İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

1 milyon kişinin internet banka hesaplarını ele geçirdiler

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Rusya’dan 3 "heker"ın Türkiye’de internet hesabı bulunan kişilerin adreslerine virüslü mail göndererek hesap bilgilerini elde etmesi ve bu bilgileri Türkiye’deki şebeke elemanlarına iletmesi suretiyle yaklaşık bin kişinin hesabından yüz binlerce dolar çektiği tespit edilen şebekenin 17 elemanı yakalandı.

Alınan bilgiye göre, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına başvuran çok sayıda vatandaş, banka hesaplarındaki yüklü miktarda paranın çekildiğini bildirdi.
devamı:http://www.milliyet.com.tr/2007/02/13/son/sontur26.asp

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Alkış bu işi engelleyip daha çok kişinin canının yanmasını engelleyen Teşkilatımıza...

BU rusların da gözü Türkiye de galiba bayanları bilincsiz insanları ele geçirir erkekleri hesap boşaltır .. Ciddi bir düşmanımız var galiba...

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İsteyene İşbank internet bankacılığı şifrelerimi verebilirim..Cep telefonumu ele geçirmeden işlem yapamazsınız zaten :)

Diğer bankaların da bu sisteme geçmesi gerekmekte bence..Gerçekten şifre kaybetme riskini %1'in altına indiriyor..

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
İsteyene İşbank internet bankacılığı şifrelerimi verebilirim..Cep telefonumu ele geçirmeden işlem yapamazsınız zaten :)

Diğer bankaların da bu sisteme geçmesi gerekmekte bence..Gerçekten şifre kaybetme riskini %1'in altına indiriyor..

Finansbank ta da var aynı işlem süper bence Finansbank +rep :p

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sağır oda'da bir tane sakallı heker var, parayı havada filan tutuyor transfer ederken, arka planda da grafik arayüzlü bir banka resmi filan var. Acaip yani, kendinizi güvende hissetmeyin :p

n0tepad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) sagirodayi gec, bilhost; sen genede verme şifreni ... vardır bir bildigimiz.. ;)

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
şu telefonla şifre olayına garantide geçmeli. en güvenli biziz diyorlar ama ben pek güvenmiyorum.

bu arada işbankasında da var telle şifre..

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
İş bankası kullanıyorum telefonla onay çok güzel ya :)

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
mesut yar bu haberi yayınlarken sabah çok güzel bir cümle kullandı: "sanal yolla soyan anal yolla alan şebeke yakalandı"

şu telefonla şifre olayına garantide geçmeli. en güvenli biziz diyorlar ama ben pek güvenmiyorum.

bu arada işbankasında da var telle şifre..

garantidede var uzun zamandır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5