İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

1 Paket Sigara 10 TL Oluyor!

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Elbette var, fakat konumuz bu değil siz kafanıza göre şikayetlerde bulunabilirsiniz. Sizin sorununuz daha çok bölgesel bir sorun sizin sesiniz soluğunuz çıkmıyorsa o sizin ve bölge insanının beceriksizliğindendir, sesiniz çıktıda biz destekmi vermedik?
Yarın öbür gün kapınızın önünde insanlar türlü rezaletler yaparsa karışmamalısınız o halde. Herşeyi bir kenara bırakalım yarın çocuklarınız sigara içtiğinde eğer onlara karşı anlayışlı olabilecekseniz size diyebileceğim tek bir kelimem dahi yok.

Becerisizlik dediğin şey asıl senin gibilerin beceriksizliği işte onu anlatmaya çalışıyorumda sen anlıycanda cevap vericen...yazıdıklarına bak :D.

Neyse hocam, herkes anladığı, bildiği kadardır. Gereksiz saçma sapan muhabbetlere gerek yok. Yarın öbürgün içki ruhsatı gibi sigara ruhsatı çıkarsa şayet anlarsın demek istediğimi.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Becerisizlik dediğin şey asıl senin gibilerin beceriksizliği işte onu anlatmaya çalışıyorumda sen anlıycanda cevap vericen...yazıdıklarına bak :D.

Neyse hocam, herkes anladığı, bildiği kadardır. Gereksiz saçma sapan muhabbetlere gerek yok. Yarın öbürgün içki ruhsatı gibi sigara ruhsatı çıkarsa şayet anlarsın demek istediğimi.

Hali hazırda bunun çalışmalarının başladığını duydum, anlamak ve anlamamak gibi ithamlarda bulunarak seviyesizleşmeyin ben size ve kişiliğinize bir saldırıda bulunmadım. Karşınızdakini aptal yerine koymaktan vazgeçin.
Tek bilen siz değilsiniz, savunduğunuz şey sigara, kalbinizi kırmak istemiyorum ama her tartışmada abuk subuk laflar etmeyin, önce insan gibi konuşmasını, karşınızdakine saygı duymayı öğrenin sonrada öğretmeyi ve anlatmayı deneyin. Karşınızda ahmak yok.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
hocam...
beceriksizlik derken
sesiniz çıkmıyor derken
bunlar kişisel değil yani?

Üstüne...
Çocugun içerse
kapında rezalet olursa...

bunlarda kişisel değil ve ayrıca benim yazdıklarıma bir cevap yani?

Sen önce elinden çıkanı göndermeden bir daha oku, ya da yazılanlara yorum yapma istersen.

Ben sigarayı savunan bir yazımı yazdım? Yararlıdır herkes içsinmi dedim? Çok hassastınızda neden el sazıyla türkü söylüyorsunuz dedim. Bir ton pislik varken tek şey bumu dedim.

Kaldı ki sen karşındaki insanı tanımadan etmeden nasıl atıp tutyorsun. Benim vakfa yaptığım bir sürü şey var bedelsiz olarak. Sen ne yaptın şimdiye kadar? Hala yaptıklarım m.köyde duruyor çağlayanda bastım ben bi ton şeylerini onların. Sen ne yaptın yine soruyorum? Ama başkası sazı çalarsa göbek atmak kolay tabi. Yasağa karşı olmak ayrı şey, sigaraya karşı olmak ayrı şey. Aradaki farkı anlamıyorsun.

Sen bilmediğin şeyler hakkında konuşuyorsun. Benim önceki sayfada yazdıklarımla alakalı tek bir şeyin yok söylediğin. Cevabın yoksa benim çoluğuma çocuguma ya da kişisel duruşuma laf etme. Sonrada burada abuk sabuk "yok aptal yerine koymalar" yok bilmem neler gibi şeylerde karşıma çıkma. Ben sigara savunuyorum sanki anladıgın şeye bak. Ben yasak konusuna karşıyım diyorum sen hala sigaradan bahsediyosun. Ve sonrada çeşitli sıfatlar yakıştırıyorsun kendine.

Edit: Son paragrafında anlatmayı deneyin demişsin. Deniyorum son kez olarak.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
hocam...
beceriksizlik derken
sesiniz çıkmıyor derken
bunlar kişisel değil yani?

Üstüne...
Çocugun içerse
kapında rezalet olursa...

bunlarda kişisel değil ve ayrıca benim yazdıklarıma bir cevap yani?

Sen önce elinden çıkanı göndermeden bir daha oku, ya da yazılanlara yorum yapma istersen.

Ben sigarayı savunan bir yazımı yazdım? Yararlıdır herkes içsinmi dedim? Çok hassastınızda neden el sazıyla türkü söylüyorsunuz dedim. Bir ton pislik varken tek şey bumu dedim.

Kaldı ki sen karşındaki insanı tanımadan etmeden nasıl atıp tutyorsun. Benim vakfa yaptığım bir sürü şey var bedelsiz olarak. Sen ne yaptın şimdiye kadar? Hala yaptıklarım m.köyde duruyor çağlayanda bastım ben bi ton şeylerini onların. Sen ne yaptın yine soruyorum? Ama başkası sazı çalarsa göbek atmak kolay tabi. Yasağa karşı olmak ayrı şey, sigaraya karşı olmak ayrı şey. Aradaki farkı anlamıyorsun.

Sen bilmediğin şeyler hakkında konuşuyorsun. Benim önceki sayfada yazdıklarımla alakalı tek bir şeyin yok söylediğin. Cevabın yoksa benim çoluğuma çocuguma ya da kişisel duruşuma laf etme. Sonrada burada abuk sabuk "yok aptal yerine koymalar" yok bilmem neler gibi şeylerde karşıma çıkma. Ben sigara savunuyorum sanki anladıgın şeye bak. Ben yasak konusuna karşıyım diyorum sen hala sigaradan bahsediyosun. Ve sonrada çeşitli sıfatlar yakıştırıyorsun kendine.

Edit: Son paragrafında anlatmayı deneyin demişsin. Deniyorum son kez olarak.

Siz benim sizin yazdığınız yazıya verdiğim cevaptan kişisellik çıkaracak birşey anlayabildiyseniz yerlerimiz farklı gerçektende.
Burada tartışılan konu belli, siz bana şu yanıtı verdiniz orta okul öğrencilerinin sigara içmesinden rahatızlık duyuyorsunda, bilmem nerdeki derenin kirliliğinden neden duymuyorsun diyorsun. Bende size diyorumki elini vicdanına koy, sen bir insanoğlunu bu pisliğe merete karşı savunmasız kişileri ne hakla bölgenizin bir sorunu ile karşılaştırabilirsiniz. Anlayabildinizmi?
Sizin hangi vakfa ne bağışı yaptığınız beni yada herhangi bir kişiyi ilgilendiren bir konu değil, zaten konumuzla da alakası yok. Bağış yapmayı çok seviyorsanız yapmaya devam edersiniz yaptığınız her güzel iş içinde bizden bir teşekkür alırsınız, ama körpecik çocukların içinde bulunduğu pisliği kendi vurdum duymazlıklarınıza perde yapmaya kalkarsanız karşınızda da tepkileri görürsünüz.
Sizi tanımadığım doğrudur, tıpkı sizin beni tanımadığınız gibi tekrar ediyorumki ben size, kişiliğinize yada çoluk çocuğunuza karşı aşağılayıcı bir tavır almadım, siz bu hatayı yaptığınız halde savunmaya geçiyorsunuz. Ayrıca karşısındakini bilmeden konuşanda ben değil sizin laubali bir tavır ile "Okullardaki çocukları üzülerek gören sende var mı?" şeklinde tutumunuz olmuştur.
Ama anlama konusunda diyeceğim birşey var konuştuğumuz konu öncelikli olarak "sigara yasağı, sigaranın zararları ve sigaradan toplumun kurtulması için atılması gereken adımlar" bunları anlamak zor olmasa gerek. Ve son olarak tekrar ediyorumki lütfen saçma sapan tavırlar alarak saldırganlaşmayın, ben sizlerin futbol sohbeti ettiğiniz arkadaşınız değilim.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
valla hocam okumadım bile yazdıklarını kusura bakma...
ben balkon anneleri gibi tartışmayı sevmem benden bu kadar...
sen haklısın, ok ;)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Beni zorluyorsun venom, kişisel bir tartışma yok ortada sürekli olarak hakaret etmekten aşağılamaktan vazgeç lütfen, kırmayalım kırılmayalım.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Ben olaya ticarî yönden bakıyorum da sermayesi olan dünyaları götürür.
Mesela şu zamanlarda sağlam bir stok yapıp 10 TL'lik dönemde sigaraları 7-8'den versen çok iyi kâr yaparsın.
İyinet alma, sigara al! :p

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yasak içinde şunu söylüyorum.

Bu kadar cahilce bir yasak olamaz. Ülkenin her yerinde sigara içilirken bir anda şemsiye altında bile sigara içilemez oldu.

Sigara içmeyenler bu konuya (oh iyi kimse içmesin) açısından bakıyorsa, buda bencillikten başka şey değil. Sigara yasağını şu anki durumuna getirmeleri için her yıl veya iki yılda bir belirli yerlere sigara yasağının gelmesi gerekiyordu.

Örneğin öncelikle Cafe'ler sonra Lokanta'lar daha sonra ofisler vs.

Son olaraksa @kernelpanic in yazdığı çoğu şey doğru. Çoğunuz muhalefet oluyorsunuz. Yazıyı sigara içiyorum veya içmiyorum edasında değilde normal bir yazı olarak okursanız eminim sizde doğru bir şeyler bulursunuz.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
*siber* ; eğer iş bencillik konusu ve içiyorum içmiyorum meselesi olsaydı kesinlikle haklıydın, ama nasılki içmeyenler yada içipte karşı olanlar nasıl içenlere karşı düşüncesizce hareket etmemeliyse, içenlerde içmeyenlere karşı aynı hassasiyeti göstermesi gerekmezmi?
Hem sigara sağlık konusu, gelir, gider ıvır zıvır da değil. En gelişmemiş toplumların bir göstergesi sigara, eskiden otobüslerde bile içilirdi ben hayal mayal hatırlıyorum, düşünsenize şimdi toplu taşıma araçlarında sigara içildiğini?
Ne tarafından bakılırsa bakılsın malesef sigara kötü birşey, yasağın anlamsız şekilde geliştiğini daha doğrusu alt yapısı oluşturulmadan geldiği konusunda bende hem fikirim. Çünkü belediye zabıtaları denetleyecek bu sigara konusunu ve çoğu zaman yer ve belediyeye göre değişim gösterecek, esnafı üzecek bundan kimsenin bir şüphesi yok.
Ancak konu şu ki, sigara gerçekten çok kötü, tiksinilecek kadar kötü bir alışkanlık ve mutlaka toplumu bu illetten uzak tutacak birşeyler yapmalı.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Bugün Belediye binasının karşısında bulunan pasajın içinde zabıtaların kendisi pofür pöfür sigara içiyorlardı. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5