı, Örneğin benim şuan 1 adet hostingim ve atıyorum 10 tane domainim var anlamsal olarak birbirlerine yakın. Bu domainleri plesk panelden yönlendirme yapsak Google açısından kalitemiz ne durumda olur. Böyle birşey mantıklımıdır google gayet zeki yapılmış bir sistem acaba bu olayı nasıl karşılar. Deneyimli olanlar veya fikri olanlar benimle paylaşırsa bu durumu çok sevinirim.

Teşekkürler.

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bahsettiğiniz şekilde olumlu bir sonuç olur mu bilmiyorum ancak, birbiriyle ilişkili 10 adet domaini kategorilere ayırmanızı tavsiye ederim. Mesela domain adınız osmanlı-imparatorluğu.com olsun, diğer ilişkili domainlerinizide şu şekilde varsayıyorum; osmanlı-padişahları.com / osmanlı-tarihi.com / osmanlı-kıyafetleri.com gibi. Bu domainlerin hepsine farklı sunucularda hosting hesabı açın, ipleri google farklı görsün, ve bu şekilde ki "osmanlı-padişahları.com / osmanlı-tarihi.com / osmanlı-kıyafetleri.com" sitelere direk domain adının konusunu içeren uzun 3 er sayfalık makale oluşturun ve hepsinde wikipedia ya linkler verin ve wiki harici tek bir tane link çıkışınız olsun o da ana domaininiz olan osmanlı-imparatorluğu.com.

urantum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
aramalarda üst sıralarda çıkan bir adresi, daha aşağılarda çıkan bir adrese yönlendirirseniz faydası oluyor. ama adresler yeni tescil edilmişse yönlendirmenin hiç bir faydasını göremezsin ve bu durumda bir üstteki tavsiyeyi değerlendirebilirsin.

neocrys

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu an ben ilk yazimdaki gibi yönlendirmeyi yaptım ana domainin 125 adet olması gereken google indexi şu an 45 adet. Hatta hepsi aynı sayfaya gittiği için hepsinin aynı google indexi olması lazım ama bazısının 75 indexi bazısının 20 indexi var. zaten ana domainin ana sayfasını hiç indexlemiyor şuan. acaba google ceza falan mı verdi. ayrı bir hosting almadan nasıl bir çözüm üretebiliriz.

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Plesk'ten hangi yönlendirme seçeneği ile yönlendirdiniz? aslında plesk forward ile yapınca forward ettiğiniz domaini diğer ana sitenizi açmak için monitör gibi kullanıyor. Yani index olarak sadece index.html i alması gerekiyor
Şu an ben ilk yazimdaki gibi yönlendirmeyi yaptım ana domainin 125 adet olması gereken google indexi şu an 45 adet. Hatta hepsi aynı sayfaya gittiği için hepsinin aynı google indexi olması lazım ama bazısının 75 indexi bazısının 20 indexi var. zaten ana domainin ana sayfasını hiç indexlemiyor şuan. acaba google ceza falan mı verdi. ayrı bir hosting almadan nasıl bir çözüm üretebiliriz.

neocrys

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
plesk de add in domain kısmı var orayı kullanarak ekleme yaptım. Şu an diğer siteleri 301 yönlendirmesi ile ana domaine yönlendirme yaptırdım sorun yok şu an. Ama sanırım domainleri tek hosta bağlayınca plesk yöntemiyle. google 1 adet ana domain diğerlerini kopya site olarak görüyor ve ana domaini sen belirleyemiyorsun. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5