İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

1 kaç saniyedeki aynı baglantıları bloklama?

damAster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam beyler.

Ben linux makinama saldırı alıyorum ve analizlerim sonucu ihtiyacım olan koruma, bi anda yada 1 kaç saniyelik zaman diliminde makinaya kurulan baglantıların (IP bazında) bloklanması. Daha once benzeri bişeyler görmüştüm/okumuştum ama şuan hatırlayamıyorum bulamıyorum da.

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim (iptables kural ı olabilir..)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
iptables -I INPUT -p tcp -s 0/0 -d server ip --dport 80 -i eth0 -m state--state NEW -m recent --set
iptables -I INPUT -p tcp -s 0/0 -d server ip --dport 80 -i eth0 -m state--state NEW -m recent --update --second 10 --hitcount 6 -j DROP

Bu iki iptables komutunu calistirinca, port 80 icin (HTTP portu) 10 saniye icinde 5 kez erisime izin verilir. 10 saniye icinde 6. erisimde IP adresi bloklanir.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
iptables -A INPUT -p tcp -m state --state NEW --dport http -m iplimit --iplimit-above 5 -j DROP

Ayni IP den gelen baglanti sayisini 5 ile sinirlar.

damAster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler çok yardımı olacak. Lakin iptables 'imde iplimit modülü kurulu değilmiş

iptables v1.2.11: Couldn't load match `iplimit':/lib/iptables/libipt_iplimit.so: cannot open shared object file: No such file or directory

Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.

Nasıl kurabilirim ?

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Teşekkürler çok yardımı olacak. Lakin iptables 'imde iplimit modülü kurulu değilmiş

iptables v1.2.11: Couldn't load match `iplimit':/lib/iptables/libipt_iplimit.so: cannot open shared object file: No such file or directory

Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.

Nasıl kurabilirim ?

tekrar kernel derlemelisiniz

damAster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hım. O konuda bi bilgim yada deneyimim yok. Fazla detay bilmeden yapabileceğim bir işse denemek isterim? Yok bilmiyorsan kurcalamasan daha iyi diyorsan umudu keselim :)

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Hım. O konuda bi bilgim yada deneyimim yok. Fazla detay bilmeden yapabileceğim bir işse denemek isterim? Yok bilmiyorsan kurcalamasan daha iyi diyorsan umudu keselim :)

herhangi bi sorun olduğunda dc de sistemi cd den başlatacak kimsem yok diyorsan bulaşma :D

damAster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:=) konu için başka bi firewall tipi bişey aramam gerekecek. varmı öneri

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5